Skocz do zawartości

W jakie ochraniacze się uzbroić zeby nie ucierpiec?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Crossrider - jeżeli kupisz buzer to i tak musisz kupić pas nerkowy, bo buzer go nie ma (oczywiście żółwia na plecy kupować nie musisz, bo buzer pełni to zadanie - chroni kręgosłup).

Z kolei ochraniacz na siatce ma pas nerkowy "wbudowany" tak samo jak zółwia na kręgosłup.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i do tego ma jeszcze nałokietniki. poza tym dzięki temu że wszystko trzyma się na siatce masz gwarancje ze nie będzie ci sie zsuwać, oczywiscie jesli kupisz ją w odpowiednim dla siebie rozmiarze. dosyć goraco jest w takiej zbroi ale jak sie jedzie to jest spoko. Ochrona jest w miarę dobra - już to sprawdziłem, tylko musisz konieczie kupic koszule i zakładać ją na pancerz, bo koszule jest łatwiej wyprać niż pancerz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

W buzerze na siatce,w lecie w tym nie da się jeździć,dość że gorąco strasznie w tym,później to śmierdzi jak zakładany t-shirt pod zwykły buzer.Uważam że taki buzer na siatce to do enduro i motocrossu ALE w jesień,wczesną wiosne,gdy temperatury nie są za wysokie.Ja używam buzer UFO SHOCKWAVE ,naprwdę jest godny polecenia.Pozdrawiam Kuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zbroi da się jeździć, nawet w takie upały jakie były kilkanaście dni temu, no chyba że ktoś się boi spocić, wtedy faktycznie się nie da ;-).

Swoją drogą, taką zbroję można wyczyścić/wyprać i straci ona swoje "walory aromatyczne".

Buzer też do sterylnych nie należy jeżeli się o niego nie dba.

 

Pozdro...

 

Quasi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Ja z opiniami po 2 latach wróciłem w z powrotem do zalecania tradycyjnych buzerów

można wiedzieć dlaczego?? czy chodzi tylko o zapachy czy o coś jeszcze ? :crossy:

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
można wiedzieć dlaczego?? czy chodzi tylko o zapachy czy o coś jeszcze ?

 

Generalnie zapachy, ale bardzie to że w tym bardzo gorąco itd. Jeśli chodzi o to, jakie są różnice pod kątem ochrony ciała, to w sumie trudno powiedzieć. Niemniej miałem w międzyczasie glebę w górach na kamieniach, kierownica wbiła mi się w żebra. Myślę, że buzer na siatce nie dałby wówczas rady, zważywszy, że zwykły pękł...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że buzer na siatce nie dałby wówczas rady, zważywszy, że zwykły pękł...

czyli uważasz, że zwykłe są bardziej wytrzymałe niż te na siatce? (biorąc oczywiscie pod uwagę modele w podobnym przedziale cenowym, głównie te droższe)

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączę się do topicu :) polećcie jakieś dobre rękawice na enduro bo Scott San Diego się poprzecierały, zmechaciły, a nadruczki od wewnętrznej strony odpadają po połowie sezonu ( :clap: ) niby 120zł, i wcale nie jeżdzę ekstremalnie a tu ot... :crossy: please help :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączę się do topicu :) polećcie jakieś dobre rękawice na enduro bo Scott San Diego się poprzecierały, zmechaciły, a nadruczki od wewnętrznej strony odpadają po połowie sezonu ( :clap: ) niby 120zł, i wcale nie jeżdzę ekstremalnie a tu ot... :crossy: please help :P

 

W sporcie wyczynowym zarówno maszyny jaki elementy ubioru zyżywają się szybciej. Nawet najlepsze firmowe

rękawiczki długo nie pociągnom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sporcie wyczynowym zarówno maszyny jaki elementy ubioru zyżywają się szybciej. Nawet najlepsze firmowe

rękawiczki długo nie pociągnom

Dlatego według mnie nie warto kupowac rekawiczek za 200zl, bo i tak szybko sie zniszczą. Ja tam kupilem kiedys z allegro za 60zł i latam w nich 3 sezon, fakt ze bez nici i igły sie nie obyło, ale nie sa złe takie rekawice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...