Skocz do zawartości

Yamaha Royal Venture, wątek użytkowników


maciejka 750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Super to mi wystarczy. Dziękuję. Widzę, że muszę bardziej przysiąść do tego tematu. Ja mam coś bardzo wklęsłą tą plastikową ramkę z tymi dwoma kółkami. Prawa strona jakoś wygląda, ale lewa wpadła do środka z 5 mm i świeci dziura.

Chciałem się zabrać za to wczoraj, ale nie wiem jak ściągnąć obudowę?

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super to mi wystarczy. Dziękuję. Widzę, że muszę bardziej przysiąść do tego tematu. Ja mam coś bardzo wklęsłą tą plastikową ramkę z tymi dwoma kółkami. Prawa strona jakoś wygląda, ale lewa wpadła do środka z 5 mm i świeci dziura.

Chciałem się zabrać za to wczoraj, ale nie wiem jak ściągnąć obudowę?

Pzdr.

 

Tam gdzie dotykają cztery litery pasażera

http://www.yamaha-motor.com.mx/Manual_Partes/Catalogos/Deportivas%20(Crucero)/XVZ1300%20Royal%20Star/4XY1_1999.pdf

karta G14 na powyższym schemacie, śrubki numer "71"

są 4 śrubki na kluczyk imbus. Jak je odkręcisz i ściągniesz tą osłonę numer "69"

na powyższym schemacie. Później prawdopodobnie musisz ściągnąć nakładkę numer "76", pewnie

jest na wcisk, i ukażą Ci się "37" i "45" oraz 67" "65" "64". Dopiero po ich odkręceniu będzie można zdemontować

cały element "33" a jak już go zdemontujesz to od środka zobaczysz śrubkę "35" i wtedy będzie

można zdemontować moduł z przyciskami.

Pamiętaj że jak jest zimno to plastiki są twarde i kruche, łatwo coś połamać. Ja tego nie rozbierałem

tak głęboko, dlatego piszę często "prawdopodobnie".

Edytowane przez II Artur II

--

pozdrawiam

Artur Wojtkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie dotykają cztery litery pasażera

http://www.yamaha-motor.com.mx/Manual_Partes/Catalogos/Deportivas%20(Crucero)/XVZ1300%20Royal%20Star/4XY1_1999.pdf

karta G14 na powyższym schemacie, śrubki numer "71"

są 4 śrubki na kluczyk imbus. Jak je odkręcisz i ściągniesz tą osłonę numer "69"

na powyższym schemacie. Później prawdopodobnie musisz ściągnąć nakładkę numer "76", pewnie

jest na wcisk, i ukażą Ci się "37" i "45" oraz 67" "65" "64". Dopiero po ich odkręceniu będzie można zdemontować

cały element "33" a jak już go zdemontujesz to od środka zobaczysz śrubkę "35" i wtedy będzie

można zdemontować moduł z przyciskami.

Pamiętaj że jak jest zimno to plastiki są twarde i kruche, łatwo coś połamać. Ja tego nie rozbierałem

tak głęboko, dlatego piszę często "prawdopodobnie".

Artur, możesz podesłać jeszcze raz linka do tej strony? Nie mogę otworzyć.

Jak doczytam to może w piątek zabiorę się do roboty. Zamówiłem żarówki h3 ledowe i też muszę je zamontować do lamp nad przednimi kierunkami.

 

Co do schowka na klucze to mam w dwóch kufrach wgłębienia na 2-3 cm. Schowkiem na klucze to bym ich nie nazwał.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam propozycję ZLOTU VENTURE na początku 2012 roku.

(nie chcę zakładać oddzielnego tematu - narazie).

W tej kwestii proponuję głosowanie:

- Centralna Polska (okolice Warszawy lub Lodzi),

- Góry (Gorce, Niedzica, Szczawnica, Ochotnica),

- Morze (Władysławowo, Hel).

Co Wy na to?

Jak Ktoś się wstydzi to poprosze info na PW (którego nie mogę/nie potrafię włączyć ;) )

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam propozycję ZLOTU VENTURE na początku 2012 roku.

(nie chcę zakładać oddzielnego tematu - narazie).

W tej kwestii proponuję głosowanie:

- Centralna Polska (okolice Warszawy lub Lodzi),

- Góry (Gorce, Niedzica, Szczawnica, Ochotnica),

- Morze (Władysławowo, Hel).

Co Wy na to?

Jak Ktoś się wstydzi to poprosze info na PW (którego nie mogę/nie potrafię włączyć ;) )

fajnie by było poznać inne VENTURKI

chyba centrum, najlepiej- wszyscy po równo do przejechania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie by było poznać inne VENTURKI

chyba centrum, najlepiej- wszyscy po równo do przejechania

 

Mi to obojętne gdzie, byle by się przejechać i spotkać, usiąść przy kuflu piwa, szklance whisky, drinku, czy wypić kilka kieliszeczków różnych trunków, pogadać o naszych maszynkach i na inne tematy.

Poznać się i miło spędzić czas.

Jak dla mnie, to może to być morze, góry czy mazury.

Oczywiście możemy się spotkać u mnie na działce, tyle, że jest to jeszcze pole namiotowe…

Myślałem o długim majowym weekendzie.

Znam fajne kwatery w Kazimierzu Dolnym, ale ponieważ termin jest oblegany i ryzykowny, bo przed EURO, to nie widomo, czy Wszyscy będą mogli przyjechać i jakie będą ceny.

Warto o tym pomyśleć już teraz.

Jak już było by wiadomo co i jak, to zaprosił bym przedstawiciela Yamaha Motor Polska.

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Widzę, że sezon zimowy rozpoczęty i debata się rozkręca.

 

Jak tam z zakładaniem strony dla Royalistów? Działamy coś w tym temacie?

 

Z innej beczki, czy ma ktoś serwisówkę do Royalstara obojętnie Venture czy Tour Deluxa z 2006 roku?

 

Miałem elegancką ściągniętą ze strony venturers ale coś się stało i mam komunikat, że plik uszkodzony i doopa nawet jak ściągnę na nowo to ciągle ten sam błąd mi wyskakuje.

 

A i jeszcze kiedyś założyłem osobny temat dotyczący ciśnienia, a właściwie jego braku w zawieszeniu zarówno przednim jak i tylnym. Pompuję pompką ręczną i słyszę tylko syk a po sprawdzeniu manometr wskazuje null :(

 

Będę wdzięczny za wsparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur, możesz podesłać jeszcze raz linka do tej strony? Nie mogę otworzyć.

Jak doczytam to może w piątek zabiorę się do roboty. Zamówiłem żarówki h3 ledowe i też muszę je zamontować do lamp nad przednimi kierunkami.

 

Co do schowka na klucze to mam w dwóch kufrach wgłębienia na 2-3 cm. Schowkiem na klucze to bym ich nie nazwał.

 

Pzdr.

 

Serwisówka Yamaha w PDF

--

pozdrawiam

Artur Wojtkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur, dałeś Koledze z 1999, a On chce z 2006 roku.

Ja wiem dlaczego - są drobne różnice.

Jak kupowałem swoją Kochankę, to obejrzałem też inne.

Dla przykładu, ja mam filtr oleju nakręcany kubek, miniaturę samochodowego, a u Ciebie najprawdopodobniej będzie z wkładem.

Nie znam wszystkich różnic, ale tą widać na pierwszy rzut oka.

 

Ps. Chociaż, na okładce instrukcji jest 2002, a w środku filtr oleju już taki jak u mnie...

Edytowane przez Dyzio77

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur, dałeś Koledze z 1999, a On chce z 2006 roku.

Ja wiem dlaczego - są drobne różnice.

Jak kupowałem swoją Kochankę, to obejrzałem też inne.

Dla przykładu, ja mam filtr oleju nakręcany kubek, miniaturę samochodowego, a u Ciebie najprawdopodobniej będzie z wkładem.

Nie znam wszystkich różnic, ale tą widać na pierwszy rzut oka.

 

Ps. Chociaż, na okładce instrukcji jest 2002, a w środku filtr oleju już taki jak u mnie...

Hej.

Tan link był dla mnie. Chodziło o intercom.

Poradziłem sobie bez tego. Trochę tam mam połamanych części, ale jakoś to wyszło. Może nie tak jak na fotce od Artura, ale jestem zadowolony. :bigrazz:

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur, dałeś Koledze z 1999, a On chce z 2006 roku.

Ja wiem dlaczego - są drobne różnice.

Jak kupowałem swoją Kochankę, to obejrzałem też inne.

Dla przykładu, ja mam filtr oleju nakręcany kubek, miniaturę samochodowego, a u Ciebie najprawdopodobniej będzie z wkładem.

Nie znam wszystkich różnic, ale tą widać na pierwszy rzut oka.

 

Ps. Chociaż, na okładce instrukcji jest 2002, a w środku filtr oleju już taki jak u mnie...

 

Jak mi harbuz poda swój kod motocykla to znajdę mu serwisówkę konkretnie

pod jego typ, model i rocznik. Wtedy nie będzie różnic.

Kod motocykla jest na ramie pod siedzeniem i wygląda tak:

kodmoto.jpg

 

Ponawiam propozycję ZLOTU VENTURE na początku 2012 roku.

(nie chcę zakładać oddzielnego tematu - narazie).

W tej kwestii proponuję głosowanie:

- Centralna Polska (okolice Warszawy lub Lodzi),

- Góry (Gorce, Niedzica, Szczawnica, Ochotnica),

- Morze (Władysławowo, Hel).

Co Wy na to?

 

Panowie, ja na początku roku to będę się dopiero uczył jeździć. Na dzień

dzisiejszy od razu mówię że się nie umawiam, na mnie nie liczcie. Co nie

oznacza że się nie chcę spotkać. Najprędzej spotkam się pewnie z harbuzem,

serdecznie zapraszam go do siebie. Was też jeżeli będziecie jechać w góry

lub też w te okolice. Jak nabiorę ogłady to będę robił sobie coraz dalsze

wypady ale na dzień dzisiejszy to jest niemożliwe.

 

 

Jak Ktoś się wstydzi to poprosze info na PW (którego nie mogę/nie potrafię włączyć ;) )

 

Coś Ty się Radek tak uczepił tego "PW" :-) Jak widać poniżej, działa! :-)

pw.jpg

Edytowane przez II Artur II

--

pozdrawiam

Artur Wojtkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Coś Ty się Radek tak uczepił tego "PW" :-) Jak widać poniżej, działa! :-)

pw.jpg

 

Już wiem, pisałeś mi na PW.

W ustawieniach najpierw nie mogłem tego znaleźć, a jak już znalazłem, to po włączeniu nie miałem żadnego komunikatu.

Teraz juz wiem :)

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super chłopaki, że nareszcie temat Venture Działa jak trzeba!!! Pamiętam jak kilka miesięcy temu pisałem posty sam do siebie - a teraz?! Nie odpalałem kompa kilka dni a tu - dwie strony postów!!! Super! Tak trzymać.

 

Szkoda Arturze, że Piter od razu napisał Ci, że to bzyczenie to pompka paliwa. Chciałem zrobić Cię w kulki i napisać Ci na żarty, że to bzyczenie to dźwięk silnika pomocniczego, który (jak w lokomotywie) po krótkiej pracy uruchamia silnik główny :icon_mrgreen:. Dzięki za namiar na emblemat na kufer zaraz zacznę nad nim pracować.

 

Co do szyby to kupiłem MGG tylko krótsza o 16 cm za 190 zł (skrócili na zamówienie) bo lubię wiatr w oczy (pozostałość po chopperze). Nawiązując temat kolorów Venturek to informuję, że co roku wychodziły z fabryki inne dwa kolory. Jeżeli dobrze człowiek postudiuje to można po kolorze (jeżeli moto nie było malowane przez właściciela) rozpoznawać roczniki po lakierze. Aby to potwierdzić dam Wam mała zagadkę (wujek google pomoże). Moja Ventka jest jak w avatarze - góra wiśniowy metalik a dół czarny, po angielskiemu to będzie (Black Cherry/Raven). Przekonacie się, że spokojnie można w ten sposób ustalić rocznik i kolory nie powtarzały się w innych latach. Co do kodu koloru - baz szans! Tajemnica Yamahy, trzeba dobierać komputerowo.

 

Jeżeli macie jakieś pęknięte plastiki do klejenia to polecam sprawdzony klej Technicqll Polychloride - klej do twardych plastików (dostępny w Castoramie). Klej do nowoczesnych materiałów syntetycznych np. szkło akrylowe, ABS, TR, EVA itp ,który częściowo rozpuszcza klejone powierzchnie i tworzy spoinę jak spawanie. Super sprawa sprawdzona na mojej Ventce. Początkiem roku przygotowywałem do malowania obudowę prawego tylnego głośnika który był popękany. Lakiernik chciał mi udowodnić, że ten klej to badziewie (namawiał na spawarkę do tworzyw sztucznych) i próbował złamać spoiny w ręce - nie dał rady! był zaskoczony że tak trzyma. Pomalował i lakierek trzyma do dzisiaj jak talala!

Edytowane przez forrest2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolorów Yamahy miałem złotą XV 1600 z 2001 i potrzebowałem jeden element poprawić lakierniczo.Kod lakieru był na naklejce ze wszystkimi danymi ,umieszczony pod lewym boczkiem.Miałem moto jedno kolorowe więc nie było problemu.Ale w wypadku dwóch powinny być dwa kody.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie był Piter kłopot. Maszyna z 2008 roku ale pierwsze egzemplarze zjechały z linii w tym kolorze jesienią 2007. Zero oznaczeń na motocyklu co do koloru. Zero informacji w salonie Yamahy - powiedzieli to co napisałem wyżej. Tajemnica - żebym przypadkiem nie dobrał ze "śnieżki" :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...