Skocz do zawartości

Kontrola przez "tajniaków" i zatrzymanie dowodu rej.


Rekomendowane odpowiedzi

sprawdz co masz napisane na pokwitowaniu. Jak masz opis np. że może stwarzać zagrożenie w ruchu czy coś takiego , to powiesz że np. opone tylnią miałeś zjechaną do zera i już. gorzej jak ci w pokwitowaniu konkretnie wymienił o co chodziło.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki wszystkim za zainteresowanie, w pokwitowaniu niestety mam wszystko opisane dokładnie: "Pojazd zagraża porządkowi w ruchu drogowym, brak światła odblaskowego tylnego, lampa oświetlająca tylną tablicę rej. nie posiada homologacji." Chyba będę musiał kupić jakiś uchwyt z homologacją tylko mało jest tego na allegro, bo większość jest podobna do tego co mam czyli brak odblasku i bez oświetlenia. Chyba, że się rzucę na oryginał :banghead:

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.hamicad.co.uk/GSXR1000K7.html :icon_mrgreen:

 

Od biedy złap się za klei i przyklei gdzieś ten odblask, ale co z ledami to nie wiem :)

Dzięki to w sumie jakieś rozwiązanie a podświetlenie tablicy to w końcu musi być czy nie?? Bo jeżeli chodzi o diody to może je po prostu zdemontuje :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie tablicy rejestracyjnej:

Oświetlające tylną tablicę rejestracyjną

- liczba taka, aby zapewniała dobre oświetlenie tablicy rejestracyjnej

- barwa biała

- powinno zapewniać możliwość odczytania znaków na tablicy rejestracyjnej w nocy przy dobrej przejrzystości powietrza z odległości co najmniej 20 m nie może być bezpośrednio widoczne z tyłu pojazdu z odległości większej od 25 m

 

Po raz kolejny napiszę:

ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia.

Tam jest wszystko.

 

Acha, nie ma czegoś takiego jak: "nieprzepisowy kąt tablicy rejestracyjnej".

Edytowane przez Vatzeque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, nie ma czegoś takiego jak: "nieprzepisowy kąt tablicy rejestracyjnej".

Jest. Nie podam ci paragrafu, ale kąt jest określony.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest. Nie podam ci paragrafu, ale kąt jest określony.

 

pozwolisz, że Cię wesprę ;)

 

"ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA INFRASTRUKTURY1)

z dnia 31 grudnia 2002 r.

w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia

(Dz. U. z dnia 26 lutego 2003 r.)

 

ZAŁĄCZNIK Nr 5

WYMAGANIA DOTYCZĄCE MIEJSCA PRZEWIDZIANEGO DO UMIESZCZENIA TABLIC REJESTRACYJNYCH

 

3) tablica powinna być pionowa z dokładnością do 5°; jeżeli jednak jest to konieczne ze względu na kształt pojazdu, może ona być odchylona od pionu:

a) nie więcej niż o 30°, gdy powierzchnia ze znakami rejestracyjnymi jest skierowana ku górze i pod warunkiem, że górna krawędź tablicy jest nie wyżej niż 1,20 m nad ziemią, a dla ciągnika rolniczego 1,72 m nad ziemią; warunku wysokości nad ziemią nie stosuje się do pojazdów, o których mowa w ust. 1 pkt 2 i 3,

b) nie więcej niż o 15°, gdy powierzchnia ze znakami rejestracyjnymi jest skierowana ku dołowi i pod warunkiem, że górna krawędź tablicy jest powyżej 1,20 m nad ziemią, a w przypadku ciągnika rolniczego 1,72 m nad ziemią; warunku wysokości nad ziemią nie stosuje się do pojazdów, o których mowa w ust. 1 pkt 2 i 3;"

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej ktoś pisał - wkurw milicjanta, stąd utrata dowodu. Miałem coś podobnego 2 tyg temu, latałem w kolo komina, krawężniki chodziły po okolicy szukając dziury w dupie, co kolo nich jechałem to redukcja i ogień. I za którymś razem, tuz za przejazdem kolejowym zdjęli mnie. Czepili się tego że wjechałem na przejazd zanim rogatki podniosły się do końca. :biggrin: :banghead: Młody sie uparł żeby mi dop....lić, stary milicjant lachę na to kładł. Ale młodemu wieszało się i resetowało to magiczne urządzenie elektroniczne w którym sprawdza dane czy coś tam robi. Próbował z 15 minut to uruchomić i połączyć z siecią, po tym przez radio krzyczał ale na komendzie powiedzieli że danych nie da rady sprawdzić bo cały system się zawiesił. :biggrin: Po czym westchnął, oddał mi papiery i skończyło się na pouczeniu. :buttrock:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale nie powiem :icon_biggrin:

Wiem, ale nie pamiętam :) starość nie radość :)

 

Dzięki Jeszua!

 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie tylko dodam - popytaj ludków gdzie jest stacja przyjazna motocyklistom i podjedź powiedz jaki problem i nie powinno być wielkiego halo.

No chyba że faktycznie zamierzasz założyć oryginalny szpadel i tak jeździć to wtedy robisz sobie pełen legal i nie ma pytań.

Generalnie jak już ktoś powiedział, PP miał zły dzień i się uczepił.

 

Normalni lub w neutralnym humorze w dupie mają coś takiego jak odblask.

Czy jest na to paragraf czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...