Skocz do zawartości

Wskażnik temperatury oleju


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak uważacie?, czy warto zamontować sobie taki zestaw do wskazywania temperatury oleju?. Mam dwie możliwości, kupić wskażnik wkręcany w miejsce korka wlewowego, i po robocie, lub zainwestować w kpl. zestaw czujnika, wskażnika temperatury oleju, i pobawić się w zamontowanie tego układu. Osobiście uważam, że ta druga opcja jest bardziej dokładniejsza, bo czujnik zamontowałbym w miejsce korka spustowego oleju, gdzie czujnik byłby zawsze zanurzony w oleju. Ogólnie problemu niema, jeśli chodzi o dobranie tych elementów, bo czujniki są o każdej wartości rezystancji, i uniwersalnym kształcie, dotyczy to również wskażników. W sumie fabryka tego nie dała, ale dobrze byłoby widzieć na zegarze jak olej się grzeje. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Ja tez takie cos mysle zrobic - tez mi w CBF brakuje takiej informacji - kiedy mozna juz dawac w palnik ;). Tym bardziej, ze jezdze do poznej jesieni a nawet w zimie, przy temperaturach w okolicach zera, kiedy dluzej sie olej nagrzewa.

 

Jak juz bedziesz mial gotowy przepis, to daj znac, jak to zrobic ;). Ja bym chcial miec maly wyswietlacz z trzycyfrowym wyczytem temperatury.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też by mi się to przydało i nawet myślałem jak to zrobić tanim kosztem. Osobiście wolałbym np 3 diody, czyli żółta - olej nie zagrzany - zielona - jest ok - czerwona - za gorący.

 

Zawsze można też coś takiego zaadoptować: KLIK

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przykład, ten powinien być ok KLIK

 

KLIK

Ze zdjęć wygląda to całkiem ciekawie

 

 

UPDATE:

 

Mam już chyba rozwiązanie tanie i skuteczne :)

 

KLIK

a do tego KLIK,

 

Układ gdzieś do lampy, czy w inne ustronne miejsce, bargraf w okolice liczników, ten z linka ma 3 kolory, zielony, czerwony oraz żółty (po podłączeniu czerwonego i zielonego w jednej diodzie). Do tego należy dobrać inny termistor, bo ten co jest w zestawie jest do 110 stopni chyba, a to na olej za mało moim zdaniem, musiał by być do 150 żeby był zapas.

 

 

A tak na marginesie, to od jakiej temperatury można dawać już do pieca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w drzecie miałem(już nie mam, pokonany przez małą brzózkę) normalny analogowy wkręcany zamiast bagnetu

 

w czasie normalnej jazdy ~80st, przy ostrym katowaniu w piaskach dochodziło do ~ 100st

olej krąży w ramie więc podejrzewam że większej odchyłki niż 10-15st to nie było

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam wkręcany w okolice spodu obudowy silnika - mam taki w CB i BARDZO się przydaje - wiem dlaczego po zimie silnik bierze olej - bo jeździł niedogrzany :D A ten w kurku oleju do jest raczej do tego samego co pewien papier, bo jak chcesz cokolwiek zobaczyć w trakcie jazdy? Info musi byc gdzieś koło zegarów, bo inaczej to po prostu niebezpieczne. Ja wstawiłem obrotomierz od innego moto (od CXa dokładnie) gdzie był wskaźnik temperatury, więc tylko go skalibrowałem i działa miodzio.

Ledy też obskoczą, ale ja wolę bardziej dokładny przekaz.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy wskaźnik temperatury oleju:

 

Czujnik temperatury od Poloneza+ zegar temperatury od Poloneza. Można wtedy przerobić korek spustowy cuda wianki po prostu. Sam czujnik coś koło 5zł nowy kosztuje. Wskaźnik można wymontować z kompletnych zegarów na szrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...