Skocz do zawartości

Jaki motocykl kupić?


Rekomendowane odpowiedzi

może by Africe Twin. Motocykl nie do zajechania.

kto Ci tak powiedział? - jakby co -kłamał :bigrazz:

 

nie chcesz deauville - bierz starszą ntv 650 - moim zdaniem jest ładniejsza (nie ma tylu plastików), kufry podejdą tak samo łatwo jak do każdego innego nakeda, no i jest tania zarówno w zakupie jak i w eksploatacji

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deauville ma rozstaw osi większy tylko o 11mm od ntv

 

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...nie rozumiem o co chodzi z bolącym tyłkiem...słyszę to ciągle a nie czaję:)

Wyprostowana pozycja, nogi i rece nie przenosza masy ciala, wszystko sie skupia na tylku

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś czytał temat to byś wiedział, że

a) jestem w trakcie prawa jazdy

b) pytam się o rózne modele, chcę poznać plusy i minus, w stosunku do wymagań i potrzeb.

 

Kupić od razu nie problem.... ale ja wolę dokładnie przemyślec decyzję i skonsultowac z ludźmi, którzy się mniej więcej znają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Z Twoich typow mialem okazje jezdzic na:

- TDM 850 - juz moja opinie znasz.

- Transalp - fajne moto, ale jak na enduro przystalo, na szosie wije sie jak waz, gdy lecisz troche szybciej (a sam wspominasz o przyzwoitych osiagach miedzy 80-120 i o przelotowych 140km/h). Zakladam wiec, ze takie predkosci sa Ci potrzebne :]. Powyzej 120 Trampek jest malo stabilny, malo precyzyjny w zakretach. Poza tym, zeby w dwie osoby przyspieszal rozsadnie od 80 w gore, to trzeba troche pokrecic gazem. Starsze roczniki maja slabiutke heble (te z jedna tarcza z przodu)

- XJ600 - calkiem przyzwoita maszyna, silnik niezniszczalny, sprzety te potrafia i 200tys.km zrobic. Starsze roczniki maja wiotki przod. Rzedowa czworka, slaba na dole, najlepsze osiagi moto ma bardzo wysoko, jakies 2 tys. obr przed czerwonym polem, wiec w dwie osoby tez trzebaby troche krecic silnik. Przyjemne moto na poczatek. Silnik troche lubi powibrowac (co sie przenosi na owiewki i denerwuje :P), kosz sprzeglowy czesto halasuje, wersje z pneumatyczna pompa paliwa miewaja spore trudnosci z odpaleniem po wyjechaniu benzyny do zera.

- CBF600 - ciezka jak na szescsetke. Silnik elastyczny i bardzo przyjemny. Motocykl niesamowicie stabilny nawet przy maksymalnych swoich predkosciach (200km/h). Heble - brzytwy. Sa dostepne wersje z ABSem, co dla nowicjusza moze byc duzym plusem. We dwojke pojedzie spokojnie. Bardzo lagodna i przewidywalna. Troche jednak droga, ciezko byloby kupic do 10kzl.

- Bandit 600 - malo na nim jezdzilem, wiec mojej opinii nie traktuj jako miarodajnej :]. Ale dla mnie sprzet z zacieciem sportowym. Krotki rozstaw osi, spora moc. Jakos nie widze go specjalnie w turystyce we dwoje.

- Deauville - (nie jezdzilem) troche za slaby silnik do moto o takim charakterze, ale dla Ciebie bylby dobry. Kardan - wielka zaleta. Wyglad - dla mnie brzydka jak kupa zyrafy. Typowy turystyk, z wbudowanymi kuframi, wiec do Twoich potrzeb bylby idealny. Mam znajomego, ktory sporo na Devilce smigal z zona i bagazami po Europie, a nalezy raczej do wyzszej kategorii wagowej.

- NTV - nie jezdzilem, ale za male :P.

- CB750 - wydaje mi sie, ze byloby dobre. Nie bede przepisywal tego co juz napisalem o tym motocyklu - zapraszam na moja strone: http://zbyhu1.republika.pl/moto/prezentacjacb.htm

- V-Strom 650 - nie jezdzilem, ale gabarytowo jest bardzo podobny do V-Stroma 1000, ktorego juz dosiadalem. I kurde, troche duze to to jak na pierwsza maszyne. Aczkolwiek poza tym raczej by sie nadawal. CHyba tez bida kupic do 10kzl dobra sztuke.

 

Uff.

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

No, troche sie rozni. W CB750 nie trzeba regulowac zaworow - hydrauliczne samoregulatory ;).

 

A cene trzyma, bo to klasyczny, dojrzaly motocykl. XJR 1300 tez cene niezle trzymaja. A CB500 ma przyklejona latke motocykla dla zoltodziobow - do nauki itd. Jest tez zdecydowanie mniejsza i do turystyki raczej sie nie nadaje.

 

Pozdro

Edytowane przez zbyhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny ranking:P

1. CB 750 ( minus: cena za rocznik)

2. CBF 600 (Minus: powyżej możliwości finansowych...no chyba, że okazja)

3. Bandit 600 (taniość za rocznik, sprawdzona konstrukcja, taniosć za obsługę)

4. VN 800 (na granicy i przy okazji możliwość kupna 98 roku za 11k)

5. XJ 600 (cena dobra, sprawdzony i trwały, aczkolwiek mniej zadziornie wyglądający niż bandit, starzej niż CBF i mniej odlscholowo niż CB 750)

...

 

 

A teraz idę pospać... moze jutro mi się coś znowu uknuje :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny ranking:P

1. CB 750 ( minus: cena za rocznik)

2. CBF 600 (Minus: powyżej możliwości finansowych...no chyba, że okazja)

3. Bandit 600 (taniość za rocznik, sprawdzona konstrukcja, taniosć za obsługę)

4. VN 800 (na granicy i przy okazji możliwość kupna 98 roku za 11k)

5. XJ 600 (cena dobra, sprawdzony i trwały, aczkolwiek mniej zadziornie wyglądający niż bandit, starzej niż CBF i mniej odlscholowo niż CB 750)

...

A teraz idę pospać... moze jutro mi się coś znowu uknuje :)

No ciekaw jestem co w koncu kupisz. Zmieniasz zdanie co kilka postow. :wink:

A co do okazji, to nie ma czegos takiego. No chyba ze okazja jakosciowa.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...