Skocz do zawartości

Filtr powietrza R6


mirek1592
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zabierałem sie za rozkrecanie mojej R6, chciałem zobaczyć jak wygląda filtr powietrza więc zdejmuje bak rozkręcam pokrywke airboxu i się zdziwiłem, patrze a tam w ogóle nie ma filtra powietrza tylko ta druciana osłona. Wiec sie pytam czy można jeździeć bez filtra i jakie są objawy jeźdzenia bez niego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można, niektórzy ścigający się na torze lub 1/4 mili wyciągają.

 

Objaw calyf z dróg dostaje siedo gaźników i cylindrów, niszcząc tuleje i tłoki oraz pierścienie.

 

Co prowadzi do zniszczenia silnika z biegiem czasu. Filtr powietrza to jeszcze nie jest aż taki drogi wydatek. Jak chcesz żeby Twojemu motocyklowi nie brakowało powietrza to K&N. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr powietrza jest bardzo ważny ,bo stwarza on pewne opory zasysanego powietrza co powoduję prawidłową prace gaźników a dokładnie podciśnienie między filtrem w krućcu a gaźnikiem , niektórzy zakładają sportowe filtry powietrza, nie mają pojęcia i myślą że moto ma więcej mocy, a to nieprawda bo trzeba to odpowiednio wystroić żeby na przykład nie było dziury w obrotach.

zapraszam serwis motocyklowy www.motor-garage.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr powietrza jest bardzo ważny ,bo stwarza on pewne opory zasysanego powietrza co powoduję prawidłową prace gaźników a dokładnie podciśnienie między filtrem w krućcu a gaźnikiem , niektórzy zakładają sportowe filtry powietrza, nie mają pojęcia i myślą że moto ma więcej mocy, a to nieprawda bo trzeba to odpowiednio wystroić żeby na przykład nie było dziury w obrotach.

 

Otóż to. Sportowe filtry powinno się zakładać jeśli ma się przelotowy układ wydechowy, taki układ zmniejsza ciśnienie i część mieszanki paliwowo-powietrznej może dostawać się poza komorę spalania kanałami zaworowymi przy okazji spalając się tam i robiąc niezły bigos. (chyba nic nie pomieszałem, jeśli tak to poprawić). Więc filtr powietrza spełnia ważną rolę w silniku nie tylko czyszcząc powietrze dostające się do silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec sie pytam czy można jeździeć bez filtra i jakie są objawy jeźdzenia bez niego??

 

Nie mozna. Nie dziaduj na filtr powietrza. Poza tym ze caly syf bedzie Ci lecial do cylindrow i skroci zywotnosc silnika, to tak jak koledzy pisza wyzej - za maly opor sprawia ze mieszanka bedzie ubozsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zamówiłem filtr teraz tylko czekać, niedawno kupiłem tą Yamahe R6, zaczeła mi gasnąć przy wyższej temperaturze i nierówno chodzić może to jest przyczyna tego.

Edytowane przez mirek1592
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że ktoś miał problem z tym moto, wpadł na rzeźnicki sposób "naprawy" czyli usunięcie filtra, wtedy moto chodzi git i można sprzedać. A kupujący ma problem....

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jedno, albo drugie. :biggrin: Nikt nie jest w stanie tego wywróżyć na odległość.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy jak założe filtr to bedzie poprawa czy pogorszenie pracy silnika

Zapytaj o to tego oszusta który sprzedał Ci motocykl bez filtra powietrza może on to lepiej wyjaśni.

Dla ostrzeżenia innych czytelników tego forum możesz podać namiary na niego aby inni unknęli takich pułapek.

Między innymi po to mamy forum aby wyeliminować złodziejstwo motocykli oraz wszelkiej maści oszustów wykorzystujących niewiedzę młodych nabywców którzy z racji wieku i napalenia na prawie "nowy" motocykl nie zwracają uwagi na szczegóły.

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...