Skocz do zawartości

Yamaha Royal Venture, wątek użytkowników


maciejka 750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się podobało, prawie różnicy nie było.
Metalizacja próżniowa polega na naniesieniu cienkiej warstwy metalu na plastik, a potem położenie warstwy coś jak chrom. Wszystkie elementy okuć kuchennych (gałki, klamki, itd.) są robione tą metodą. Ja robiłem klamki w moim Dodge`u i wyszło prawie jak oryginał. Po trzech latach użytkowania zaczęła się ta warstwa wierzchnia ścierać, ale to klamka… Jak dobrze potrzesz swoją ramkę, np. pastą tempo, to też Ci zejdzie powłoka.
Musisz wiedzieć jedno, oddając element musi być przygotowany, bo jak Gość Ci zrobi na odwal się, to wyjdzie wszystko po robocie. Chodzi o to, że jeżeli masz prawie niezauważalną nierówność, to naniesieniu srebrnej warstwy będziesz widział dużą nierówność. To jest tak jak z foliowaniem samochodów.
Koszt metalizacji był spory, bo płaciłem coś około 25-30 zł netto i sam musiałem przygotować klamki, zedrzeć lakier, wymatować, porządnie odtłuścić. Wiele zakładów nie chce się bawić z detalami klientów.
Pomyśl o oklejeniu folią na gorąco. Tylko szukaj zakładu, który pracuje na folii 3M.

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrej.pl, 30 zł netto za klameczkę – uchwyt – rączkę (za 7 cm wałka o średnicy około 1,5 cm), z moim przygotowaniem materiału. Według mnie realny koszt usługi to max 5,- pln. Piec rozgrzany, wieszasz klameczkę na haczyku i siatce, opylasz jedną warstwę, drugą warstwę i wsadzasz do pieca, czekasz kilka minut, wyjmujesz i suszysz. Patrząc na koszt jednej nowej gałki od szafki, to tak to wygląda. Pamiętam, że jak chciałem oddać do metalizacji grill od samochodu, to Gość stwierdził, że nie zmieści Mu się do pieca. Dodam, że to był rok 2002-2003, dokładnie nie pamiętam.

 

Ps. Było to w Falenicy, koło Warszawy.

Edytowane przez Dyzio77

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrej.pl, 30 zł netto za klameczkę – uchwyt – rączkę (za 7 cm wałka o średnicy około 1,5 cm), z moim przygotowaniem materiału. Według mnie realny koszt usługi to max 5,- pln. Piec rozgrzany, wieszasz klameczkę na haczyku i siatce, opylasz jedną warstwę, drugą warstwę i wsadzasz do pieca, czekasz kilka minut, wyjmujesz i suszysz. Patrząc na koszt jednej nowej gałki od szafki, to tak to wygląda. Pamiętam, że jak chciałem oddać do metalizacji grill od samochodu, to Gość stwierdził, że nie zmieści Mu się do pieca. Dodam, że to był rok 2002-2003, dokładnie nie pamiętam.

 

Ps. Było to w Falenicy, koło Warszawy.

kupie nowa dodzwonilem sie do dilera -cena dosc wygorowana ale bedzie oryginal

Edytowane przez andrej.p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, gratulacje!

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrej.p

o jakim dilerze mówisz bo sam szukam kilku części , ściągałem ostatnio bezpośrednio ze stanów ale może masz kogoś tańszego

z trzech dilerow wybralem diler yamaha rzeszow- ul okulickiego 6 . za czesc zaplace troche mniej jak na aukcjach amerykanskich czs oczekiwania

to trzy tygodnie. wplacilem zaliczke i towar odbiore osobiscie z mozliwoscia obejrzenia. fakt jest taki ze w trzech sklepach roznica w cenie 20 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie i też się nad tym zastanawiałem…

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie czy nasze ventkii posiadaja centralna stopkę ??

bo patrze pod spód i miejsce jest tylko reszty brak :sad:

dróga sprawa szukam uchwytów pasażera może komuś zalegają na półce :biggrin:

A kto tą lokomotywę postawi na tą stopkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto tą lokomotywę postawi na tą stopkę ?

 

 

 

A jaki problem?Gold Wing taką podsiada i da się go postawić.Zresztą posiadam w swoim Road Kingu stopkę centralną i też nie ma problemu z postawieniem.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...