Skocz do zawartości

wysoka temp.płynu chłodzącego GPZ900


aarrkk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam stare GPZ 900 i przy ostrej jeździe lub w korkach gotuje mi płyn ( w tej chwili woda).

Wyjęty jest termostat ale to nie pomogło. Może ktoś z forumowiczów miał podobny problem .

Bedę wdzięczny za podpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie, którędy nalewasz wody-płynu, bo mam nadzieję, że nie przez zbiornik wyrównawczy tylko bezpośrednio do chłodnicy odkręcając wcześniej odpowietrznik przy termostacie (chociaż przy wyjętym termostacie to mniejsze znaczenie z odpowietrznikiem)?.

Po lewej stronie na dole chłodnicy masz konektor do włącznika wentylatora.

Zdejmij konektor i dotknij nim do masy.Jak włączy się wentylator to instalacja sprawna.

Jeśli nie to należy na krótko podłączy sam wentylator.

Jeśli jest ok. to szukaj problemu z zasilaniem.

Gdyby wszystko z elektryka było ok. i wentylator również to możesz mieć uszkodzona pompę.

Całkiem niedawno swoją zmieniałem bo rozsypało się jedno łożysko.

Jak to wszystko sprawdzisz to podziel się wrażeniami.

Edytowane przez _Monter_

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prócz tego co napisali poprzednicy proponuję,

przepłucz układ odkamieniaczem do chłodnic (w moim motocyklu bardzo to pomogło).

 

Jeśli układ elektryczny wentylatora jest oryginalny to są tam trzy czujniki. Głównym który załącza wentylator w czasie pracy silnika jest czujnik w obudowie termostatu, jego przede wszystkim trzeba sprawdzić.

Podstawowe pytanie, którędy nalewasz wody-płynu, bo mam nadzieję, że nie przez zbiornik wyrównawczy
mało z krzesła nie spadłem :icon_eek: , że można mieć takie dziwne pomysły :icon_razz:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam stare GPZ 900 i przy ostrej jeździe lub w korkach gotuje mi płyn ( w tej chwili woda).

Wyjęty jest termostat ale to nie pomogło. Może ktoś z forumowiczów miał podobny problem .

Bedę wdzięczny za podpowiedź.

Pozdrawiam

 

 

A po czym poznajesz ,że sie gotuje płyn? A jaki masz tam zalany? Na samej wodzie to się nie dziw,że się gotuje, bo zobacz jaka jest temp. wrzenia ,a przy jakiej się otwiera termostat. Jeśli w Twoim moto termostat się otwiera np przy 105 stopniach,to nie dziwota że się gotuje. Płyn się tylko gotuje i żadnych innych objawów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po czym poznajesz ,że sie gotuje płyn? A jaki masz tam zalany? Na samej wodzie to się nie dziw,że się gotuje, bo zobacz jaka jest temp. wrzenia ,a przy jakiej się otwiera termostat. Jeśli w Twoim moto termostat się otwiera np przy 105 stopniach,to nie dziwota że się gotuje. Płyn się tylko gotuje i żadnych innych objawów?

 

Dokładnie, według szybkiego wygooglowania w gpz900 wentylator załącza się przy 110 °C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź tez korek w samej chłodnicy i zaworek w nim. W motocyklu jest ciśnieniowy układ chłodzenia i nieszczelność w korku i spadek ciśnienia w układzie powoduje zagotowanie chłodziwa w niższej temperaturze. No i oczywiście zmień tą wodę na płyn do chłodnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mało z krzesła nie spadłem :icon_eek: , że można mieć takie dziwne pomysły :icon_razz:

Ostatnio był nawet taki temat na forum.

 

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie

Pozdrawiam wszystkich i dzięki za pomoc.

Nareszcie znalazłem przyczynę, ale od początku.

1.przepłukałem układ jakimś specyfikiem

2.Wymieniłem wodę na płyn chłodzący- nie pomogło.

3.Sprawdziłem drożność układu-ok

Po wymontowaniu pompy wody okazało się że uszkodzony jest napęd pompy.

Po wymienie pompy moto śmiga aż miło. :banghead:

Pozdrawiam :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...