Skocz do zawartości

GSX 1400 nierówne hamowanie przodu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem motor rok temu - Suzuki GSX 1400, jak dotąd nie zwracałem na to uwagi, ale o co chodzi...przy hamowaniu (najlepiej to czuć podczas ostatniej fazy hamowania tuż przed zatrzymaniem) wyraźnie czuć jak przednie hamulce pracują nierównomiernie, przy trzymaniu klamki hamulca z jednakową siłą czuć jakby hamowanie przodu było lekko pulsacyjne. Czy to może być kwestia krzywych tarcz, czy może klocki? Będę wdzięczny za wskazówki, pozdr. :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzywe tarcze. Mam to samo w Harleyu teraz. Jak postawisz moto na stojak i zakręcisz kołem to usłyszysz nierównomierne tarcie, a być może nawet zobaczysz bicie tarczy. Profilaktycznie możesz sprawdzić czy wszystkie śruby trzymające tarcze są dokręcone.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bicia nie mam, tylko nie wiem czy konieczna jest wymiana tarcz (efekt nierównomiernego tarcia jest delikatny aczkolwiek wyczuwalny) czy po prostu jest to normalne, gdyż jak czytałem tarcze nigdy nie są idealnie proste i jakieś tam nierówne tarcie zawsze występuje.

Edytowane przez Krzysiek778
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bicie musi być ale gdy jest odczuwalne to jest już sporo poza limitem. Nie powinno tak być. Mi w Harrym bije tak mocno że w ostatniej fazie hamowania przednie zawieszenie się buja bo hamulec pulsuje. Do tego hamulce piszczą strasznie, jak w pociągu i tarcze są spolerowane na lustro. Do końca sezonu polatam tak a zimą będę się bawił w tym temacie.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bicie musi być ale gdy jest odczuwalne to jest już sporo poza limitem.

 

Nie rozumiem pojecia "bicie musi byc",-absolutnie nie.

 

Krzysiek 778,obejzyj dokladnie tarcze,czesto tak jest jezeli moto lub auto dlugo stalo to w miejscu w ktorym byl akurat klocek tarcze jest bardziej lub tez inaczej podrdzewiala powodujac to ze w momencie przechpdzenia tego przez klocek inaczej ona "bierze", troche lepiej lub gorzej powodujac pulsacje.

 

Przetrzyj tarcze na mokro papierem 240-400 na calej powierzchni,prosze nie pisac ze tak sie nie robi,wielu producentow tarcze czy tez klockow akcesoryjnych zaleca taka metode przygotowania tarcz pod nowe klocki.

 

Przypolerowane/przegrzane klocki mozna sprobowac odswierzyc stosujac w/w/ metode.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już sprawdzisz tarcze i nic się nie zmieni, to zobacz jeszcze oś koła,

zakładam że moto bez przygód, ale może ktoś za mocno dokręał no i jest lekko krzywa.

 

Jak można skrzywić oś poprzez zbyt mocne dokręcenie?

 

 

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyżej???? I don't know how...

no cóż, poprzez zbyt mocne dokręcanie raczej się nie krzywi, ale to tylko w teorii.

niby jest to wbrew fizyce :biggrin: haaaaa, ale jednak czasami to jest możliwe. zwłaszcza jak

felga została wymieniona na ''ładną''...

no ale założyłem w moim poście że przecież bez przygód :cool:know how... :cool: haaaaa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już sprawdzisz tarcze i nic się nie zmieni, to zobacz jeszcze oś koła,

zakładam że moto bez przygód, ale może ktoś za mocno dokręał no i jest lekko krzywa.

 

cytat nr2:

no cóż, poprzez zbyt mocne dokręcanie raczej się nie krzywi, ale to tylko w teorii.

niby jest to wbrew fizyce :biggrin: haaaaa, ale jednak czasami to jest możliwe. zwłaszcza jak

felga została wymieniona na ''ładną''...

no ale założyłem w moim poście że przecież bez przygód :cool:know how... :cool: haaaaa

 

Skończ Waść pisać te wypociny w tym dziale i przenieś się do działu HUMOR

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat nr2:

no cóż, poprzez zbyt mocne dokręcanie raczej się nie krzywi, ale to tylko w teorii.

niby jest to wbrew fizyce :biggrin: haaaaa, ale jednak czasami to jest możliwe. zwłaszcza jak

felga została wymieniona na ''ładną''...

no ale założyłem w moim poście że przecież bez przygód :cool:know how... :cool: haaaaa

 

Skończ Waść pisać te wypociny w tym dziale i przenieś się do działu HUMOR

fajny gość z ciebie, a już myślałem że mi procentem pojedziesz po grzbiecie...

zrobię jak sobie życzysz Miszczu,,, zdrowia życzę i do zobaczyska na szlaku,,, :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny gość z ciebie, a już myślałem że mi procentem pojedziesz po grzbiecie...

 

A w innym temacie dziwisz sie czemu dostales procenty...

W wiekszosci Twoje wypowiedzi sa z... gdyban przypuszczen filozofa mysliciela - nijak nie majace sie do rzeczywistosci.

Z ta oska i zbyt mocnego dokrecenia to juz Cie ostro poniosla fantazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta oska i zbyt mocnego dokrecenia to juz Cie ostro poniosla fantazja.

:biggrin: fantazjowałem kiedy byłem w twoim wieku teraz mocno stoję na ziemi.

a jeżeli chodzi o %,na forum jak w życiu są motocykliści i moderatorzy, :icon_razz:

poza tym jeżdzę wystarczająco dużo aby wiedzieć różne rzeczy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:biggrin: fantazjowałem kiedy byłem w twoim wieku teraz mocno stoję na ziemi.

a jeżeli chodzi o %,na forum jak w życiu są motocykliści i moderatorzy, :icon_razz:

poza tym jeżdzę wystarczająco dużo aby wiedzieć różne rzeczy,

czy ten tekst ma coś wspólnego z założonym tematem?

celowo starasz się robić tutaj bałagan ? czy tylko tak Ci to wychodzi samo ?

Sprawdzasz cierpliwość?

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...