Skocz do zawartości

Oleje Silkolene


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zauważyłem że w ofercie Larssona pojawiły się znane na zachodzie oleje Silkolene. Olej w pełni syntetyczny 10w40 na bazie estrów można kupić za 150zł! Można też kupić jeszcze lepszy, niby wyczynowy olej 5w40, ale już kosztuje 220zł. Niedługo szykuje się zmiana oleju, teraz miałem Motula 7100 10w40, no ale jestem raczej przekonany do tego Silkolene - znana na zachodzie marka, do tego za w sumie niewielkie pieniądze, od dużego sklepu - nie ma zmartwienia o podróbki. Jestem po prostu ciekaw czy ktoś używa produktów Silkolene, bo na 99% za 1000km go zamówię :D

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tego oleju od około roku. Nie wiem czy jest dobry czy nie. Sprzęgło chodzi poprawnie, skrzynia biegów pracuje jak na innym oleju czyli dobrze a jakichś minusów nie zauważyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu olej jak olej - wymagania producenta spełnione, więc wszystko powinno chodzić jak trzeba. Piszę raczej z ciekawości jak popularne są te oleje w Polsce. Obiektywnie i tak się nigdy nie dowiemy który olej jest lepszy a który gorszy, pozostaje ufać danej marce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie wydaje Wam się podejrzanie tanio, że półsyntetyczny olej Silkolene o lepkości 20W50 mozna kupić za 120zł (4 litry)? Jest w ofercie sklepu Moto Lizak w Warszawie. W zeszłym roku kupiłem od nich łożyska główki ramy firmy MCO do cebry i też wyszło ok. 30% taniej niż w Larssonie.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź klasyfikację oleju, jeśli jest niska np. SG to nic dziwnego, że kosztuje grosze. Ja mam teraz w silniku Silkolene 5W40 w klasyfikacji SG i kosztował chyba 220zł ze zniżkami. Dla porównania przez jakiś czas miałem 20W40 też SG mineralny Castrol i kosztował już 100zł za 4L czyli krótko mówiąc wszystko zależy co olej potrafi.

Silkolene zdaje się być firmą która nie ściemnia, bo kupując 5W faktycznie to dostajemy. Temperatura trochę poniżej zera a on się leje jakby był środek lata. Rozrusznik nie ma najmniejszego problemu z przekręceniem wału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zauważyłem że w ofercie Larssona pojawiły się znane na zachodzie oleje Silkolene. Olej w pełni syntetyczny 10w40 na bazie estrów można kupić za 150zł! Można też kupić jeszcze lepszy, niby wyczynowy olej 5w40, ale już kosztuje 220zł. Niedługo szykuje się zmiana oleju, teraz miałem Motula 7100 10w40, no ale jestem raczej przekonany do tego Silkolene - znana na zachodzie marka, do tego za w sumie niewielkie pieniądze, od dużego sklepu - nie ma zmartwienia o podróbki. Jestem po prostu ciekaw czy ktoś używa produktów Silkolene, bo na 99% za 1000km go zamówię D.gif

 

Pozdrawiam!

Takie sobie. W silniku norma amerykańska przewiduje wymianę co 5000kk mil. Do zawieszenia raczej nie. To taki polski hipol, tylko nie śmierdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku, był w necie artykuł na temat tej firmy. Jakaś uczelnia pokusiła się o zbadanie właściwości olejów tej marki.

Wyniki były naprawdę dobre, zdecydowanie lepsze od Motula, który jest przereklamowany.

Tu sie z tobą zgodzę. To jest olej klasy rain. Motul, trochę z tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku, był w necie artykuł na temat tej firmy. Jakaś uczelnia pokusiła się o zbadanie właściwości olejów tej marki.

Wyniki były naprawdę dobre, zdecydowanie lepsze od Motula, który jest przereklamowany.

Ja również używam tych olei do zawieszeń i do skrzyń biegów w 2T. Jak dla mnie to jest ok. No ale i tak cała polska kocha Motula 5100 :biggrin:

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...