Skocz do zawartości

Problem z olejem Yamaha r6 i junak m10


PriweR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poczytałem pare artykułów na forum ale sam nie portafie podjac decyzji, mam problem nastepujacy potrzebuje dolac lub wymienic olej w Yamaha R6 jedyne co mi przekazał wczesniejesz właściciel to ze jest tam zalany olej castrol, nic wiecej nie wiedzial mimo moich pytan a co najwazniejesz nie powiedział czy to syntetyk czy pół a moze mineral choc wątpie, o gestości tez nic nie wspomniał choć wydaje mi sie ze tu raczej bedzie standart 10w40 i teraz pare pytań

1.Jak sprawdzic czy to syntetyk czy półsyntetyk?

2.Jaki olej jest podawany według producenta ?

3.Jaki olej moge zmieszać/dolać ?

Moim zdaniem jeśli jest tam Castrol to pewnie półsyntetyk 10w40 ale nie jestem przekonany do konca, potrzebuje waszej rady

 

Drugi problem, składam z ojcem od podstawy junaka m10 jak olej najlepiej mu zalać ? silniczek jest w czesciach takze wszystko porzadnie wyczyszczone i bedzie składane od nowa, przy okazji czy posiada ktos serwisówke do junaka bo nie wiem jak z rozrządem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poczytałem pare artykułów na forum ale sam nie portafie podjac decyzji, mam problem nastepujacy potrzebuje dolac lub wymienic olej w Yamaha R6 jedyne co mi przekazał wczesniejesz właściciel to ze jest tam zalany olej castrol, nic wiecej nie wiedzial mimo moich pytan a co najwazniejesz nie powiedział czy to syntetyk czy pół a moze mineral choc wątpie, o gestości tez nic nie wspomniał choć wydaje mi sie ze tu raczej bedzie standart 10w40 i teraz pare pytań

1.Jak sprawdzic czy to syntetyk czy półsyntetyk?

2.Jaki olej jest podawany według producenta ?

3.Jaki olej moge zmieszać/dolać ?

Moim zdaniem jeśli jest tam Castrol to pewnie półsyntetyk 10w40 ale nie jestem przekonany do konca, potrzebuje waszej rady

 

Poprostu zmien olej i bedziesz wiedzial jaki tam jest. Wiesz ile od poprzedniej wymiany zrobil km? Ew. poszukaj pod kanapa naklejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do junaka to po takim remoncie zalej go najtańszym mineralnym jaki kupisz.

uruchom na ok 5 minut, ale niech pracuje spokojnie bez większych przygazówek, i po 5 minutach

pracy, jak silnik się wypłucze to wylej ten olej i zalej znowu swiężym nowym mineralnym ale już dobrej jakości.

następnie wymień olej po 2 godz pracy silnika lub 100 kilometrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok czyli junak juz załĂatwiny zostaje jeszcze problem r6

 

patrzyłem pod kanapą nic nie ma ale z tego co mi mowil to olej byl wymieniant jakies 5tys km temu szkoda ze nie wie jaki :/ nawet pojemnika nie zabral od mechanika a teraz nawet nie mam jak sie zkontaktowac z kolesiem bo wyjechal za granice takto dowiedzial bym sie u ktorego mechanika robil i bym jego zapytał, a takto zostaje mi wasza pomoc

 

poprostu zmien olej hmmm ale czy jezeli byl tam syntetyk a zaleje pół syntetyk to nie rozwale silnika ? (albo odwrotnie byl pół a zaleje pełensyntetyk) a i czy jezeli był castrol a zaleje repsola (bo mam dostęp po kosztach) to nic sie nie stanie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R6 dolej jakikolwiek 10/40 motocyklowy. Na temat olejów jest tu kilka, a, nawet, naście stron. Wystarczy poszukać

Gratulacje za tą odpowiedz...

 

5kkm to prawie zmiana oleju. Nie jestem pewny, ale tam wymienia sie przy 6kkm. Jak spuscisz olej i wymienisz filtr to zalej tym czym bedziesz potem zalewac.

Edytowane przez jimi11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Junaka, zrób jak wyżej.

R6 dolej jakikolwiek 10/40 motocyklowy. Na temat olejów jest tu kilka, a, nawet, naście stron. Wystarczy poszukać

z junakiem sprawa juz załatwiona

 

co do obojętności zalania oleju bym polemizował r6 mają słabe panewki i moim zdaniem zle dobrany olej moze spowodować ich zniszczenie :/

 

Na kolach rozdzadu i posrednich pradnicy sa znaki, na nie ustawiasz rozrzad.

 

Co do R6 to sugerowalbym wymienic zarowno olej jak i filtr bo w te zapewnienia od srzedajacych to jakos malo sklonny jestem uwierzyc.

 

dzieki za pomoc z ustawieniem rozrządu

 

w r6 stwierdziłem ze wymienie cały olej (nadal nie wiem czy zalanie półsyntetyka nic nie naszkodzi jesli byl tam zalany pełensyntetyk) a co do wymiany filtru podczas wymiany oleju to chyba oczywiste heh ale i tak dzieki

 

 

A jaki przebieg ma ta R6?

 

33 800km 2002r

 

Gratulacje za tą odpowiedz...

 

5kkm to prawie zmiana oleju. Nie jestem pewny, ale tam wymienia sie przy 6kkm. Jak spuscisz olej i wymienisz filtr to zalej tym czym bedziesz potem zalewac.

 

 

Czyli wylewam stary olej dla pewnosci zostawiam go na nocke z odkreconym korkiem zeby wszystko wyleciało, wyrzucam filtr, zakłdam nopwy filtr i.....

zalewam nowy olej bez roznicy czy syntetyk czy pół ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki za pomoc jutro biore sie za wymiane

 

p.s.

znalazłem książke do junaka jak by ktoś potrzebował

http://chomikuj.pl/piotrek33334?fid=149968326

 

 

Mam jeszcze jedno pytanie takie troche z innej beczki ale tez o oleje chodzi czy istnieje olej uniwersalny? ktory mozna zmieszać w razie awarii np. na trasie cos sie popsulo i maszyna zaczyna zrzerac nam olej i musimy dolac, czy istnieje olej ktory mozna zmieszac bez roznicy czy mamy syntetyk czy pół ? bo ktoś mi kiedys puszczał taką bajke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki za pomoc jutro biore sie za wymiane

 

p.s.

znalazłem książke do junaka jak by ktoś potrzebował

http://chomikuj.pl/piotrek33334?fid=149968326

Mam jeszcze jedno pytanie takie troche z innej beczki ale tez o oleje chodzi czy istnieje olej uniwersalny? ktory mozna zmieszać w razie awarii np. na trasie cos sie popsulo i maszyna zaczyna zrzerac nam olej i musimy dolac, czy istnieje olej ktory mozna zmieszac bez roznicy czy mamy syntetyk czy pół ? bo ktoś mi kiedys puszczał taką bajke

 

Przeczytaj temat o olejach który znajduje się gdzieś tutaj. Rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości i odpowie na pytania.

 

Link http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...ic=39700&st=100

Edytowane przez Wiesuaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki za pomoc jutro biore sie za wymiane

 

p.s.

znalazłem książke do junaka jak by ktoś potrzebował

http://chomikuj.pl/piotrek33334?fid=149968326

Mam jeszcze jedno pytanie takie troche z innej beczki ale tez o oleje chodzi czy istnieje olej uniwersalny? ktory mozna zmieszać w razie awarii np. na trasie cos sie popsulo i maszyna zaczyna zrzerac nam olej i musimy dolac, czy istnieje olej ktory mozna zmieszac bez roznicy czy mamy syntetyk czy pół ? bo ktoś mi kiedys puszczał taką bajke

 

 

Tutaj znajdziesz sporo ifnormacji o junaku i naprawie.

 

http://www.junak.riders.pl/

 

Oleje mozna mieszac ze soba nic sie nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj temat o olejach który znajduje się gdzieś tutaj. Rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości i odpowie na pytania.

 

Link http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...ic=39700&st=100

 

czytałem go juz wczesniej ale tam tylko rozmowa ciągnie się o róznicy miedzy olejami samochodowymi a motocyklowymi , a mi chodzi czy mozna mieszac syntetyk z półsyntetykiem i na odwrót, kiedyś gdzieś coś czytałem ze niemozna ale nie dam sobie reki uciąć

 

 

Tutaj znajdziesz sporo ifnormacji o junaku i naprawie.

 

http://www.junak.riders.pl/

 

Oleje mozna mieszac ze soba nic sie nie stanie.

 

dzieki za link napewno sie przyda :notworthy:

 

a co do tego mieszania to ciągle mało mnie to przekonuje, moze jeszcze ktos potwierdzi ze mozna mieszac syntetyk z półsyntetykiem lub odwrotnie? i nie bedzie zadnych skutków ubocznych

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można mieszać bez problemów.

tak samo możesz wlać pół jak i pełnego syntetyka. Żeby było ciekawiej Yamaha zaleca do tego motocykla 20W40:) ale tym sie nie przejmuj. Co do tego że R6 ma mało wytrzymały dół to bym polemizował.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem go juz wczesniej ale tam tylko rozmowa ciągnie się o róznicy miedzy olejami samochodowymi a motocyklowymi , a mi chodzi czy mozna mieszac syntetyk z półsyntetykiem i na odwrót, kiedyś gdzieś coś czytałem ze niemozna ale nie dam sobie reki uciąć

dzieki za link napewno sie przyda :notworthy:

 

a co do tego mieszania to ciągle mało mnie to przekonuje, moze jeszcze ktos potwierdzi ze mozna mieszac syntetyk z półsyntetykiem lub odwrotnie? i nie bedzie zadnych skutków ubocznych

 

Tam było że ktoś wlał 3 różne oleje. Dlaczego miałoby się coś stać? Jak się uprzeć to można olej z patelni wlać tylko trzeba uważać żeby frytków nie wrzucić, bo kiepsko smarują. Olei nie powinno się mieszać ze względu na ich różne właściwości, chodzi o to że taki olej np 10w40 ma określone warunki pracy, gdzie sprawuje się najlepiej. Dolewając do niego inny zmienia się jego skład i jego optymalne warunki są inne. To tyle. Jeżeli chcesz mieszać oleje na co dzień, do codziennej eksploatacji to lepiej tego nie robić, ze względu na to że lepiej wiedzieć co może nasz olej. Ale jak w trasie coś się stanie to nawet najtańszy minerał zda egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...