Skocz do zawartości

Inaczej w dowodzie - inaczej naprawde | Co grozi?


animalish
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich! :)

 

Chciałbym zapytac czy ktos orientuje sie co grozi ( o ile cos grozi ) za niecalkiem prawdziwe dane w dowodzie rejestracyjnym. Otóż mam Savażke z pojemnoscią 650cm3 ale w dowodzie mam wpisane 140cm3 , do tego jako ze jest troche przerobiona jest ona tylko jednoosobowa ( fotel pasazera zostal wywalony ) natomiast w dowodzie jest wciaz wpisane ze jest to pojazd 2osobowy. Tak czy siak zarówno OC jak i swiezy przeglad dostalem, ale nie wiem jak w razie kontroli zareaguje policja? Czy mogą/zabiora mi dowód i czy grozi mi jeszcze cos poza tym?

 

Bede wdzieczny za kazda odpowiedz

 

Pozdrawiam! :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytac czy ktos orientuje sie co grozi ( o ile cos grozi ) za niecalkiem prawdziwe dane w dowodzie rejestracyjnym.

 

zabawny tekst. sfałszowany dokument, poświadczona przez urzędnika państwowego nieprawda (albo wyłudzone poświadczenie nieprawdy, nie wiemy kto był inicjatorem), świadome posługiwanie się sfałszowanym dokumentem - a ten ma "niecałkiem prawdziwe dane"...

 

dokładny wyciąg z przepisów masz AFAIR w przyklejonym wątku pt. niszt kombinirent dzieciaki. ja bym nie był tak głupi, żeby z takimi papierami jeździć

 

 

@ Hero: widzę, że lubisz odpisywać we wszystkich aktywnych tematach; przystopuj nieco, zwłaszcza jak nie masz pojęcia o zagadnieniu. "jak będą złośliwi", to chłopakowi grozi do 2 (może 3) lat, i to z oskarżenia publicznego

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich! :)

 

Chciałbym zapytac czy ktos orientuje sie co grozi ( o ile cos grozi ) za niecalkiem prawdziwe dane w dowodzie rejestracyjnym. Otóż mam Savażke z pojemnoscią 650cm3 ale w dowodzie mam wpisane 140cm3 , do tego jako ze jest troche przerobiona jest ona tylko jednoosobowa ( fotel pasazera zostal wywalony ) natomiast w dowodzie jest wciaz wpisane ze jest to pojazd 2osobowy. Tak czy siak zarówno OC jak i swiezy przeglad dostalem, ale nie wiem jak w razie kontroli zareaguje policja? Czy mogą/zabiora mi dowód i czy grozi mi jeszcze cos poza tym?

 

Bede wdzieczny za kazda odpowiedz

 

Pozdrawiam! :buttrock:

 

Jak to co grozi? Fałszowanie dokumentów, nawet pięć lat, bezwzględnej paki, bez warunkowego zawieszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. ale dlaczego odrazu sfalszowanie czy tez wyludzenie? kupując ten motocykl dostalem juz takie dokumenty i przerejestrywując go na siebie przepisalem dane z dowodu...

to co mialbym teraz zrobic? pojsc po nowy dowod, robic nowy przeglad i isc sie tlumaczyc w ubezpieczalni czyli pewnie doplacic jeszcze OC ? to łącznie wyjdzie pewnie cos kolo 300zł. Jezeli ktos sie orientuje to prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co mialbym teraz zrobic? pojsc po nowy dowod, robic nowy przeglad i isc sie tlumaczyc w ubezpieczalni czyli pewnie doplacic jeszcze OC ?

Dokladnie to powinieneś zrobić. Miałeś okazję wpisać poprawne dane to ją olałeś/zapomniałeś. Jeśli chcesz mieć wszystko zgodnie z prawem, to płać (i płacz). Najlepiej zadzwoń do swojego wydziału komunikacji i powiedz jaka jest sytuacja, powiedzą Ci co i jak. Możliwe, że obędzie się nawet bez zmiany dowodu, wiem że czasem babki w WK poprawiają takie rzeczy długopisem (+ pieczątka i parafka).

Edytowane przez Liver Sausage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. ale dlaczego odrazu sfalszowanie czy tez wyludzenie? kupując ten motocykl dostalem juz takie dokumenty i przerejestrywując go na siebie przepisalem dane z dowodu...

to co mialbym teraz zrobic? pojsc po nowy dowod, robic nowy przeglad i isc sie tlumaczyc w ubezpieczalni czyli pewnie doplacic jeszcze OC ? to łącznie wyjdzie pewnie cos kolo 300zł. Jezeli ktos sie orientuje to prosze o odpowiedz

 

 

 

obawiam się że Twoje wytłumaczenie że tak kupiłeś nie pomoże przy Policji.

Jeśli sam pójdziesz to powinieneś to zmienić bez problemów, jednak jeśli miałbyś wypadek na taki sprzęcie to może być DUŻY PROBLEM

 

tak jak się rejestruje skutrki 125 na 50 , mają kwity na wymianę tłoka...itp

Jak coś się stanie są duże problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...