Skocz do zawartości

Różne opony na osiach


Pstryk2528
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podam Ci odpowiedź Artura Nowaka, mojego wspólnika, pewnie go znasz jako Gumisia, także co jak co, ale z jego doświadczeniem można to brać jako pewnik:

- zdekompletowany zestaw opon przód-tył na suchej nawierzchni zachowuje się bez żadnych oznak zakłóceń w jeździe i nie ma przeciwskazać do stosowania takich kompletów;

- zdekompletowany zestaw opon przód-tył na mokrej nawierzchni zachowuje się z róznymi oznakami zakłóceń w jeździe, wynikającymi z faktu, iż bieżnik przedniej opony, zbierając wodę, wyrzuca ją pod tylną oponę w sposób, który onnemu bieżnikowi tylnej opony uniemożliwia prawidłowe odprowadzanie wody. Inaczej mówiąc - robi się ch..nia. Czasem się robi, czasem mniejsza, a niekiedy straszna.

pzdr

 

 

W swoim czasie miałem na przodzie w XJRze Dunlopy z tyłu Bridgestony BT020. Na suchym, jak wyżej bez różnicy, bez problemu. Na mokrym ... niestabilne zachowanie. Kosztowała mnie to wyjebkę przy przejeżdzaniu przez garb. Moto dostało ... coś w rodzaju shimmy tyle że trząść się zaczęło od tyłu. Rozhuśtał się aż wyrwało kierownicę z rąk i ... j*b. Myślę że to nie tylko inny bieżnik ale też istotny jest profil, kształt opony.

Edytowane przez Zbycho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na przód mam ograniczony wybór bo musi być rozmiar 130/70/16 i znalazłem jak na razie tylko Metzeler m3, bridgestone battlax i dunlopy qualifier

 

Z tego, co pamiętam Baba-Zanetti śmigał na Fajerze po torze kartingowym na Shinko i miał pozytywną opinię o tej gumie...

 

BTW. B-Zanetti jak noga? :(

93!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od paru lat dojezdzam opony po roznych ludziach.

Ostatnio 2 lata temu mialem komplet, a tak to rozne najrozniejsze.

Jezdzilem na nich nonstop: w suche, deszcz a i snieg sie trafil.

 

Wiadomo, ze komplet nowych bedzie lepszy, ale nie ma co plakac ;)

Da sie jezdzic na roznych oponach, ale co ja sie tam znam ;)

W koncu jezdzilem na supercorsach po sniegu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Da sie jezdzic na roznych oponach, ale co ja sie tam znam ;)

W koncu jezdzilem na supercorsach po sniegu :P

 

Mi jak na razie Pirelli Diablo/Dragon Supercorsa też najbardziej podchodzą na codzień(potorówki)...fakt,że ubywa ich w postępie geometrycznym, ale kleją się jak głupie. Warunek - wysoka temperatura otoczenia i drogi. W chłodne dni jest gorzej....

93!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...