Skocz do zawartości

CNG - wszystko o ...


janciownik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz co to jest LNG, widziales samochod z instalacja LNG wozaca paliwo w termicznych zbiornikach w postaci skroplonego metanu w temperaturze -160 C :icon_question:

 

z tego co kojarze w krakowie , ostrowcu i jeszcze gdzieś autobusy na to jeżdżą

 

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem czy to co jest opisane w artykule doszło do skutku. Mam kolegę, który dość mocno siedzi w temacie CNG, szczególnie w badaniach emisji zanieczyczeń przez takie silniki i nie wie o jeżdżących w Polsce pojazdach zasilanych ciekłym gazem ziemnym.

A tak przy okazji wyniki tych badań są ciekawe. Taki silnik jest naprawdę bardzo "czysty". Emisja tlenów azotu jest znikoma, a emisja węglowodorów pochodzi właściwie tylko ze spalonego oleju silnikowego.

Gdyby nie powszechny w Polsce problem z tankowaniem CNG była by to ciekawa alternatywa dla innych paliw w ruchu miejskim. Na pewno miejski "spalinowy syf" znacznie by się zmniejszył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

CO oznacza nie mniej ni wiecej ze technologia jest w poowijakach i ledwie co raczkuje.

Poza tym to jeszcze jedno male ale:

W razie wygranej PTS będzie musiało wybudować również stację paliw, w której da się zatankować LNG.

 

Jak dla mnie to super, ale kiedy ta technologia wejdzie w zycie,bo ze w tym roku to maloprawdopodone, to juz inna kwestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak, tylko zauważcie że w kraju, gdzie był robiony test, są inne ceny paliw. Zresztą już pisałem z 10 razy pod tym testem. Każde autko w gazie(które pali 10l) + gaz po 1,5zł i mamy auto ,które 700km przejedzie za 120zł.

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...