Skocz do zawartości

Co byście wybrali?


kiki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mówicie że 90KM to mało - może i tak ale ja nawet rozważałem kupno czegoś z silnikiem SDI- po prostu nie potrzebuje szybko samochodem jeździć, ma się turlać i tyle :). Szybciej to jeżdze sobie VFR-ką :icon_mrgreen: . Oczywiście bedę celował w silnik 110 KM (octavia) ale jeśli trafi sie 90KM w dobrym stanie to nie będę się nawet zastanawiał - tym bardziej po Waszych opiniach o tym samochodzie.

Tu nawet nie chodzi o szybkość ale o bezpieczeństwo... czasem trzeba depnąć a nie hamować. W darmowozie dali mi Astre 100KM w klekocie i po przesiadce ze Skody przeżyłem szok i załamanie nerwowe - to NIE IDZIE!

Poza tym 90KM Octavie ciężej trafić niż 110KM. ;) Jak być coś trafił to daj znać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocu serwisy są jakie są ASO nie sprawdza niczego i trzepie za to duża kasę. Sam byłem świadkiem wmawiania klientowi wymiany filtru którego nie wymieniono.

 

 

Wueska jest serwis i serwis wiec nie mozna pakowac wszystkich do jednego wora.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już przestaniesz słuchać kolegów, a pojeździsz trochę, to dopiero pisz porady :banghead:

Wystarczy nie dopuszczać do niskiego stanu paliwa (czyt: nie jeździć na rezerwie) i nic złego się nie dzieje.

A nawet gdyby, to nie dzieje się to nagminnnie, tylko raz i kilkadziesiąt tyś.

 

Co do pompowtrysku, to przelatałem dopiero kilka tys, i jak na razie nie mogę narzekać.

Faktycznie głośny, ale 310 Nm rekompensuje mi to w 100% :biggrin:

 

 

Po ch*** mi samochód, którym nie można jeździć na rezerwie? :icon_mrgreen:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merc - jak zadbany i pewny, i lubisz jechać jak na kanapie, to bym go wziął.

C klasa w żadnym wypadku nie jest jeżdząca kanapą. Jest wygodne, ale do pełnego komfortu to mu troche brakuje.

 

Nad Octavią sam sie kiedyś zastanawiałem. Oszczędne, tanie zawieszenie i ogólnie częsci...ostatecznie padło jendak na Audi A4 1.9 tdi pd. Pompowtryski działają bez zarzutu, ich klekot mozna wybaczyć na korzysc bardzo niskiego spalania.

Edytowane przez Arni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..ostatecznie padło jendak na Audi A4 1.9 tdi pd. Pompowtryski działają bez zarzutu, ich klekot mozna wybaczyć na korzysc bardzo niskiego spalania.

 

 

no audi jest fajne ale te zawieszenie które posiada trochę mnie odrzuca z racji sporo droższych części niż właśnie w octavce :/.

Wiadomo że zawieszenia nie robi się co pół roku ale jednak prędzej czy później się powybija i będą spore koszta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Które autko byście wybrali ?

 

Avensis lub C-Klase

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest prosta - diesel jest fajny jak się kupuje nowy samochód. Jeżeli wiesz jak się powinno z nim obchodzić (i z turbiną oczywiście) to nie będzie żadnych problemów. Pojeżdzić 3 lata, zrobić 200k km i sprzedać.

Przy starszych dieslach (które mają przeważnie dużo większe przebiegi niż benzyna) już tak fajnie nie jest. Kilka lat temu kupiliśmy sobie z bratem po BMW E39. Roczniki podobne. Dla mnie był to drugi samochód więc się specjalnie nie zastanawiałem i wziąłem 4,4i a brat ponieważ sporo jeździ 3,0d. Po 2 latach podliczyliśmy, że przejechanie kilometra w benzynie wyszło nawet minimalnie taniej niż dieslem. Tyle, że ja poza poza mat eksploatacyjnymi nic przy silniku nie robiłem a on trochę przygód miał (mimo że 3,0d to generalnie bardzo udana konstrukcja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...