Skocz do zawartości

Początkujące zwiedzanie zamkow


mell77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam sedrecznie, jestem świeżynką na forum i w realu jeśli chodzi o jazdę motocyklem-moj pierwszy sezon na własnym moto.Dlatego właśnie co jakiś czas wybieramy się z koleżanką na nasze małe wyprawy,aby szlifowac technikę jazdy ;) .Tym razem chodzi nam po głowie Tyniec w ten weekend (sobota albo niedziela- jesli nie bedzie padać). Wcześnie rano wyjazd z Łodzi, wieczorkiem powrot, więc jeśli ktoś chciałby się przyłaczyc to podaję gg 2494403

 

Zmiana nastąpiła bo jest to troche za daleko :(

Proponuję jeszcze trasę Łęczyca-Krośniewice-Kłodawa-Koło-Turek-Uniejów-Poddębice-Aleksandrów Łódzki -Łódź W okolicach tych miejscowości znajdują się zamki lub ruiny, więc fajnie byłoby je zobaczyć ;) jak mi się uda wkleje mapkę z widoczną trasą

 

Pozdrawiam

Edytowane przez mell77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci się zamki podobają to Kotlina Jeleniogórska ma największe stężenie zamków i pałaców na km2 w Europie, a może i na świecie...

A i dróżki w okolicy można fajne znaleźć... :)

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci się zamki podobają to Kotlina Jeleniogórska ma największe stężenie zamków i pałaców na km2 w Europie, a może i na świecie...

A i dróżki w okolicy można fajne znaleźć... :)

 

Pałaców faktycznie, po 2-3 w każdej prawie wsi, ale z zamkami to coś mi umknęło... podaj parę lokalizacji, przyda się na przyszlość

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pałaców faktycznie, po 2-3 w każdej prawie wsi, ale z zamkami to coś mi umknęło... podaj parę lokalizacji, przyda się na przyszlość

A propos: Chojnik, Grodna, Bolczow, Karpniki, Sokolec (:icon_mrgreen:), Rybnica, Koziniec, Kowary.. dalej mi sie nie chce, ale jest tego wiecej.

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł z tymi zamkami. Ja taki pomysł zapodałem w ubiegłym sezonie na kresowym forum motocyklistów zanim mnie wyrzucili za zjechanie admina. Jazda bez celu, dla samej przyjemności jazdy też jest fajna ale jeszcze fajniej jest coś zobaczyć. A w Polsce jest sporo zamków do obejrzenia, z każdym związana jakaś fajna historia z duchami albo z nieszczęśliwą miłością albo z czymś podobnym. Zaliczyłem Łańcut, Krasiczyn, Zawieprzyce, w najbliższych planach Baranów Sandomierski.

www.harleyman-harleyman.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(..) Jazda bez celu, dla samej przyjemności jazdy też jest fajna ale jeszcze fajniej jest coś zobaczyć.

Dla mnie jazda bez celu jest jazda bez sensu - zawsze mam jakis cel :)

Zas jadac tak planuje trase, zeby cos (i jak najwiecej) zobaczyc. Chocby mialaby to byc ciekawa (np. widokowo) droga..

 

A w Polsce jest sporo zamków do obejrzenia, z każdym związana jakaś fajna historia z duchami albo z nieszczęśliwą miłością albo z czymś podobnym.

W PL mozna zwiedzac nie tylko zamki, mamy wiele ciekawych miejsc.. czesc z nich jeszcze stoi/jest, ale warto sie pospieszyc bo wkrotce znikna..

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też najczęściej jadę "po coś" ale lubię też czasem wyskoczyć sobie na drogę z małym ruchem tak tylko żeby "sobie pojeździć" :-) To tak jak w dzieciństwie z rowerem.."Mamo, idę na podwórko na rower :-)))" W tym roku była taka sobie wiosna w maju ciągle padało ale mam taką ulubioną trasę, którą zawsze jeżdżę jak kwitną bzy. Lublin-Kraśnik-Opole Lubelskie-Kazimierz-Nałęczów-Lublin, po drodze jest sporo wsi i jak kwitnie bez w ogródkach, czasem jeszcze czeremcha i w ogóle jeszcze jakieś leśne zioła to jest taka feeria zapachów, że odjazd..Tnę wtedy ok. 60km/h i każdy kilometr to czysta żywa radość. Jeśli ktoś chciałby ze mną kiedyś wybrać się wiosną w tę trasę to serdecznie zapraszam..

Dla mnie jazda bez celu jest jazda bez sensu - zawsze mam jakis cel smile.gif

Zas jadac tak planuje trase, zeby cos (i jak najwiecej) zobaczyc. Chocby mialaby to byc ciekawa (np. widokowo) droga..

Edytowane przez Fausto

www.harleyman-harleyman.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos: Chojnik, Grodna, Bolczow, Karpniki, Sokolec ( :icon_mrgreen: ), Rybnica, Koziniec, Kowary.. dalej mi sie nie chce, ale jest tego wiecej.

 

Dziękuję, natchniony wskazówkami poszukałem i faktycznie, jest tego zatrzęsienie! np trafiłem na taką mapkę: http://www.zamkipolskie.com/mapa/dolnyslask/mapa1.html

 

Buber ma rację, naprawdę sporo tego wszystkiego. Daleko to dla mnie troszkę i nieczęsto bywam, nie widziałem drogowskazów, mapek, tablic, reklam tam, na miejscu w Karkonoszach. Wychodzi na to, że zamki krzyżackie, czy orle gniazda w jurze, są po prostu lepiej rozreklamowane.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buber ma rację, naprawdę sporo tego wszystkiego. Daleko to dla mnie troszkę i nieczęsto bywam, nie widziałem drogowskazów, mapek, tablic, reklam tam, na miejscu w Karkonoszach. Wychodzi na to, że zamki krzyżackie, czy orle gniazda w jurze, są po prostu lepiej rozreklamowane.

Ahem, :) lubię swoje miejsce i reklamuję jak potrafię :D

Bajdełej, pierwsza na świecie oficjalna organizacja przewodników turystycznych powstała w Karkonoszach, w XIX wieku.... Bo to ładne miejsce jest.. :)

 

A do zamków dodam jeszcze Bolków, Świny, Czochę, Frydlant, i zaraz koło Czochy jest jeszcze jeden.

A poza tym są turnieje rycerskie an Chojniku, w Bolkowie i duży w Czechach, gdzieś w sierpniu.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Łodzi masz niedaleko do Kazimierza nad Wisłą, Janowca, a wracając przez w-we mozna zahaczyć ruiny zamku w Czersku koło Góry Kalwarii

Ew. z Lodzi mozna na Jure uderzyc, zamkow tam jak mrowkow :icon_mrgreen: :lalag:

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściwie łódź to praktycznie środek Polski, więc jesteś w o tyle dobraj sytuacji, że w jeden weekend możesz być nad morzem a drugi w górach, nie robiąc przy tym wielkich przelotów. Ja gorąco polecam Dolny Śląsk bo i zamków co nie miara i budowle poniemieckie które także warte są zobaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ludzi lubiących pojeździć ( a nie tylko zap...lać ) i zobaczyć coś ciekawego polecam galerie z naszych motowyjazdów. Zdjęcia są przeważnie dobrze podpisane, więc oglądając będziecie wiedzieć, co to jest i gdzie szukać. Miłego oglądania!!!

 

 

http://motowyjazdy.ubf.pl/forum/viewforum.php?forum_id=12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ludzi lubiących pojeździć ( a nie tylko zap...lać ) i zobaczyć coś ciekawego polecam galerie z naszych motowyjazdów. Zdjęcia są przeważnie dobrze podpisane, więc oglądając będziecie wiedzieć, co to jest i gdzie szukać. Miłego oglądania!!!

http://motowyjazdy.ubf.pl/forum/viewforum.php?forum_id=12

No faktycznie jest co oglądać :clap:

Pewnie skorzystam z niektórych pomysłów na wyjazdy.

A właściwie już dopisałem bazę atomową do planu najbliższego wyjazdu :biggrin:

Edytowane przez Horb

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...