Skocz do zawartości

Wypadek za Nowym Miastem


Domestos_WC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się wiezie tyle osób to się nie wyprzedza a szczególnie we mgle...

 

 

 

tzn :icon_question:

 

 

1) nie wiezie sie tyle osób :icon_question:

2) wiozac tyle osób nie wolno wyprzedzac :icon_question:

3) nie wyprzedzac nigdy :icon_question:

4) nie wyprzedzac we mgle :icon_question:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Dostaja po 2,5tys.zl :]

 

Pzdr

I ta kasa idzie z kieszeni podatników.

Tak samo jak "odszkodowania" dla ludzi zalanych.

Za co to "odszkodowanie"? Że państwo ich pokarało i kazało wybudować się na terenach zagrożonych powodziami?!

 

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ta kasa idzie z kieszeni podatników.

Tak samo jak "odszkodowania" dla ludzi zalanych.

Za co to "odszkodowanie"? Że państwo ich pokarało i kazało wybudować się na terenach zagrożonych powodziami?!

No... jeśli "państwo" stwierdziło, że coś, co dotychczas było terenem zalewowym już nim nie jest i zezwoliło na budowę bez żadnych ograniczeń (Kozanów) to odszkodowanie się należy. Takich przypadków jest jednak mało.

 

2,5tys. psie pieniądze... Skoro medialnie dobrze zabrzmi, że rodziny ofiar nie zostały bez pomocy, to to jest pikuś w skali państwa. Jednak fakt, że tylko śmierć w katastrofie zapewnia "extra pomoc państwa" umniejsza śmierci innych "równych" obywateli ginących na drogach i innych wypadkach. Śmierć w samolocie - 40tys., w autobusie pod Berlinem - 3tys., w przeładowanym towarowym busie - 2,5tys., w wyniku niemedialnego wypadku drogowego - 0zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że kiedyś taki wypadek musiał się wydarzyć...

W tamtym regionie jak wiozą rwaczy z rana to co drugi bus jest właśnie tak wypchany.

Doszła mega głupota, znajomość drogi - kawał prostej z ostrym łukiem w lewo na końcu... rutyna go zgubiła... może coś z autem jak tak był przeciążony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesli chodzi o kulture to jak wczoraj po tankowaniu przepchnolem moto zeby nastapny mogl tankowac zanim sie ogarne i pozapinam to mnie jeszcze obtrabil jakis stary dziad bo pewnei braklo mu 2 cm zeby byc dokladnie na wyskosci dystrybutra

 

 

dlatego zawsze stoje przy dystrybutrze do ostatniej chwili i co mysli ten z tylu mnie wali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego zawsze stoje przy dystrybutrze do ostatniej chwili i co mysli ten z tylu mnie wali

 

Ja raz własnie zrobiłem miejsce i sie okazało ze koles nie tankuje...... :O.

 

 

Hmmmm poczytajcie ile dostali ludzie po katastrofie smoleńskiej.....

 

Cytuje z linka w WP, tak na szybko wyguglowane.

 

Kancelaria Premiera na prośbę posła PiS Jarosława Zielińskiego podsumowała dotychczasową pomoc dla bliskich ofiar katastrofy smoleńskiej. Z zaplanowanych 20 mln zł na pomoc rodzinom ofiar smoleńskiej katastrofy, rząd wydał dotąd 9,3 mln zł - podaje "Rzeczpospolita".

 

Rząd wydał, głównie na uroczystości pogrzebowe, 9,3 mln zł. Zasiłek pogrzebowy wypłacono 67 osobom. 3,84 mln zł rząd przeznaczył na wypłatę specjalnych zasiłków dla rodzin – każda otrzymała po 40 tys. zł. Premier przyznał po 2 tys. zł miesięcznej renty specjalnej dla 69 dzieci ofiar (wypłacanej do 25. roku życia). Troje niepełnosprawnych dzieci, dwoje rodziców i dziesięcioro niepracujących współmałżonków ofiar otrzyma rentę dożywotnią po 2 tys. zł miesięcznie, a czworo współmałżonków z rodzin wielodzietnych dożywotnio po 4 tys. zł miesięcznie.

 

"3,84 mln zł rząd przeznaczył na wypłatę specjalnych zasiłków dla rodzin – każda otrzymała po 40 tys. zł. "

 

Ja nikomu nie żałuje ale nie wydaje mi sie żęby rodziny ofiar samolotu rzadowego nie były ustawione finansowo. Bo powiedzmy sobie szczerze zbieracze jabłek samolotami nie latają. Wiem ze rodzinną tragedie ciezko na pieniądze przeliczać ale jednak.......im wieksza "medialna" katastrofa tym wieksze pieniądze. Osobiscie wolałbym zeby rodziny tych zbieraczy jabłek cos dostały niż ludzi którzy i tak mają kupe kasy.

 

Inna sprawa jest ze mnóstwo ludzi ginie w wypadkach i nic nie dostają. Ja tam tym biedakoą kasy nie żałuje, kłuje mnie inne granty wydane z moich podatków. Jak szybko i łatwo zalatwic kase dla swoich......a jak duzo !!

Edytowane przez Bajaos

Mają tam piwo tak zimne jak serca waszych dziewczyn.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też o tym właśnie mówiłem.

we love polska... szara rzeczywistość

 

 

Rząd wydał, głównie na uroczystości pogrzebowe, 9,3 mln zł.

 

 

sposób jak łatwo dorobić si8ę na cudzym nieszczęściu...

Edytowane przez radko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No typowa Polska - Jarek K jest wniebowiziety. A co was to obchodzi ile dostaną - zazdrościcie im? chcielibyście dostać takie odszkodowanie? - bo ja nie nawet gdyby było 1000 razy większe. Ale co tam zawsze można włożyć kij w mrowisko - a co tam że najbliżsi zginęli - ale dlaczego dostali taką kasę?

No ja pier***

A co do dróg itp - to mam wrażenie, że większość tutaj wypowiadających jeździła po Europie TYLKO między głównymi miastami. NIE MA PAŃSTWA W EUROPIE gdzie do każdej pipidówy biegnie piękna autostrada lub 2 pasmowa droga. Autostrady łączą główne miasta i tyle - a 80% dróg to drogi jednojezdniowe.

A u nas jak nie budowali autostrad to źle, jak są to za drogie jak zbudują to też źle bo za drogie. Jak to POLAK - zawsze źle i zawsze to wina czyjaś nie moja - nie jest moją winą że mam w dupie przepisy, że zapie**alam po 140 km/h tam gdzie można 90/ przecież mi się śpieszy/. Zawsze wina drogi, rządu i nie wiem jeszcze kogo.

A to nasza Polska mentalność - jakoś to będzie, jakoś się uda. Uda się wyprzedzić, uda się zapieprzać po mieście 100 km/h, uda się wziąć 20 ludzi do samochodu 6 osobowego, wyprzedzić/wylądować we mgle.

A jak się nie uda - to zaraz winny rząd, rosjanie, droga, mgła i jeszcze 100 innych czynników .

A PRAWDA JEST TAKA JAKA JEST - TYLKO NIKT NIE CHCE JEJ POWIEDZIEĆ GŁOŚNO - bo okaże się że to wina jego samego.

1. Mieszkamy w kraju POLSKA - gdzie drogi są jakie są, autostrad nie ma, będzie ich niedużo i mamy jeździć zgodnie z przepisami jakie są na tych drogach jakie mamy - i gówno kogo obchodzi że się śpieszy itp itd

2. Jak się komuś nie podoba stosowanie prawa to niech wyjeżdża do tych świetlanych krajów UE mlekiem i miodem płynących gdzie bedzie miał autostradę do każdej wiochy i pod swój dom i będzie tam jeździł bez ograniczeń.

3. To może pozwólmy biednym okradać bogatych. może dla biednych stwórzmy inne przepisy ruchu drogowego - a co tam , niech zdezelowanymi gratami mogą poper** ile chca - CO TO JEST W OGÓLE ZA TŁUMACZENIE

4. Nasz mentalność - mamy gówniane drogi to możemy na nich jeździć jak po autostadach - bo się przecież spieszy. Ale nikt nie pomyśli że właśnie taki spieszący się może sie kiedyś pomylić i zabić nas lub kogoś bliskiego - ALE O TYM LEPIEJ NIE MYŚLEĆ I MYŚLEĆ ŻE W WYPADKACH TO GINĄ TYLKO ONI.

5. 80% kierowców busów oraz służbowych vanów powinno zabrać się prawojazdy dożywotnio. Mają CB i popierdalają aż włos na głowie staje - bo przecież oni są nieśmiertelni i mają 3 życia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa rowni i rowniejsi moj stary opiekuje sie babka bez nogi i chorym na glowe wojkiem i nie mial nic z tego dopiero teraz zmienily sie przepisy i ma z 550zl co miesiac taki to wlasnie kraj katolicki i demokratyczny. ja tez chce rente dozywotnia 2 tys co miesiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak poza tym to co wam do tego ile ktoś dostał pieniędzy - wy płacicie czy co.

Tylko proszę bez tekstów to z moich pieniędzy - bo powiem wam że akurat tego nie wiecie - bo może ani zł z waszych - tylko z moich - i ja np nie mam nic do tego i niech dają im tyle ile potrzebują.

Bo co poniektórym to jak dotychczas Państwo dało więcej kasy z naszych pieniędzy niż tym biednym ludziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No typowa Polska - Jarek K jest wniebowiziety. A co was to obchodzi ile dostaną - zazdrościcie im? chcielibyście dostać takie odszkodowanie? - bo ja nie nawet gdyby było 1000 razy większe.

ja też nie, tylko to nierówne traktowanie obywateli - jedni dostają 40 tys bo ich bliscy zginęli w medialnej katastrofie, drudzy nie dostają nic, bo ich głowny żywiciel rodziny zginął pod domem.

 

NIE MA PAŃSTWA W EUROPIE gdzie do każdej pipidówy biegnie piękna autostrada lub 2 pasmowa droga. Autostrady łączą główne miasta i tyle - a 80% dróg to drogi jednojezdniowe.

zgadza się. Tylko zwróć uwagę na drogi wybudowane w okresie prl i trochę później - porównaj je do standardu zachodniego. Masz odpowiedź na większą ilość wypadków.

 

A u nas jak nie budowali autostrad to źle, jak są to za drogie jak zbudują to też źle bo za drogie.

Są budowane za ku**ewsko wysoką akcyzę z paliwa. Podobno. Rząd sięga 2x do kieszeni.

 

A to nasza Polska mentalność - jakoś to będzie, jakoś się uda. Uda się wyprzedzić, uda się zapieprzać po mieście 100 km/h, uda się wziąć 20 ludzi do samochodu 6 osobowego, wyprzedzić/wylądować we mgle.

nie - gdyby niweleta i trasa była poprowadzona tak, by mieć ciągłą widoczność, nie byloby tego problemu - a tak jest na zachodzie. Na większości dróg. Co prawda specjalizuję się w mostach i konstrukcjach podziemnych, ale kilka projektów dróg znaczenia miejscowego przeprowadziłem, stąd zwracam uwagę na takie rzeczy.

 

3. To może pozwólmy biednym okradać bogatych. może dla biednych stwórzmy inne przepisy ruchu drogowego - a co tam , niech zdezelowanymi gratami mogą poper** ile chca - CO TO JEST W OGÓLE ZA TŁUMACZENIE

tego punktu kompletnie nie zrozumiałem.

 

4. Nasz mentalność - mamy gówniane drogi to możemy na nich jeździć jak po autostadach - bo się przecież spieszy. Ale nikt nie pomyśli że właśnie taki spieszący się może sie kiedyś pomylić i zabić nas lub kogoś bliskiego - ALE O TYM LEPIEJ NIE MYŚLEĆ I MYŚLEĆ ŻE W WYPADKACH TO GINĄ TYLKO ONI.

5. 80% kierowców busów oraz służbowych vanów powinno zabrać się prawojazdy dożywotnio. Mają CB i popierdalają aż włos na głowie staje - bo przecież oni są nieśmiertelni i mają 3 życia.

Ooo i w dwóch ostatnich punktach się z Tobą zgadzam. A pamiętaj, że rozmawiamy o zwiększeniu bezpieczeństwa w skali GLOBALNEJ, nie lokalnej. I w poście wyraźnie jest zaznaczone, że wypadek w NM to wina tylko i wyłącznie kierującego, a nie rządu, infrastruktury itd. Rozmawiamy o zwiekszeniu bezpieczeństwa w kontekscie wypowiedzi "specjalistów", którzy chcą stawiać więcej budek i patroli. pozdro.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja dodam tylko jeden argument - we francji przed 10 laty gineło na drogach więcej ludzi niż u nas / oczywiście na 1000 mieszkańców. Po wprowadzeniu drakońskich kar, sysemu fotoradarów itp - zredukowano liczbę ofiar śmiertelnych o połowę. Liczba autostrad się nie zmieniła.

TYLE.

Oczywiście pewien wpływ na to ma ciągła modernizacja samochodów tak aby były bezpieczniejsze ale to nie jest aż tak ważne/ szacuje sie że dało to ok 10% redukcję/

DROGI MAMY TAKIE JAKIE MAMY I TRZEBA NA NICH JEŹDZIĆ ZGODNIE Z PRZEPISAMI - TYLE.

Ostatni rok to ewidentny spadek liczby ofiar - bo liczba fotoradarów wzrosła i karalność kierowców.

Drogi to dużo ale nie wyszystko a mieszkamy w tym kraju i co z tego że ponarzekasz że nie ma dróg - czy zmieni to liczbę ofiar - NIE , nie wbudują autostrady to każdej dziury i tyle.

POLAKÓW TRZEBA NAUCZYĆ JEŹDŹĆ ZGODNIE Z PRZEPISAMI - I TYLE.

Ostanio na tvn turbo pokazali jedno skrzyżowani w warszawie - na 10 zmian świateł - ponad 10 kierowców wjechało na skrzyżowanie gdy PALIŁO SIĘ CZERWONE, o żółtym już nie mówię. Co tutaj da autostrada? w mieście.

A zwalanie winy za wypadek na drogę - dziecinada. To nie droga wymusza pierwszeństwo, to nie droga przekracza prędkość, to nie droga wyprzedza na trzeciego - TO KIEROWCA JADĄCY PO TEJ DRODZE.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w poście wyraźnie jest zaznaczone, że wypadek w NM to wina tylko i wyłącznie kierującego, a nie rządu, infrastruktury itd.

 

Mogłoby się tak wydawać, ale czytałem gdzieś wypowiedzi (niestety nie podlinkuję, bo nie pamiętam gdzie) mieszkańców miejscowości z której pochodziły ofiary, w tym kierujący. Żal, pretensje, jad lejący się strumieniami. Na winnego, czyli... rząd oczywiście. A od naszego Mirusia wara, bo on niewinny. Bo to że Miruś zdecydował że jak się gówno widzi to można wyprzedzać, to nie jego wina, tylko rządu.

Ręce opadają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...