Skocz do zawartości

Yamaha Royal Venture, wątek użytkowników


maciejka 750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. Jak wiecie śmigam Venturą od niedawna. Przymierzam się do wymiany świec. Zakupiłem Denzo ale zauważyłem, że aby je wymienić to muszę zdjąć zbiornik paliwa i zdemontować parę elementów. Czy ktoś z Was wymieniał świece w Royalu TDL lub Venturze? Nie wiem jaka jest kolejność zdejmowania elementów, a nie chciałbym zepsuć mojego maleństwa. Jak macie chwile to proszę o radę ( a tak w ogóle to po jakim przebiegu należy świece w Venturze wymienić?)

 

P. S. Pozdrawiam Tarnów (za tydzień macie u siebie zlocik!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany świec w Venture nie trzeba baku zdejmować.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Piter. Jak zatem dostać się do dwóch przednich cylindrów ?! Do 2 tylnych mam dostęp oryginalnym kluczem. Przednie zabudowane są elementem odchodzącym z przednich cylindrów. Czy jest zatem jakieś obejście !? W mojej ocenie należy bak zdejmować, ale nie jestem tak biegły w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zdjąć te elementy dokręcone do głowic.Wymieniałem koledze jakieś dwa lata temu i nie było problemu.Baku na pewno nie zdejmowałem.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Piter. To znacznie ułatwia sprawę. Myślałem, że jak zdemontuję te elementy z głowicy co mogę coś uszkodzić (np. że element ten trzyma silnik za głowice i bez niego silnik "spadnie"). Sprawdziłem na moto i faktycznie, jest dostęp do wszystkich śrub trzymających ten element na głowicy. Po jego zdjęciu dostęp do przedniej świecy będzie możliwy bez zdejmowania zbiornika paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam Szanownych Kolegów (Koleżanek jeszcze tu nie widziałem), mam propozycję!!!

W dniach 09-11 września 2011 roku w Suścu odbędzie się zlot SOCP, ale ponieważ my z Maciejką nie jeździmy już Shadowkami postanowiliśmy spać niedaleko Suśca w Ośrodku „Duet” w Zamościu, w związku z powyższym jak Ktoś z Was ma czas i ochotę się spotkać i przejechać na mini Zlot Venture – to zapraszamy!

Ja startuję z Warszawy w piątek około 16:30-17:00 (mam nadzieję, że pogoda pozwoli na motor), niestety muszę wrócić do domu w sobotę wieczorem lub w niedzielę nad ranem, ale i tak sobotę mamy dla siebie!!!

Czy jest Ktoś chętny?

Piszcie lub dzwońcie +48518279377.

Pozdrawiam!

Dyzio

 

Ps. Myślimy o utworzeniu naszej strony – poświęconej tylko dla Venture i pochodnych. Dostaliśmy też zaproszenie do Jazdy Polskiej.

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich użytkowników Venture i nie tylko :) Od miesiąca jestem posiadaczem tego "krążownika szos " wcześniej pomykałem na Dragu 1100

Jestem związany z grupą miłośników Dragstara z forum tegoż motocykla , ale po zmianie na Royala szukałem (i w końcu znalazłem ) ludzi którzy spotykają sie na forum (i nie tylko )poświęconym Temu motocyklowi .

Przejechałem już na tym moto około 2000 km i musze stwierdzić że jestem zauroczony tym motocyklem , jedyna trudność -to manewrowanie na parkingach , zawracanie itd. co dodatkowo utrudnia mi fakt że zawsze jeżdże z plecaczkiem -ale .... daje rade i coraz lepiej sie dogaduje z moim "krążownikiem "

Bardzo chętnie poznam ludzi którzy użytkują tem motocykl ,licze na Wasze rady i fachowe opinie , oraz na to że sie kiedyś spotkamy na drodze i nie tylko :)

Ponieważ moja przygoda z tym motocyklem dopiero sie zaczyna mam kilka pytań do kolegów

odnośnie mechaniki i ogólnego zachowania sie motocykla

Co do spotkania , to sprawdze czy będe miał wolny czas w proponowanym terminie i dam znać -bo nie ukrywam że chciałbym przyjechać i sie spotkać

Mam nadzieje że za bardzo nie przynudziłem :D Pozdrawiam !!!!

Edytowane przez zajcow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponieważ Orange wreszcie zdecydowało się na wyłączenie numeru telefonu, który używałem do bicia, podaję nowy numer, który jest aktualny i będzie na pewno jakiś czas :) +48602554078 AKTUALNY NUMER!!!

 

Dziś byłem przestroić CB - mam już radio w tzw. "0", ustaliłem wstępnie Gościa, który zmienia raster w radiu FM, więc może niedługo podam Wam gdzie i za ile można przestroić radio FM.

 

CB do swoich motorów można ogarnąć u Mirosława BASTEK, a dokładniej u Jego pracownika Sylwka +48696418768 w punkcie przy Al. Jerozolimskich k. stacji paliw ORLEN.

 

http://allegro.pl/my_page.php?uid=7249177

 

Interkomy zamówiłem u Marka NOWACKIEGO www.interkomy.pl (w Łodzi) - cena jest adekwatna do jakości.

 

Jak tylko będę widział coś więcej to dam znać.

Pozdrawiam!

Dyzio

Edytowane przez Dyzio77

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy venturowcy, news pierwszej klasy, kolega zmontował wsteczny bieg, całkowicie niezależnie .co prawda zamontował to na vulkanie ale można zastosować do każdego moto, za kilka dni mam zlocik to organoleptycznie obadam to cudo i zobacze jak z zaadoptowaniem do naszych sprzętów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Myślimy o utworzeniu naszej strony – poświęconej tylko dla Venture i pochodnych. Dostaliśmy też zaproszenie do Jazdy Polskiej.

Dyzio77 też o tym myślałem. Za wzór może posłużyć bardzo sprawnie działająca strona/forum www.yamaha-dragstar.pl Jestem podobnie zresztą jak zajcow jej użytkownikiem i szczerze ją polecam jako wzór do naśladowania (nie mówię kopiowania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie dla czego zamawiasz intercom , skoro venture ma wbudowany intercom wraz radiem , magnetofonem i CB .Chyba że mówisz o zestawie słuchawek i mic. do kasku

 

Tak, mówię o zestawie słuchawek i mikrofonów, ponieważ tego brakował przy moim motorze jak został sprowadzony.

Najprawdopodobniej interkomy już leżą i czekają na poczcie, ponieważ mam awizo - tylko odebrać mogę jutro.

CB już mam przestrojone, więc wreszcie będę mógł w pełni korzystać ze sprzętu.

Byłem też u Gościa, który sprawdził jaki mam procesor i czekam na info czy uda mu się przestroić raster z USA na EU, więc może i radio zacznie normalnie działać.

Zdam relację.

 

Dyzio77 też o tym myślałem. Za wzór może posłużyć bardzo sprawnie działająca strona/forum www.yamaha-dragstar.pl Jestem podobnie zresztą jak zajcow jej użytkownikiem i szczerze ją polecam jako wzór do naśladowania (nie mówię kopiowania).

Byłem przed chwilą na w/w Forum, układ schematyczny, informacje różne są...

Powiem tak, Forum - Społeczność tworzą LUDZIE!!!

Forum Venture, według mnie, ma być pomocne technicznie i wypadowo w plener, coś jak "Na Rybkę" ( www.narybke.com ).

Jestem (jeszcze) na kilku Forach, ale życie nauczyło mnie, że nie ma się co napinać, bo zawsze znajdą się jakieś ***.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że zanim prawda wyjdzie na jaw, to Forum traci cennych Ludzi, którzy są mądrzejsi i ustępują.

Zmieniłem podejście po tym jak na pewnym Forum (samochodowym) obrobiono mi d... (napisałem to delikatnie i nie chcę drążyć tematu).

Myślałem o stworzeniu specjalistycznego Forum i potem dwa warianty:

1. żyje własnym życiem,

2. wybory i przekazanie władzy (administrowania) na określony czas poprzez demokratyczne wybory.

Patrząc na w/w Forum, jeżeli Zarząd (Admin) wyrazi zgodę na utworzenie zakładki poświęconej dla Venture też może być fajnie.

W kwestiach technicznych – wielu z nas boryka się z problemami w kwestii CB (tzw. 5 vs. 0), radio (raser USA na EU), interkomy (dobry mikrofon różnicowo – dynamiczne i słuchawki, w których dobrze słychać).

Osobiście miałem problem ze sprzęgłem, teraz już wiem co i jak – łatwo sprawdzić kiedy zaczyna się ślizgać i wiem już co kupić przy wymianie sprzęgła, ale te informacje zawdzięczam Tomaszowi Trautmanowi z Yamahy.

Myślę, że trzeba się spotkać i obgadać czego oczekują Ludzie, a potem realizować podniesione kwestie, bo motocykle są najważniejsze i są ponad podziałami ;)

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, Forum - Społeczność tworzą LUDZIE!!!

Myślę, że trzeba się spotkać i obgadać czego oczekują Ludzie, a potem realizować podniesione kwestie, bo motocykle są najważniejsze i są ponad podziałami ;)

O to to to właśnie ;)

Chodzi o nasze motocykle i dobrą zabawę, a jeśli przy okazji uda się komuś pomóc albo czegoś dowiedzieć to tym bardziej warto.

Mam nadzieję, że znajdą się chętni żeby sprawę ruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak wcześniej pisałem – kupiłem w Firmie F.PHU „DANMAR” u Pana Marka www.interkomy.pl , zestaw słuchawkowy do wbudowanego w motorze interkomu.

Gwarancja 24 miesiące.

Całość sprawdziłem po odbiorze i mordka mi się wykrzywiła w bananika.

Następnie zamontowałem w kaskach.

Teraz już przeżyłem orgazm…

Dodam, że zamawiając interkomy, dopłaciłem kilka złotych za lepsze głośniki – „mini wooferki”.

Do zobaczenia w Suścu, będę w sobotę z rana i niestety wracam w sobotę wieczorem… ;(

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...