Skocz do zawartości

Pytanie odnośnie ubezpieczenia....


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie odnośnie ubezpieczenia.

 

Jeżeli w dowodzie rejestracyjnym tylko ja jestem włascicielem, to czy może ubezpieczenie na ten motocykl wykupić moja mama ( chodzi mi o zniżki).

 

Czy musi byś w dowodzie rejestracyjnym mama współwłaścicielem, żeby tak zrobić ?

 

pozdrawiam

Hubertmtx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie odnośnie ubezpieczenia.

 

Jeżeli w dowodzie rejestracyjnym tylko ja jestem włascicielem, to czy może ubezpieczenie na ten motocykl wykupić moja mama ( chodzi mi o zniżki).

 

Czy musi byś w dowodzie rejestracyjnym mama współwłaścicielem, żeby tak zrobić ?

 

pozdrawiam

Hubertmtx

Musi być współwłaścicelem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być współwłaścicelem

 

no wlasnie kiedys zaprzyjazniony agent z PZU mowil mi, ze wcale nie musi - ze ubezpieczenie OC za pojazd moze byc na osobe niefigurujaca w DR - ale nigdy do niczego ta wiedza nie byla mi potrzebna, a kontakt sie urwal

warto by popytac jakiegos normalnego ubezpieczyciela i posiedziec razem nad przepisami, czy ten wymog wspolwlasciciela w DR jest taki obligatoryjny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Allianz osoba wg znizek ktorej skladka ma byc przeliczona musi figurowac w dowodzie rejestracyjnym.

 

Sa dwa wyjatki od tej reguly :

- pierwszy - mozna uznac znizki wspolmalzonka nawet jesli nie figuruje w dr

- drugi - w leasingu, z reguly w dr wpisana jest tylko firma leasingowa, ale mozna uznac znizki leasingobiorcy (pod jakimstam warunkiem, ale generalnie mozna)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musu być osoba wbita w DR. A po za tym nawet jeśli już masz tą osobę wbitą w DR która ma pełne zniżki to i tak zostanie doliczony jakiś procent (chyba 20) bo ty nie masz ukończonych 25 lat.

NIKT NIE BEDZIE MI MÓWIŁ JAK MAM ŻYC - BO NIKT ZA MNIE NIE UMRZE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musu być osoba wbita w DR. A po za tym nawet jeśli już masz tą osobę wbitą w DR która ma pełne zniżki to i tak zostanie doliczony jakiś procent (chyba 20) bo ty nie masz ukończonych 25 lat.

 

+30% i 26 r.ż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

żeby nie zakładać drugiego tematu podepnę się pod ten...

Miałem niedawno kolizję. Jechałem z pasażerką na moto, dostaliśmy samochodem, wina była moja. Samochód naprawi się z mojego OC a czy plecaczek może ubiegać się o odszkodowanie z mojego OC?? nie miałem niestety wykupionego NNW dla pasażera:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musu być osoba wbita w DR.

 

Guzik prawda. Ja płacę OC na pojazd a w dowodzie widnieje inna osoba która wyjechała poza granice kraju. Mam umowę użyczenia. Poszedłem z tą umową i DR do ubezpieczyciela przed zakończeniem OC, wyjaśniłem co i jak a że zniżki mamy takie same - nie było problemu.

Edytowane przez żunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mnie babka nie chciała uznać zniżek ojca, nawet jeżeli był wpisany w dowodzie. Podzwoniła gdzieś po centrali i jednak okazało się że jednak musi mi uznać :) Niektórzy ubezpieczyciele nie za bardzo znają się na swojej pracy. :biggrin:

Edytowane przez barii

motocykliczny_450x60.jpg

Rozwiąż samodzielnie problemy z motocyklem lub skontaktuj się z mechanikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz na to pytanie jest nastepujaca:

- jesli chodzi o OC ubezpieczajacy nie musi byc wlascicielem, zabawne bo nawet nie musi miec dowodu ;)

- jesli chodzi o AC to ubezpieczajacy ktory nie jest wlascicielem bez problemu (przynajmniej jeszcze do niedawna) dzialalo w allianzie i wszedzie tak gdzie obsluguja leasing... ;)

 

General description: aktualnie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

podepnę sie pod temat.

Kupiłem auto i trzeba powoli myśleć nad nowym OC, po sprawdzeniu ofert (2 czy 3) okazuje się że firmy chcą odemnie dodatkowe pieniądze (wliczone do składki) gdy autem jeździ inna osoba poniżej 25 roku życia lub mająca prawko krócej niż 3 lata.

Czasami moim samochodem jeździ młodsza siostra (20 lat - prawko od 1,5 roku).

Czy takie dopłaty do polisy to teraz jakis standard czy wymysł niektórych ubezpieczalni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie deklaruj siostry jako użytkownika i wyliczą Ci normalną składkę

w przypadku dzwona (jeśli siostra spowoduje szkodę) i tak nie mogą odmówić wypłaty odszkodowania

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...