Skocz do zawartości

Wypadek za Nowym Miastem


Domestos_WC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się wiezie tyle osób to się nie wyprzedza a szczególnie we mgle...

 

doszedłeś do sedna sprawy :lalag: chociaż nie zapomnę wyprawy na nurkowanie w egipcie, jak po wszystkim chcieli mnie podrzucić pod hotel - było tak gorąco, że wyraziłem chęć przejazdu z instruktorami z tyłu na pace. Do dzisiaj nie zapomne tej adrenaliny, długo tego żałowałem :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy popatrzec jak zaladowane jezdza busy na trasie kielce skarzysko kazdy o tym wie nikt nic nie robi normalne w pl.

 

swoja droga kierowca pewnie musial z czegos zyc wiec dlatego tyle ludzi bral ludzie nie mieli roboty wiec sie na to godzili

 

pewnie nie widzial tej ciezarowki we mgle i tyle.

 

 

"Wydaje mi się, że ten biedny samochodzik nawet jeśli towarowy to nie miał dość mocnych hebli żeby zablokować koła przy 18x umowne 85kg (taką wagę się przyjmuję za średnią dla człowieka)" mi sie nie wydaje dla mnie to kierowca nie widzial ciezarowki i tyle. kierowca tira jechal 60 na godzine wynika z tarczki

 

Edytowane przez Dr.Artur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domestos_WC Bez kitu czytajac Twój pierwszy post czuję się jak bym czytał samego siebie. Jestem dokładnie tego samego zdania. Cieszę się że są jeszcze normalni, kumaci, myślący ludzie.

Bo w mediach prawie sami idioci uważający się za ekspertów-mówiących że nasze drogi nie odbiegają prawie niczym od niemieckich dróg. :icon_eek: Albo prawią że, za małe mandaty itp itd.

A co to ma do wypadku...? Głupota ludzka i nieodpowiedzialność, złe warunki, i nie było pewnie gdzie już uciekać więc droga też się wlicza to jest istotne. Zdarza się wypadek jak każdy. Tylko niestety liczba ofiar robi go bardzo tragicznym. I choćbyśmy jeździli po 30km/g zawsze znajdzie się jakiś idiota bez wyobraźni(nie rozumiejący warunków atmosferycznych) lub nie znający przepisów które moze Nas zabić.

Sądzę że poziom szkolenia kierowców i uświadamianie... (mniej nie odpowiedzialnych decyzji na drodze i idiotów) i zmiana infrastruktury drogowej lepiej poprawiły by poziom bepieczeństwa, a nie mandaty w wysokości pensji, tysiące radarów, kontrole i zatrzymywania po 5 razy w dniu i zajmowanie czasu ludziom w sprawnych pojazdach, jadacych prawidłowo...

Może nie uwierzycie ale zdarzyło mi sie 3 razy jednego dnia! :icon_eek: W te wakacje! I jak bym zliczył czas to by mi łącznie gdzieś z godzine zabrali z życia... Najpierw samochód rozumiem, zdarza się: dokumenty gaśnica, światła, apteczka, ple ple ple dowidzenia. Ale do pracy spóźniełem się.

Nastepnie po południu przejażdzka motocyklem wyjeźdzając z miasta tu już ewidenty brak powodu zatrzymania i szukanie h^ja do d^upy i kłutnia z nimi o opone tylną... A na końcu jak jechałem na dyske to na parkingu mi całe auto przetrzepali... :icon_twisted:

i też dowalili się o coś o co nie mają prawa bo gazów pieperzowych moge mieć w samochodzie z pincset i o nóż do grzybów do lasu... Nawet się już nie kłuciłem z nimi tylko się śmiałem i tym razem to mi się nigdzie nie spieszyło, a im chyba tak...

Może będziecie sądzić że końcówka mojego postu jest nie na temat, ale jednak nie do końca tak jest... Bo za niedługo to co mi sie przytrafiło może będzię codziennością. Bo osoby zeschizowane zwane ekspertami(chodzi przynajmniej o tych co zdania przytoczyłem w poście) szukający rozglosu i sensacji w ludzkiej tragedi spowodowanych przez idiotów z błedów jakie wymieniłem wcześniej w poście, będą wdrążać swoje chore pomysły w życie i głosić mądrości nie zwiazane w ogóle z tym co miało miejsce podpinając sie pod temat.

Edytowane przez Masaż
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wszystko w Polsce jest chore!! przez duże CH.

 

nie rozumie, bo moim zdaniem żałoba powinna być 356 dni w roku. Wkońcu codziennie giną jacyś polacy. Ale o tym mówi się dopiero przy większych tragediach. Córka prezydenta Lecha dostała tyle kasy, że do końca życie by jej starczyło. A ciekawe ile dostaną rodziny ofiar w tym wypadku? jeszcze j*b...ni rządowcy zmniejszają pogrzebowe z 6000 do 4000 zł. PARANOJA. widzieliście w jakich warunkach Ci ludzie żyją? Wypowiadają się, że co drugi tak jeździ bo chce na chleb zarobić...

Dużo by o tym mówić... tylko czy warto...

Temu na stołkach i tak zawsze będzie mało, a biedny ucieszy się tym co ma. Ale co się stanie gdy odejdzie ktoś z rodziny? Żaloba się skończy, zostanie krzyż przy drodze i zapalony znicz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopóki w Polsce uczy się na kursie jak zdać egzamin a nie uczy się jeżdżenia i myślenia to będzie tylko gorzej. Znam kilku którzy zrobili prawko i zostali "mistrzami" więdzącymi wszystko o jeżdżeniu jeszcze zanim dostali prawko do ręki... A ten wypadek? Po pierwsze wziął za dużo ludzi ale to już taka rzeczywistość nie tylko w Polsce ale popatrzmy na autobusy w indiach czy chinach. Tyle wchodzi ile jest miejsca. Jednak to że wyprzedzał we mgle to tragiczna decyzja. T4 ma ładowność na poziomie 900 kg a zabrał 17 osób plus on czyli 18Xśrednio 75 kg to ponad 1,3 tony. i do tego wyprzedzał... tragedia po prostu ręcę opadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze j*b...ni rządowcy zmniejszają pogrzebowe z 6000 do 4000 zł. PARANOJA.

 

Wiesz, jeśli się przyjrzysz działaniu firm oferujących usługi pogrzebowe, to zauważysz, że nie ważne jak wysoki jest ten zasiłek - 4000, 7000 czy 15000, oni i tak zawsze dostosują swój cennik do tej stawki i wydoją z najbliższych zmarłego całą sumkę... Bezduszne prawo rynku.

 

Co do samego wypadku, chyba już powiedzieliście wszystko, mnie się jednak wydaje, że lepsze drogi w naszym kraju zmienią tylko tyle, że zaczniemy jeździć jeszcze szybciej, ale wcale nie uważniej...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie przyczyną było wyprzedzaine we mgle to wybaczcie, trzeba mieć gówno w głowie zamiast mózgu. No i trzeba być po prostu po*ebanym człowiekiem.

 

Co do tego, że jechało ich 18 w 6 osobowym Transporterze. To jest Polska. każdy sobie radzi jak może, a pie*dolenie, że to złe i nie dobre naprościej ujmując mnie wku*wia. Podnieść płacę minimalną do conajmniej 2 tysięcy na rękę, jak się coś zmieni, nikt w tym gównianym kraju w 18 busem jeźdźić nie będzie.

Edytowane przez Vector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ciekawe ile dostaną rodziny ofiar w tym wypadku?

Z tytułu?

 

pozdr

 

nie dostaną nawet zapomogi i w ogóle jakiejkolwiek pomocy ze strony państwa.

Zapomoga z tytułu...?

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, pytam po prostu z jakiego tytułu rodziny ofiar mają coś dostać.

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podnieść płacę minimalną do conajmniej 2 tysięcy na rękę, jak się coś zmieni, nikt w tym gównianym kraju w 18 busem jeźdźić nie będzie.

obawiam się, że będzie to miało skutek nieco inny od zamierzonego - wzrośnie liczba zatrudnionych na czarno, wciaz za marne grosze. A wtedy jest jeszcze gorzej. Takie niepisane "prawo rynku".

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak byl tak zaladowany to pewnie wyprzedal z rozpedu, moze ten ktorego wyprzedzal przycisnal co jest u nas stanadartem (co bedzie go jakis bus wyprzedal)

ogolnie wina to jest naszej ulanskiej fanatazji a nie zadnych drog

ostani mialem nieprzyjemnosc jechac droga lublin warszawa okolo 6 rano

wlos mi sie jezrzyl na glowie co goscie w busach/vanach robili, osobowka to bym jeszcze zrozumial ale busem ?

droga szeroka, szerokie utwardzone pobocza to mozna cisnac i sie wpierd..... na czwartego czy nawet piatego

dowolny blad ktoregos kierowcy i nieszczecie gotowe

zreszta po drodze widzialem zbierane juz 2 wypadki

poprawia sie nasza kultura jazdy niestety troche wolno i jeszcze pre osob z tego powodu pojdzie do piachu

 

a jesli chodzi o kulture to jak wczoraj po tankowaniu przepchnolem moto zeby nastapny mogl tankowac zanim sie ogarne i pozapinam to mnie jeszcze obtrabil jakis stary dziad bo pewnei braklo mu 2 cm zeby byc dokladnie na wyskosci dystrybutra

Edytowane przez devnull
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu śmierci w bardzo medialnym wypadku...

:bigrazz: no właśnie...

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...