Skocz do zawartości

Odpowiednia pozycja stóp na podnóżkach


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Nie obejrzałeś do końca. Sony DCR-PC120

fakt :banghead: , bo zacząłem klikać własnie w poszukiwaniu nazwy kamerki.

 

Kuźwa znowu MiniDV. Czy nie pa pełnych cyfrówek o jakości i stabilizacji MiniDV. Głównie i chyba tylko w MiniDV odpycha mnie czas który trzeba spędzić przy przegrywaniu materiału na komp. W zeszłym roku kupiłem Panasonica Nowość SDR-S26 - dramat jakoś i stabilizacja. Sprzedałem zaraz bo to straszna kiszka była.

 

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt :banghead: , bo zacząłem klikać własnie w poszukiwaniu nazwy kamerki.

 

Kuźwa znowu MiniDV. Czy nie pa pełnych cyfrówek o jakości i stabilizacji MiniDV. Głównie i chyba tylko w MiniDV odpycha mnie czas który trzeba spędzić przy przegrywaniu materiału na komp. W zeszłym roku kupiłem Panasonica Nowość SDR-S26 - dramat jakoś i stabilizacja. Sprzedałem zaraz bo to straszna kiszka była.

 

pzdr

minidv juz juz umarlo :)

tu kamera SONY byla uzyta tylko jako nagrywarka, obraz byl z kamery AV

 

nie widzialem kamery z dobra stabilizacja cyfrowa, tz taka ktora jest w stanie opanowac takie szybkie i gwaltowne drgania jak podczas jazdy (nie liczac żyroskopowej stabilizacji ale to poza zakresem finansowym)

 

jakosc obrazu ze wzgledu na sposob kodowania , podczas gwaltownych zmian znacznie spada, pewnei dlatego jakosc byla marna

 

dobre zdjecia to dobre stabilne, jak najmniej przenoszace drgania umieszczenie kamerki, i rowna droga :)

a jak sieci sloneczko, a kamerka nagrywa 60 kl/s to moze byc fajnie :)

 

ponizej jak kogos interesuje nagranie z kamery goprohd najnizsza rozdzielczosc, kamera na owiewce

Edytowane przez devnull
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja opieram stope w srodkowej czesci, trzymanie przedniej sprawdza sie w szosowych maszynach, natomiast w momencie pokonywania nierownosci opieranie sie na palcach skonczy sie kontuzja i zsunieciem stopy z podnuzka, wg mnie oba sposoby sa prawidlowe w zaleznosci od moto i warunkow w jakich jedziemy, tak czy siak najwazniejsze jest to zeby czuc sie wygodnie i komfortowo a nie myslec o tym ze cos nam cierpnie czy jest jakos nie tak....

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja opieram stope w srodkowej czesci, trzymanie przedniej sprawdza sie w szosowych maszynach, natomiast w momencie pokonywania nierownosci opieranie sie na palcach skonczy sie kontuzja i zsunieciem stopy z podnuzka

 

Mówimy o szorowaniu butem w zakręcie. Na nierównościach lub enduro wiadomo że musi być inaczej.

 

Zdjęcia:

 

http://www.scigacz.pl/zdjecia/gallery/aktu..._radom.jpg.html

 

http://www.scigacz.pl/zdjecia/gallery/aktu...safety.jpg.html

 

http://www.scigacz.pl/zdjecia/gallery/aktu...safety.jpg.html

 

http://www.scigacz.pl/zdjecia/gallery/aktu...safety.jpg.html

 

http://www.scigacz.pl/zdjecia/gallery/aktu...kolka_.jpg.html

 

itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok fajnie, ale trzeba przesunac stope do przoedu aby zmienic bieg lub uzyc pedalu cham. w bardziej kontrolowanych warunkach toru to rozumiem a jak sie sprawdza podczas jazdy drogowej? wg mnie wydluza to czas do momentu uruchomienia hebli...

Edytowane przez YAGO

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yago, cały czas mówimy o jeździe w zakręcie w głębokim złożeniu - cofa się wtedy wewnętrzną stopę żeby szorować podnóżkiem (lub tłumikiem zależnie od sprzęta ;) ) ale na pewno nie butem. Do tego przy wystawianiu kolana pięta wędruje do wewnątrz a palce na zewnątrz. Obciąża się wtedy stopę zewnętrzną i to ona musi stać pewnie na podnóżku. Odnośnie zmiany biegów czy hamulca przy jeździe bez złożenia - to kwestia przyzwyczajenia. Też wydawało mi się to dziwne na początku, ale teraz już naturalnie zmieniam bieg i stopa z powrotem do tyłu na podnóżek. To samo z tylnym hamulcem. Sprawę nagłych hamowań załatwiają dwa palce na klamce.

 

Musiałby ci to pokazać fachowiec jak dla mnie - za wąski jestem żeby tu dokładnie opisywać, bo coś mogę przekręcić :bigrazz: Na filmiku z kilofazerem w zasadzie widać że to działa. Oglądając wyścigi w TV też można to zobaczyć, trzeba po prostu zwrócić na to uwagę. Czasem kamerki w motogp są skierowane na stopy - wtedy widać dokładnie.

 

Tyle ode mnie :) Lepiej jednak nie uczyć się jeździć z internetu ;) :flesje:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wyscig to mowie ze spoko bo warunki sa kontrolowane i raczej ciagnika na drodze nie uswiadczysz, mowisz o 2 palcach na klamce, spoko ale operowanie gazem w tym momencie jest utrudnione, kolejna sprawa, z wlasnych doswiadczen i z tego co napisane na forum, hamowanie rozpoczynam tylem - tu tez sporo zalezy od moto, a dopiero potem zlaczam przedni hebel, wiem ze agresywne nacisniecie przedniego hebla skonczy sie szybkim uslizgiem opony(na zasadzie chwilowego momentu), absolutnie nie neguje ani nie podwazam takiego czy takiego sposobu opierania stopy o podnozek, rozwazam poprostu wiele mozliwosci :) w kazdym razei ja tre butem w momencie kiedy tylna opona(chu*owa jest:]) ucieka w bok, zdaza mi sie to tylko przy wyjezdzaniu ze skrzyzowania

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasunęło mi się pytanie. Czy w takiej sytuacji (jak na zdjęciu umieszczonym przez szramera) istnieje możliwość przytarcia slidera na czubku buta? Na alledrogo w znacznej większości sprzedawanych butuów używanych te slidery są mniej lub bardziej zeszlifowane. Czy świadczy to o tym, że większość motonitów zajmuje złą pozycję stóp na podnóżkach?

2818.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne :wink:

 

EDIT: jednak nie wszystko jasne. Skoro nie powinno się szorować sliderami butów po asfalcie to po co one tam są? właśnie dla takich barowych lanserów po to, żeby sobie bucików nie poniszczyli? zastanawia mnie to :wink:

Edytowane przez Majkiel
2818.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...