Skocz do zawartości

Yamaha Royal Venture, wątek użytkowników


maciejka 750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos z was ma porownanie pomiedzy normalna opona na przod a ciensza - ja mam zalozona ta ciensza 130 - bede musial zmienic na wiosne i sie zastanawiam nad zalozeniem normalnej 150 - czy ktos jezdzil na obydwoch i ma porownianie (Yamaha podobno nie zaleca inej niz 150) Dzieki za uwagi



Panowie mam pytanie czy nasze ventkii posiadaja centralna stopkę ??

bo patrze pod spód i miejsce jest tylko reszty brak :sad:

dróga sprawa szukam uchwytów pasażera może komuś zalegają na półce :biggrin:

Znalazlem cos takiego http://www.rivcoproducts.com/products/product.php?productid=60&cat=220&page=1 troche drogo ale jak ktos bardzo pragnie :) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat z centralną stopką jest fajny, ale pamiętam, jak zziębnięty po trasie miałem problem z postawieniem motoru na centralnej stopce.
Zastanawiam się jak było by z Ventką!?
O cenie już nie wspomnę…
Za te pieniądze mam hak holowniczy, a to już jest bardziej przydatna rzecz ;)

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z was ma porownanie pomiedzy normalna opona na przod a ciensza - ja mam zalozona ta ciensza 130 - bede musial zmienic na wiosne i sie zastanawiam nad zalozeniem normalnej 150 - czy ktos jezdzil na obydwoch i ma porownianie (Yamaha podobno nie zaleca inej niz 150) Dzieki za uwagi

 

Znalazlem cos takiego http://www.rivcoproducts.com/products/product.php?productid=60&cat=220&page=1 troche drogo ale jak ktos bardzo pragnie :) ...

błuszczy się pięknie a cena powalająca :( zastanawiam sie czy taka będzie pasować http://www.ebay.com/itm/1986-86-Yamaha-XVZ1300-Venture-Royale-Center-Stand-S001193-162-/121195686038?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item1c37d36896&vxp=mtr

Co do opon ja jestem zdanie że nie ma co poprawiac fabryki na wiosne motuje 150przód i tył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na amerykanskich forach zdania co do opon sa podzielone. Ja kupilem z ciensza - tez uwazam, ze projektanci chyba wiedzieli co robia, Mialem nadzieje, ze ktos z was przetestowal i moze sie podzielic doswiadczeniem.



szkoda, ze michelin nie robi przodu w naszym rozmiarze - bardzo lubie te oponki



chyba pozostanie mi tylko Dunlop



A co do centralnej podnozki to jest gosciu na ventutrerider co instalowal podnozke z pierwszej generacji venture ale musia ja wzmocnic i obnizyc troche bo sie wyginala

 

http://www.venturerider.org/forum/showthread.php?threadid=83192

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba jednak zamist centralnej zastosuję cos takiego http://allegro.pl/podnosnik-motocyklowy-stojak-motocykl-680kg-sn4101-i3764084577.html tylko zastanawiam sie czy opłaca sie samemu to zmontować czy lepiej kupić gotowe

 

Na amerykanskich forach zdania co do opon sa podzielone. Ja kupilem z ciensza - tez uwazam, ze projektanci chyba wiedzieli co robia, Mialem nadzieje, ze ktos z was przetestowal i moze sie podzielic doswiadczeniem.



szkoda, ze michelin nie robi przodu w naszym rozmiarze - bardzo lubie te oponki



chyba pozostanie mi tylko Dunlop



A co do centralnej podnozki to jest gosciu na ventutrerider co instalowal podnozke z pierwszej generacji venture ale musia ja wzmocnic i obnizyc troche bo sie wyginala

 

http://www.venturerider.org/forum/showthread.php?threadid=83192

ja mam michelin 150 na przodzie ale wywalam i zakładam metzelera jakaś sie zrobiła plastikowa i jesieniom nie trzyma za dobrze pewnie wiek zrobił swoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobi sorki ale nie da się załączyć żadnego zdjęcia ale może link bedzie działał https://plus.google.com/photos/110285366407855438209/albums/5954736331735922545

 

 

Mniam, super. Niezły, smakowity i muskularny klasyk się zrobił. Fajne te smaczki. Ja zaś zmieniłem osłonę wokół wlewu paliwa z czarnej na chrom i na chwilkę musi wystarczyć. Choruję na panel 3 przełączników na zbiornik płynu, ale muszę chwilowo odpuścić - kasa potrzebna na większy silnik do pontonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

to chyba jednak zamist centralnej zastosuję cos takiego http://allegro.pl/podnosnik-motocyklowy-stojak-motocykl-680kg-sn4101-i3764084577.html tylko zastanawiam sie czy opłaca sie samemu to zmontować czy lepiej kupić gotowe

 

 

 

Mam i polecam ale trzeba baardzo uważać w czasie opuszczania zwłaszcza no i mój gibie mi się do tyłu musze go dociążać lub przywiązywać

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez fizyk69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Vętkarzy :)

I stało się. Dolączyłem do Wszego szanownego grona.

Do Ventury śliniłem się już ładnych kilka latek ale zawsze coś innego było na topie.

Ale kolega kupił ostatnio w Stanach na aukcji cztery motocykle i wśród nich moją perełkę. A ,że nie była zbytnio unieszczęśliwiona przez los,na gwiazdkę kolega pobawił sie w Mikołaja i oddał mi ją po pieniadzach.

Stałem się szczęśliwym posiadaczem tego cuda na kółkach.

Jak na motocykl powypadkowy z USA to mozna powiedzieć że mu nic praktycznie nie jest albo lepiej powiedzieć nie było . Rozbity prawy kufer pogjęty i lekko przesunięty reling kufra to całe szkody z jakimi został kupiony na licytacji .

Podczas transportu do Polski stracił szybę ,chromowaną listwę szyby ,nadłamali owiewke nóg, ugięli pasem rączkę pasażera ,złamali mocowanie anteny CB. Motocykle przyszły w kontenerze spakowane na dwa piętra ,motocykle były za wysokie i szyby zostały po chamsku wyłamane z wszystkich czterech jakie sciągał. Pogromu dokonał laweciarz wiozący motocykle z Urzędu Celnego pod dom. Podczs hamowania popuścił się pas mocujacy Harleya, który przewrócił sie na Venturę,motocykla stuknely sie zbiornikami. W harusie obdarła sie tylko naklejka a w Vętce zrobiła sie wgniotka wielkosci pięści.

Nieszczęśliwie na samym szparunku.

Teraz czeka mnie kompletowanie elementów ,przeglad motocykla. Do wiosny mam czas.

Pierwsze moje pytania co do kompletacji.

Jakiej wysokości macie szyby u siebie w motocyklach? Na e bay-u jest pieć różnych wysokosci, nie wiem na którą sie zdecydować.Zastanawiam sie pomiędzy 10", 13" , 17" ale ta ostatnia wydaje mi się strasznie wysoka.

Drugie pytanie spotkałem sie na allego z dorabianymi kuframi z laminatu.

Mój kufer ma połamany sam dół , górna pokrywa jest dobra, zastanawiam sie nad zakupem samego dołu.

Ma ktoś te laminatowe kufry ? Jak sie sprawują ? Laminat nie pęka od wstrząsów? Ma ktos namiar na producenta tych kufrów?

Osobiście wolał bym oryginał, ale jak się nie trafi w rozsądnych pieniądzach będę zmuszony do kombinowania z zaminikem.Za sam dół sprzedawca z allegro powiedział mi 400pln. Dokładając lakierowanie to zbliżamy sie do ceny oryginalnej używki przy dobrych wiatrach w kolorze motocykla . Był taki kompletny na e bay-u za 300$+60 wysłka niestety lewa strona a ja potrzebuję prawą.

 

Na razie tyle pytań reszta wyjdzie w pranu jak zaczne się bardziej zagłębiać w motocykl.

 

Pozdrawiam i Życzę Wszystkim Wesołych Świąt !!!

 

Narazie tyle pytań wiecej wyjdzie.

P.S. Fotki jak przytaszczę motocykl do siebie na razie nie było na to czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto Ci ten motocykl sprowadzał,bo pewnie się nie postarał.Mam ja i kilku moich znajomych motocykle sprowadzane przez osoby z Twojego rejonu[

Rzeszów,Rakszawa] i nigdy,żaden nie był uszkodzony w transporcie ze stanów czy też na miejscu.A w zeszłym roku przewieźliśmy cztery na raz.Nie dość że żaden nie był nawet zadrapany to nic z nich nie zginęło. Nawet z sakw.Sam mam już drugiego HD sprowadzonego ze stanów przez Rzeszów.Więc wszystko zależy od ludzi ,którzy się tym zajmują.Bo nie są to worki kartofli.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...