Skocz do zawartości

INTRUDER VS1400 trochie pytan do użytkownikow


pino
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Intruderem VS 700 jeżdżę już trzy lata i nie zamienił bym go na żaden inny motocykl, no poza starszym bratem oczywiście. Jedyna wada, to podnóżki za mało wysunięte do przodu (mam 183 cm wzrostu).

Planuję w przyszłym roku kupić VS 1400. Czy się to uda? Pożyjemy, zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wydaje mi sie ze jesli Ci pasuje i chcesz Go miec to po prostu kup , kazde moto to indiwidualny przypadek zzycia moto i nas kierujacych nimi .

Troszke waze i mam troszke wzrostu 120/186 , jezdzilem wieloma motorkami ,

dzis na Royal Star Tourdeluxe Yamahy , ciezkie 350kg wagi 1300 poj., a idzie jak po sznurku.

Sam mialem okazje przejechac sie na VS 1400 i bardzo pozytywne wrazenia , z opini mojego kolegi smigajacego na VS juz 4 sezony , super moto , wiec mysle ze VS jest OK.

 

Pozdrawiam

********************************

Janek & Yamaha Royal Star XVZ13LT

Tourdeluxe ''Dzikiem'' zwana

CYC Zachodni

www.yamahaclub.idf.pl/members.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeździłem na VS 750 kumpla. Wrażenia - masakra, w ogóle nie wiem jak można tym jeździć. Bardzo słabe hamulce, potwornie niestabilny na zakrętach, brak czucia motocykla z oryginalną kierownicą (może z prostą byłoby lepiej). No i silnik jakiś taki ociężały. Szczerze mówiąc miałem po tej jeździe jak najgorsze wrażenia. Intruz jest piękny, ale mnie zupełnie nie podpasował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

poniewaz powoli dorastam do mysli zmiany motocykla na jakis dum dum dum i jednym z fajnych moto jest Intruz 1.4 w jednak jest kilka spraw ktore mnie nurtuja a sa to:

 

- ile taki intruzi 1.4 spali w trasie przy predkosciach 100-110 km/h

- czy hamulce to rzeczywiscie taka padaka !!! czy stalowe oploty pomoga ????

- na ile starcza bak przy predkosci j.w

- czy w korkach lub mozolnej jezdzie 5 km/h mocno sie grzeje ?

- czy cos was denerwuje w tym modelu

FXST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Ci powiem:

-ostatnio jak przejechal 170km to spalil 10L., ale jechane bylo znacznie szybciej

-hamulce jak to w czoperach, po xjr-ce to pewnie troche plakal bedziesz...ale to

minie 8) . widzialem ostatnio 6-cio tloczkowy piekny zacisk do intruza w katalogu - kwota cos ok 2,5tys pln

-jezdze glownie po miescie i nie mialem klopotow z temperatura(moze dla tego ze nie

mam wskaznika :mrgreen: ), ale koledze sie popsul na chwile jak jechalismy w paradzie-biegi przestaly wchodzic-po polgodzinnym postoju wrocilo do normy. ale upal byl jak wuuj

-czasem mocy za malo

 

A tak na marginesie...to na serio, czy podpucha? :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie przy tej predkości to 5.4 litra.

zniornik tzn. do rezewry wystarcza na 125 mil, rezerwa - sam potestuj ;) ( mi sie zdarzylo pchanko wyszlo jakies 20 mil).

Tak jak Ded... napisał hamulce są ok,. ale trzeba się przyzwyczaić.

Najbardziej mnie denerwuje trochę za miękkie zawieszenie i że laćka wiekszego nie można wsadzić ;)

Ogólnie zajebiste moto :buttrock: Jak bym miał znowu kupować moto kupiłbym Intruza.

Pierwsze co zrobisz po zakupie zmień kierownice na szerszą... (jeśłi nie kupujesz moto po 2002) :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

:lol: no patrz pan Niedźwiadech chce chopperka....nie może być!?!...przeca ty po tej XJR będziesz chopaku załamany ;-)...no dobrze dobrze w słuszną strone idziesz synu :-)

 

 

p.s.

ojjej jak to łatwo ludzi oszukać...żebyś ty był naprawde taki cool jak na focie pod xywką w realu :lol: :lol: :lol: :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello bracia

 

 

Tak jak Ded... napisał hamulce są ok' date='. ale trzeba się przyzwyczaić. [/quote']

 

co do hamulców, to na preclach ktoś opracował ostatnio jakiś patent na ich ulepszenie. Nie pamiętam szczegółów, ale było nie dalej jak dwa tygodnie temu. można pogooglać.

 

Najbardziej mnie denerwuje trochę za miękkie zawieszenie i że laćka wiekszego nie można wsadzić :P

Ogólnie zajebiste moto :P Jak bym miał znowu kupować moto kupiłbym Intruza.

Pierwsze co zrobisz po zakupie zmień kierownice na szerszą... (jeśłi nie kupujesz moto po 2002) ;)

 

Ja w moim zawiech też mam do bani. Dobija nawet jak jadę sam. Ale mam stare sprężyny i w zasadzie przydałaby się wymiana. Pisałem do Anglików z firmy Hagon, ale to jednak droga defilada, z tym że amorki bardzo dobre.

A co z tą kierownicą jest, że takie ograniczenia dla motków po 2002?

 

Pozdro,

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czołem Niedźwiedż, to ja Twój mały skromny przyjaciel ze "Wściekłego Łosia" :P

 

Chyba juz ustaliliśmy, ż eIntruder jest trochę zbyt mały dla kogoś o takich gabarytach :P

 

A co do Twoich pytań:

1) Spali od 5 do 6 l - zalezy od wersji i tego jak bardzo odkrecasz przy wyprzedzaniu

2) Hamulce? A sa tam w ogóle jakieś? Ten motocykl tylko zwalnia. Stalowy przewód pomaga ale niewiele. Ogólnie tarcze to chyba najsłabszy punkt VS`a.

3) Co 180-200 km wypada się zatankować. Spalanie przy delikatnej jeździe nie spada poniżej 5,2 l/100km (przynajmniej u mnie)

4) w krótkich spodenkahc to niepojeździsz, ale niema problemów z przegrzewaniem się.

5) Słabe zawieszenie (i w dodatku zbyt wysokie z tyłu), hamulce, pocenie się za drugim cylindrem (sporo egzemplarzy cierpi na tą przypadłość), oryginalna kierownica, dostęp do filtrów powietrza,za mały zbiornik.

 

BTW moż ektoś chce kupić zestaw do tuningu VS 1400? Mam (po przystępnej cenie :P ) filtry K&N, zestaw Dyno Jet i puste wydechy z kwasówki. Całość około 550 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...