Skocz do zawartości

Kamerka na kask


Rekomendowane odpowiedzi

No tak ,wszystko przemawia za GoPro HD Hero. :buttrock:

 

 

:crossy:

 

 

mi jedynie kształt w go pro nie podoba się i szkoda, że nie ma choćby mini podglądu na LCD - ale coś za coś.

Pewnie za 2-3 lata max będzie taki sam model z dodatkami :)

www.motoautostrada.pl zobacz co robią dla Ciebie inni motocykliści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gienek ST

mi jedynie kształt w go pro nie podoba się i szkoda, że nie ma choćby mini podglądu na LCD - ale coś za coś.

Pewnie za 2-3 lata max będzie taki sam model z dodatkami :)

 

 

Wiesz co Tazzman, mnie tez wizualnie nie zabardzo sie podoba,ale technicznie odpowiada mi,

a o to wlasnie chodzi. :lalag:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mi jedynie kształt w go pro nie podoba się i szkoda, że nie ma choćby mini podglądu na LCD - ale coś za coś.

Pewnie za 2-3 lata max będzie taki sam model z dodatkami :)

 

Mają wprowadzić ekranik LCD :icon_arrow: http://heli-team.pl/index.php?option=com_c...-fpv&Itemid=186

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ktoś tu zrobił ostre czyszczenie przydatnych postów z kilku dni.

 

Co do zmiany daty w DVR camera key, to zależy to od wersji, w mojej zadziałał sposób z zapisaniem w pliku tekstowym tego:

 

[date]
2011/01/14
07:17:00

Nazwa pliku: TAG.txt (dużymi literami).

Ale wolałbym datę całkowicie wyłączyć, tylko nie wiem jak.

 

Jak komuś powyższy sposób nie zadziała to może spróbować tego:

Aby ustawić aktualną datę i czas w urządzeniu należy stworzyć plik config.txt i umieścić w nim datę w formacie:RRRR-MM-DD GG:MM:SS i wgrać ten plik do katalogu głównego w urządzeniu.

 

Lub:

If the current time is 2 pm on March 9th, 2009, you would type the date as such: 2009.03-09 14:00:00

Please note the format MUST be indentical to the example. There must be a space between the date and time.

Save the file as settime.txt and save.

 

 

BTW. Rozebrałem to żeby zobaczyć czy da się obrócić obiektyw o 90 stopni, niestety taśma, na której jest zamontowany jest za krótka, poza tym mogła by się złamać.

 

 

EDIT:

Kompendium wiedzy: http://www.chucklohr.com/808 jest tam napisane dosłownie wszystko.

Edytowane przez skinny500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

AK170 MINI DV KAMERA

 

kto ma jak to rozkminić - chodzi o instrukcję obsługi - nie mogę połapać się jak tam te tryby mrygania itd.

 

kupiłem na allegro używkę bez instrukcji i nie wiem jak to rozpracować

 

z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

po perypetiach z kamerkami rodem z chin, kamerą na kasety mini DV i kamerą HD z zapisem na SD w końcu kupiłem Gopro HD i żałuję ... że zrobiłem to dopiero teraz. Do filmowania z motocykla, samochodu, łodzi, deski, broni ... w jakiejkolwiek formie aktywności sportowej i nie tylko, oraz chęci uchwycenia tego z perspektywy POV z żadnych innych nagrań nie byłem tak zadowolony. Przyczepić się tylko mogę do filmowania po zmroku i przy sztucznym oświetleniu. Za dnia - nawet zza ciemnej szyby mojej owiewki wszystko jest cacy. Filmu nie wrzucę, no chyba że ktoś chciałby oglądać jak grzecznie stoimy na czerwonym świetle.

Edytowane przez Bimbak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam , i przepraszam z góry za odkop. Lecz chcę sobie kupić taką kamerkę żeby robić filmiki onboard.

 

Piszę tego posta z zapytaniem czy różnią się czymś te kamerki? Oprócz ceny :

 

http://allegro.pl/kamera-mini-dv-sportowa-720x480-sd-16gb-md80-i1550929956.html

 

http://allegro.pl/mini-dv-kamera-md80-sport-720x480-sd-do-16gb-i1549560699.html

 

Czy miał już ktoś styczność z tą kamerką za 35 zł??? i czy to jest to samo co ta kamerka za 75 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, pisałem jeszcze w zeszłym roku, że kamerka za 8 stów to za droga zabawka dla mnie ... kłamałem :)

 

Na swoje usprawiedliwienie powiem tylko, że kupiłem na spółkę z kumplem, więc koszty rozłożyły się na pół.

 

Co nabyliśmy? Ano właśnie GoPro HD Hero 960 (to taka nieco uboższa wersja, nie nagrywa w 1080p) i muszę przyznać, że daje naprawdę ładny obraz. Plusem w stosunku do konkurencji (np. Contour HD) jest szeroki kąt oraz naprawdę zatrzęsienie różnych akcesoriów (wystarczy rozejrzeć się na allegro). Można to zamontować w zasadzie wszędzie i do wszystkiego :)

 

I mała próbka (montaż na kasku):

 

 

A tu widać jak radzi sobie w gorszym oświetleniu (parking podziemny):

 

 

 

http://gomoto.tv/

naszym motorem jest pasja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duddits, na ile czasu nagrywania wystarcza bateria w gopro? - też zachorowałem na nią.

 

No z kumplem zrobiliśmy jakieś półtorej godziny materiału i wskaźnik baterii ani drgnie, nadal pokazuje pełne naładowanie :)

 

 

W instrukcji napisali, że bateria wytrzymuje ok. 2.5-3h ciągłego nagrywania (w zależności od trybu).

 

 

http://gomoto.tv/

naszym motorem jest pasja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duddits,mam pytanko.

Czy muzyke podlozyles z nudow czy chciales zatuszowac szum wiatru.

Bo ja tez nagrywam przejazdy i niestety jestem zmuszony dac muze.

Wiem w czym jest problem i walczymy wspolnie z calym swiatem by to wyeliminowac.

Uzywam kamerki Contour 1080 HD.

Tak to wyglada.Mam sporo filmikow a w tym roku chce nagrac nowe,ciekawsze.

 

I jeszcze jedna sprawa.

W rozdzielczosci 1080 hd chodzi na 30 fps a w 720 w 60 ciu.

Czasem rezygnuje z najwyzszych ustawien by zyskac na plynnosci.

Edytowane przez piotrrf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duddits,mam pytanko.

Czy muzyke podlozyles z nudow czy chciales zatuszowac szum wiatru.

Bo ja tez nagrywam przejazdy i niestety jestem zmuszony dac muze.

Wiem w czym jest problem i walczymy wspolnie z calym swiatem by to wyeliminowac.

W sumie to trochę z nudów :) Coś tam sobie eksperymentowałem z materiałem po prostu.

 

 

A na szum to GoPro ma super obudowy, w tym dźwięko- i wodoszczelne, więc nie ma problemu.

 

Jak chcesz żeby było więcej słychać to po prostu wymieniasz "plecy" w obudowie na takie z otworami (otwory są z tyłu, więc wiatr nie dmucha prosto w mikrofon) i jest całkiem znośnie. Wrzucę może coś bez muzy to sobie porównasz.

 

 

http://gomoto.tv/

naszym motorem jest pasja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kamerka moze tez miec obudowe do nurkowania i pomyslalem,ze to pomoze ale niestety nie pomaga.

Na szczescie nie kupilem tej obudowy ale inni tak i opisali na forum.

Problem jest w tym,ze miedzy kaskiem a obudowa przeplywa z duza predkoscia powietrze wytwarzajac mikrodrgania.Tak to moge okreslic.Wytwarza sie jakby rezonans w srodku i przechodzi na mikrofon.

Ludzie juz wymyslaja rozne sposoby by to zwalczyc.

Ja teraz wypelniam przestrzen miedzy kamerka a kaskiem specjalna gabka,ktora jest wydrazona i czesciowo chowa kamerke.Narazie testowalem na kartingu w hali a tam nie wieje tak bardzo.Jak sie wypogodzi to nagram cos nowego.Bo walcze co chwile ze sniegiem.

Edytowane przez piotrrf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...