Skocz do zawartości

Piaggio Zip problem z kompresją


Paweł B
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam remontuję silnik piagio zipa wymieniłem łozyska ,zimeringi, komplet tłok pierscienie cylinder , zawór membrankowy , i silnik ma 6,5 bar

sprawdziłem już wszystko , szczelny napewno jest głowica jest ok

wał wydaje się ok , po ściagnieciu głowicy tłok dochodzi do górnej krawędzi cylindra więc to jest ok

super by było gdyby to chodzilo

silnik ładnie pali ale brakuje mu mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te silniki tak mają, ciśnienie sprężania nawet na nowym cylindrze jest niskie.

Brak mocy może być spowodowany wieloma czynnikami, najczęstszym powodem jest układ przeniesienia napędu.

Tak poza tym, skuter nie był sprzedawany jako "mofa" (25 km/h niemcy)?

lubisztosuko.gif7,352 osób lubi to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a niestety nie wiem poniewaz ten skuter ja naprawiam klijentowi

jak twierdził wczesniej motorek chodził o wiele lepiej a teraz to wystarczy sie zaprzec nogami i gaz a moto nie jedzie

wydech nie jest przytkany , olej dostaje poprostu jest zmulony i nie wiem czemu takie cisnienie sprężania jest wydaje mi się że o 10 powinno być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki jest stopień kompresji tego silnika ?? mogę poszukać gdzieś w jakiejś starej ksiązce miałem wzór na wyliczenie prawidłowego ciśnienia w oparciu o stopień kompresji mogę poszukać

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki jest stopień kompresji tego silnika ?? mogę poszukać gdzieś w jakiejś starej ksiązce miałem wzór na wyliczenie prawidłowego ciśnienia w oparciu o stopień kompresji mogę poszukać

 

 

stopień x 0.095= MPa dla 2T

stopień x 0.12= MPa dla 4T

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...