Skocz do zawartości

Jakich opon uzywacie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

 

Musze zmienic opony i zastanawialem sie nad Metzeler Roadtech Z6. Ktos ma doswiadczenia z ta opona ? na czym jezdzicie ?

 

Przy okazji - w jednym moto warsztacie powiedzieli mi ze nie maja jak wywazyc mi opony. Za duza dziura. O co biega ?

Edytowane przez dolarek69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie założyłem Continental Conti Motion http://www.conti-bike.pl/index.php?cPath=53

 

Cena przyzwoita, ładnie klei się asfaltu, więc uważam zakup za udany. W piątek jechałem 60km w strugach deszczu, ani razu dupa mi nie uciekła, choć przyznam że dość szybko pomykałem.

 

Co do wyważania, trafiłeś chyba na gościa co pierwszy raz na oczy widział takie koła, ale każdy kto robi przy kołach motocyklowych ma stożki dzięki którym zapinasz każdą obręcz na wyważarkę.... no może z wyjątkiem wahaczy jednostronnych.

U mnie na przodzie brakowało 15gram, z tyłu 20...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wątpię, żeby bułka była aż tak specyficzna, żeby trzeba było specjalnie do niej robić opony*. w związku z czym zalecam wyszukiwarkę: dział co, jak kupić

jsz

 

* - chociaż mogę się mylić

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 6 jest dobrym wyborem. Dowiedz sie, czy przez przypadek nie maja starego modelu bo nowy Inter.... jest powiedzymy delikatnie do d**y :icon_mrgreen:

 

Jezdze na niej od 4 lat.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak używałem właśnie roadteckow Metzelera to myslałem,ze to są świetne opony. Potem zmienilem na BT 021 i zmieniłem zdanie. Zostaje przy Bridgestone narazie.

 

Ale zaraz, czy to nie jest temat ,ze sie wypowiadają uzytkownicy Buella tylko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w Bandziorze Z6. Potem założyłem BT021r jak kolega wyżej i nie mogę powiedzieć która jest lepsza, która gorsza. Z6 wymagały dłuższego rozgrzewania przed winklowaniem. Bridgestone były gotowe wcześniej, ale mimo to lepiej trzymały Z6. No i Z6 są dwuskładnikowe. Wytrzymały mi dłużej od BT ;)

 

Jednak oba komplety są bez porównania do kompletu który założyłem wczoraj - Pilot Power 2CT. Fakt, że przeznaczenie gum jest inne, ale warto!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z6 jest do dupy...

 

He, he, powiedzial znawca :icon_mrgreen:

 

chyba że winkle bierzesz na kwadratowo

 

Wstaw moze napierw foty swoich opon, a jak chcesz zobaczyc do jakiego stopnia pokonuje sie winkle na kwardatowo to looknij sobie na linka - przednia opona

 

http://picasaweb.google.pl/ksrider/Wyciecz...463289823610514

 

http://picasaweb.google.pl/ksrider/Wyciecz...463292100468658

 

i liczysz z kalkulatorem w ręku ile to już tysięcy nawinołeś na oś.

 

Rozwin moze ta mysl, bo jakos niebardzo kumam :icon_mrgreen:

 

No i Z6 są dwuskładnikowe.

 

Od kiedy ? ? ? Jak niemasz pojecia, to moze sie nie wypowiadaj !

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jezdzilem na 4 rożnych kompletach.

 

Oryginalne Pirelli Diablo Strada - bardzo fajne oponki dobrze kleja do drogi i starczaja na jakies 10 - 12 tys km można je kupic juz za 800 pln za komplet

 

Pirelli Scorpion ( oryginalne w XB9SX) trudno mi sie wypowiedziec co do przyczepnosci i zachowaniu podczas szybkiej jazdy bo używa ich moja żona :) wiec maja lekkie życie ale trzeba przyznac ze maja 15 tys przebiegu i może z 50% zużycia. Ceny w Polsce nie znam

 

Pirelli Diablo Rosso swietnie kleją do asfaltu, w Apeninach szlifowalem na nich kolana i kufry, w deszczu tez zachowują sie dobrze, ale Buell nie zrobi na tyle wiecej niż 6 - 7 tys km. Cena to jakies 1100 - 1200 pln

 

 

Continental Conti Road Attack 1 Jak dla mnie najlepsza opona jaka mialem w Buellu, fajnie trzyma w zakretach, dobra w deszczu i zużywa sie dosc spokojnie, co prawda mam na niej zrobione dopiero 4500 km ale nie widac takiego zjadania opony jak w Diablo Rosso a lepiej sie prowadzi niz pozostale ktore mialem. Ponoc wyszla juz 2 generacja Road Attack ale mowia ze pierwsza jest lepsza. Ja dalem za nie 1100 pln.

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...