Skocz do zawartości

Nie zastosowanie do znaku poziomego P-4 - ale na niego nie najechałem?


sonix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wczoraj miałem taka sytuacje, że wyminąłem pojazd od lewej strony, ktory poruszał sie w ciagu samochodow z predkoscia okolo 45km/h, nie najeżdzając ani przejeżdzając przy tym przez linie ciągłą P-4, czyli to nie wyprzedzanie, bo nie najechałem na sąsiedni pas ruchu :)

 

Na nieszczescie widział to policjant i dowalil mi mandat 200zł i 5pkt. Za nie zastosowanie do znaku poziomego P-4 . Mowiłem mu ze nie przejechałem przez linie ciągła, nic na to nie odpowiedział, a nawet powtarzałem 2 razy.

 

Panowie jak to w koncu jest?

 

 

PS. przyjałem mantad, nie wiem czy slusznie wystawiony. Niestety to policjanci miejscowi i predzej czy pozniej by mi sie nie udalo.

 

Z gory dzieki za pomoc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że jednak przegiąłeś.45 na godzinę to nie stanie w korku.Po prostu wyprzedziłeś pojazd i tyle, więc mandat obligatoryjnie Ci się należał.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. przyjałem mantad, nie wiem czy slusznie wystawiony. Niestety to policjanci miejscowi i predzej czy pozniej by mi sie nie udalo.

 

Z gory dzieki za pomoc..

Przypuszcam że podsumowali twoje zasługi :icon_mrgreen: .

1. W takiej sytuacji nalezy jak najszybciej zakończyć manewr - czyli ogień i juz jesteś z przodu i nic ci nie grozi , a nie wleczesz sie po przeciwnym pasie 45km/h .

2. Zakładam że pas w drugą strone był pusty , jezeli było inaczej to miales świetną prędkosc do wjebania sie komuś w drzwi lub urwania lusterka. Jeżeli tak , to Cię dobrze podsumowali :bigrazz:

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wyprzedzania nie jest konieczna zmiana pasa, tak więc wyprzedzałeś pojazd. Linia P-4 nie jest jednak jednoznaczna z zakazem wyprzedzania. Jeśli na drodze nie był umieszczony znak B-25 to mogłeś wyprzedzić pojazd z lewej strony oczywiście nie najeżdżając na ową linię. Ustawa nie określa też minimalnej odległości pojazdu jednośladowego od innego podczas tego manewru pozostawiając jedynie informację, że musi to być odległość bezpieczna. Jedyna rzecz, jaką można było Ci zarzucić (próbować zarzucić) jest stworzenie zagrożenia, z uwagi na niezachowanie bezpiecznej odległości od wyprzedzanego pojazdu, jednakże z tego co pamiętam z komentarzy do Ustawy P o R D to owo zagrożenie musi być bezpośrednie a nie domniemane.

 

Osobiście uważam, że mandat był bezzasadny, gdyż wystawiony został za wykroczenie, które nie miało miejsca.

 

pozdr

Edytowane przez jurjuszi

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Koszty sadowe + grzywna za wykroczenie z punktami, czyli to co juz masz.

Koszty sadowe to podobno ok. 180zl, ale moze ktos Ci poda precyzyjniej. Ja w sadzie nigdy nie bylem. Dopiero bede ;).

 

Pzdr

Edytowane przez zbyhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że mandat był bezzasadny, gdyż wystawiony został za wykroczenie, które nie miało miejsca.

 

zgadzam się w całej rozciągłości. z tym, że mandat został przyjęty i tym samym sprawca przyznał się do wykroczenia

 

a teraz kwestia sądu: mandat został wystawiony za przekroczenie linii, jak sam napisałeś. a to jest wykroczenie. przyjmując mandat przyznałeś się do wykroczenia - nie ma podstawy do odwołania się! mandat został wystawiony za czyn, który jest wykroczeniem - a Ty się przyznałeś. koniec pieśni

inna byłaby sprawa, gdybyś nie przyjął: wtedy w czasie rozprawy sądowej mógłbyś twierdzić, że nie przekroczyłeś. z tym, że w takich przypadkach szanse powodzenia nie są IMHO duże - Twoje zeznania vs. dwóch mundurowych na służbie...

 

lepiej odpuścić wątpliwe manewry jak dyskoteka jest w zasięgu wzroku. sam tak robię, nawet jeśli wiem że słuszność jest po mojej stronie, ale stróże porządku mogą mieć odmienne zdanie

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się w całej rozciągłości. z tym, że mandat został przyjęty i tym samym sprawca przyznał się do wykroczenia

 

a teraz kwestia sądu: mandat został wystawiony za przekroczenie linii, jak sam napisałeś. a to jest wykroczenie. przyjmując mandat przyznałeś się do wykroczenia - nie ma podstawy do odwołania się! mandat został wystawiony za czyn, który jest wykroczeniem - a Ty się przyznałeś. koniec pieśni

inna byłaby sprawa, gdybyś nie przyjął: wtedy w czasie rozprawy sądowej mógłbyś twierdzić, że nie przekroczyłeś. z tym, że w takich przypadkach szanse powodzenia nie są IMHO duże - Twoje zeznania vs. dwóch mundurowych na służbie...

 

lepiej odpuścić wątpliwe manewry jak dyskoteka jest w zasięgu wzroku. sam tak robię, nawet jeśli wiem że słuszność jest po mojej stronie, ale stróże porządku mogą mieć odmienne zdanie

jsz

 

Dokładnie masz tutaj całkowita racje, ale jak sie jest z policjantem to sie inaczej mysli i próbuje zalagodzic sprawe by mniej dostac a potem sie mysli czy to bylo sluszne. Fakt faktem, pyskowka z pałą raczej nie popłaca. Niestety, pomimo milej rozmowe z pałkarzem dostałem mandat wedlug taryfikatora, ze niby ma mnie to czegos nauczyc.. Co do zeznan, drugi policjant w ogole nie widzial zajścia bo byl zajety wypisywaniem innego mandatu.

 

A potem mi powiedział ze nie wyglądam na pirata lol świnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z punktami to Ci pojechali, miałem podobną sytuację z tym że ja przekroczyłem linię ciągłą i się przyznaję

dostałem 200zł i 1 pkt

 

mój kuzyn swego czasu wyjeżdżał z bocznej drogi samochodem i najechał na linię ciągłą, tyle że ją dotknął zatrzymał go partol drogówki i chcieli mu wlepić mandat ale powiedział, że się nie zgadza i chce oddać sprawę do sądu, policjant 3 razy proponował mu mandat, ale on upierał się przy swoim i w końcu policjant odpuścił i zostawił mu pouczenie

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...