Skocz do zawartości

Yamaha Royal Venture, wątek użytkowników


maciejka 750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz tyle samo startów co powrotów w nowym roku.

 

 

Dariow szukasz intercomu czy zestawu do kasków. Jeżeli to drugie to ja kupiłem tutaj http://www.interkomy...-honda-goldwing i sprawuje się znakomicie. Trzeba tylko zainwestować w droższe głośniki jeżeli będziesz słuchał muzyki a nie tylko żony. Odbierałem osobiście u gościa w Łodzi, można zostawić garnek i on zamontuje lub podpowie jak to prawidłowo wykonać samemu.

 

pozdr.

 

Borys, dzięki bardzo, ale uważam, że za kawałek kabla i dwa głośniki to trochę dużo kasy? Muszę kupić dwie szt. to prawie wydatek rzędu 7 pak.

Myślałem, że może są jakieś półśrodki? Jak mam dać tylę za dwa zestawy to wypatrzyłem z blututem kaski Naxa. 400 z hakiem za 1 szt.

Można też za taką kaskę kupić iterkom bezprzewodowy. Problemem jest tylko brak łączności z cb- radiem w vence.

Tak czy inaczej przemyślę temat.

Co do życzeń świątecznych to też się dołączam.

Wszytkiego naj, dużo zlotów i jak najwięcej km na koła.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Apach - poziom oleju w lagach sprawdziłem po wymontowaniu lag, odwróceniu do "góry nogami" i zlaniu przez noc do zbiornika z podziałką w ml. Można wymienić olej spuszczając go przez śrubkę o której mówi Harbuz, ale ja osobiście tego nie polecam bo z tego co kojarzę śrubra ta ma na zadanie trzymać tzw. "odbojnik" (czy jak się nazywa to ustrojstwo) w ladze i nie jest korkiem spustowym. Ponadto z tego co sie orientuję z serwisówki jej gwint dodatkowo mocowany jest na kleju. W mojej ocenie warto poświęcic dzień i wymontować całą lagę bo wtedy możemy je dokładnie wypłukać benzyną estrakcyjną (a jest co płukać. Z moich lag po przepłukaniu wyleciało trochę aluminiowego osadu z mułem). Jacku - jak pisałem wczesniej Ventura powinna mieć oleju w ladze 553 ml / 117 mm a olej 5W. Tak wynika z serwisówki z 1998 roku i tak ustaliłem w serwisie Yamahy do modelu 2008. Nie jestem pewny na 100 procent czy były różnice w wersjach motocykla z innych lat, ale skoro model z 1998 i 2008 r. ma poziom oleju w ladze 117 mm to można przypuszczać, że wszystkie Ventki wychodziły z takimi samymi lagami. Harbuziku - interkom polecam u gościa z Łodzi bo to sprawdzony kontakt. Nie słyszałem o żadnych półśrodkach i sam ze łzami w oczach wybuliłem ponad 300 zł za komplet (drogo, ąle bedziesz miał pewność, że wszystko działa jak należy). Andrzejku - nie oszczedzaj na oponach bo to twoje bezpieczeństwo i jakość przyczepności oraz jakość hamowania może zadecydować o życiu. Ja osobiście założyłbym dedykowanego do Ventki Dunlopa lub Bridgestona i żadna inna guma nie wchodzi w rachubę! Wole kosztem wyglądu motocykla (ozdobne chromy) dołożyć na najlepsze hamulce i opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema Forrest.

Już po sprawie. Zamówiłem 2 komplety. Wycyganiłem nawet rabat na drugą szt. w wysokości 10% :biggrin: . Poszły konie. Co mi tam będę miał.

Zamówiłem też alarm do swojej gwiazdy-

http://allegro.pl/al...2891685923.html

Myślę, że się nada?

Co do oleju to ja płukałem wlewają przez zawór naftę. Wziąłem ten pomysł, z netu. Chyba to było forum Yamaha ze Stanów? Ktoś z kolegów nawet linka zapodał.

Chyba tak bogato rozbierać przód to by mi się raczej nie chciało?

Pzdr.

Coś się nie da otworzyć? Bynajmniej u mnie?

Edytowane przez harbuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dzieki forrest za informacje -wybiore jedna z twoich propozycji ,niewiem ktora bedzie miala wieksza pszczepnosc bo jak mowisz to jest bardzo wazne.

a jezeli chodzi o interkom to faktycznie te z lodzi sa super. koledzy z klubu zakupili tansze i beda wymieniac na te z lodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i pozdrawiam serdecznie z Nowym Rokiem. Mam nadzieję, że wspomożecie mnie i moją ŚLICZNOTKĘ swoją fachową wiedzą i doświadczeniem. Jestem tu po raz pierwszy więc proszę o wyrozumiałość :) . Co do jazdy to udało mi się przed Świętami upolować nawet słoneczne popołudnie i zrobić ok. 100km. Było naprawdę SUPER :biggrin:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Nowy Rok się zaczął, coraz bliżej wiosny więc coś trzeba zrobi przy naszych maszynach dlatego na dzisiaj mam do Was dwa pytania:

1. W naszych motorach zapalając stacyjkę włączaja się od razu światła mijania i świecą cały czas nawet przy rozruchu, czy ktoś z Was montował taki "opóźniacz" włączania świateł http://allegro.pl/po...2897722920.html ?

2. Czy ktoś może mi podpowiedziec czy tą osłonę ze zdjęcia poniżej nazwę ja "osłona kolumny kierownicy" można zdjąc bez zdejmowania baku?

post-64550-0-48079800-1357121590_thumb.jpg

Edytowane przez Dariow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj zbynio61, gratuluję pięknej maszyny, będziemy służyć wsparciem w miarę możliwości, pamiętaj jednak że masz prawdziwy rarytas na naszym rynku :)

 

Dariow - po zdjęciu sądząc raczej zdjęcie baku Cię nie minie, mocowanie baku bowiem przychodzi "na" ten plasticzek.

 

Ale nie przejmuj się zdjęcie baku to żaden wielki problem.

 

Z ciekawości zapytam czego tam szukasz ? ;)

Edytowane przez Marsinus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Zbynio! Masz super Venturkę! Życzę szerokości i superowego sezonu 2013.

Harbuziku! Będziesz zadowolony z interkomu. Alarmu nie znam, ale z opisu zapowiada sie bardzo obiecująco.

Andrzejku! Ja osobiście zakupiłbym Dunlopa bo mam do niego duże zaufanie.

Darku nie obędzie sie bez zdjecia baku. Przy okazji sprawdź świece bo bedziesz miał fajny dostęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...