Skocz do zawartości

Motocykl z silnikiem samolotowym


Rekomendowane odpowiedzi

........ A co powiecie na kombinację odwrotną ....

 

RE

 

Znam róznie ciekawą konstrukcję ale inaczej wykorzystaną http://www.youtube.com/watch?v=gkqP0smO4H4

Polo 2X GSXR1000 niezależny napęd na 4 koła i równie niezależnie oddawana moc :)

 

jest tez jakis wojskowy klr z dieslem, ale to egzotyka

 

Jest, ale już oklepany i każdy widział :)

 

Widziałem też coś na wzór Triumpha Tigera z silnikiem diesel 800ccm. Wszystko nowa, niezależna konstrukcja produkowane w małej ilości gdzieś w Europie. Nie pamiętam teraz nazwy.

 

http://www.dieselbike.net/T800CDI/T800CDI.html

albo może to

 

EDIT Poszukałem więcej na temat tego Track T800-CDI i znalazłem

Gotowy sprzęt produkcyjny ma Rzędową trójkę 800ccm CommonRail Diesel z Turbiną w sumie ważący 45 KG rozwijajacą 45KM i 100NM.

Jeżeli coś pomyliłem a ktoś zna język niemiecki (albo niederlandzki :D ) http://www.dieselmotorfiets.nl/

 

EDIT 2 Ma też bezstopniową skrzynie biegów CVT i można to zobaczyć na zdjęciach tutaj http://www.dieselbike.net/T800CDI/T800CDI.html

Edytowane przez shiningami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow. :biggrin: A co następne? Drag na LPG?

 

Ostatnio oglądałem klipy z jakiegoś zlotu "U braci" w Ostródzie. Chyba Twoja traja była w klipie. Fajne imprezy tam są? Myślę czy uderzyć tam w przyszły weekend.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tdi to cos ciekawego i nowego a przede wszystkim bardzo mocne i malo palace.

z dragiem lpg to pojechales po mnie ostro!!!

co do zlotu u braci to mila niezla imprezka - polecam.

chcesz popatrzec na moja traje w akcji to prosze:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesoło tam macie. Nieźle smaży papcia. :buttrock:

 

Spoko, nie miałem na myśli żadnej aluzji z tym LPG. :notworthy:

 

Tak sobie myślę czy lecieć na ten zlot do Ostródy. Nie mam co robić w weekend a to tylko 200km i fajna trasa z Bydzi jest.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co ogólnie sądzicie o dieslach w motocyklu? Dlaczego się nie stosuje? Mi się wydaje, że ze względu na moment obrotowy w terenowych motocyklach i przeprawowych quadach były by jak znalazł...

Są motocykle produkowane seryjnie z silnikiem dieisla np klr 650. Nie wiem jakie ma dokładne oznaczenie.

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są motocykle produkowane seryjnie z silnikiem dieisla np klr 650. Nie wiem jakie ma dokładne oznaczenie.

 

Taki on tam seryjny jak wsk cross :wink:

 

Nie stosuje się w motocyklach bo trudno jest zrobić małego diesla w dodatku tak żeby był jednocześni możliwy do kupienia i nie rozwalił się po 10 minutach. No i dochodzi też sprawa mocy. Motocykl jest maszyną która z założenia (myślę tutaj o szosówce i sporcie) ma mieć wysokie osiągi. A przystosowanie benzyniaka do generowania momentu obrotowego jest dość proste gdy już się buduje silniki x lat z punktu widzenia producenta.

 

Plusy diesla przynajmniej starego są jeszcze takie, że trudno go zalać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiary i masa silników Diesla jest problemem. Gdzieś widziałem jakieś moto z silnikiem z VW Lupo 1.1 Diesel. :biggrin:

 

1100ccm w dieslu..... ile to ma koni? 5? :icon_mrgreen: To już mój 2-biegowy Romet lepiej idzie na pełnym Nitro.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...