Skocz do zawartości

Yamaha Royal Venture, wątek użytkowników


maciejka 750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie a ja szukam na razie na przód bo trochę łysawa tył zmieniałem jakieś 6tyś temu mam Bridgestone i chcę zmienić na inne bo ta z tyłu znowu szumi podobno teki feler tych opon po przejechaniu kilku tyś a poprzednia wytrzymała ok 16 tyś tak więc myślałem na razie kupię przednią michelinkę a po jakimś czasie tylną, a tak poza tym jeździł ktoś na dwóch różnych jak się wtedy prowadzi czy jest jakaś róznica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z przodu Michelin Commaneder I a z tyłu Michelin Commander II bo I na tył już nie produkowali :( Bieżniki zupełnie inne ale przyczepność obu dobra i nie narzekam na jakikolwiek dyskomfort.

 

Rozmawiałem kiedyś ze znajomym który jeździł chyba na wszystkim co ma 2oo i powiedział mi tak.

 

Współczesne dobre opony mają tak bardzo zbliżone współczynniki wszelakie, że na dobrą sprawę różnica jest znikoma nawet w ekstremalnych przypadkach (awaryjne hamowanie itp).

 

Wyczuwalne różnice były by w zestawie dobrej opony i jakimś chińczyku za 50pln.

 

Oczywiście dodał też, że w przypadku ścigania się na torze itp różnice w oponach są zauważalne ale to już trochę inna bajka jak dla nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jak tam niedziela na południu? Podobno ma być względna pogoda. Ktoś chętny na wypad? Ja moge wyjechac ok 13:00 i gdzieś się spotkać z Wami.

Może być jakas kawa albo obiadek. Na to drugie - dobre i niedrogie miejsce to np. Sierakowice http://www.barsmakoszsierakowice.pl/

Dużo jadła w dobrej cenie. Co wy na to?

 

Posylam Wam SMSa, ale nie mam do Jacka bo nie podał tel. w swoim profilu.

Edytowane przez bobi71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich kolegów.

Właśnie się stałem mam nadzieję szczęśliwym posiadaczem ventury z 2006 roku. Wcześniej jeździłem dragiem 650.

Mam pytanie.

Czy ktoś wie w jakiej modulacji pracuje CB radio w ventirce. i kto przestraja radio i CB radio. Ile to kosztuje, no i gdzie je znajdę w motocyklu. Chociaż myślę że pewnie w owiewce.

Przy okazji Jak kupowałem Venturkę to wyżebrałem manual serwis w języku angielskim w formacie PDF. Jeśli ktoś potrzebuje to służe pomocą. Podać email i prześlę.

Pozdrawiam!!! :blush:

Witaj,jak możesz to ja bym chętnie nabył :) [email protected]

 

Panowie czy ktoś używa Metzeler ME 880 Marathon na przodzie jakieś wrażenia ?? bo musze coś nabyć na tył poszed continental ale przodu w tymm rozmiaże nie ma w komplecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich miłośników " kredensów " jakimi się pasjonujemy. O kilku lat mam wenturke i do dnia 6 sierpnia nie miałem żadnego kłopotu. Tego dnia " zgubiłem prad" i do chwili obecnej ani rusz. Z przyczyn osobistych nie mogłem sie zająć naprawą. Czy możecie cos w tej sprawie doradzić, żeby nie trzeba było odwiedzić warsztatu. Kontrolki nie zabłysły po przekręceniu stacyjki, radio działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer MKM: Ja jeżdżę na Metzelerach i jestem bardzo zadowolony – polecam.

Leon66: Z prądem, to musisz posprawdzać najpierw bezpieczniki, część masz koło aku, a część pod prawą osłoną filtra powietrza. Są też tam przekaźniki, ale przekaźniki zna dzież też pod lewą osłoną, wiec najpierw sprawdź te elementy, a potem będziemy myśleć.

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer MKM: Ja jeżdżę na Metzelerach i jestem bardzo zadowolony – polecam.

 

Leon66: Z prądem, to musisz posprawdzać najpierw bezpieczniki, część masz koło aku, a część pod prawą osłoną filtra powietrza. Są też tam przekaźniki, ale przekaźniki zna dzież też pod lewą osłoną, wiec najpierw sprawdź te elementy, a potem będziemy myśleć.

 

Dzięki za szybką odpowiedź. Bezpieczniki wszystkie ok. wymieniłem też przekaźnik rozrusznika ale to nie to nadal milczy. Sezon miałem bardzo krótki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobi niestety znowu nic z wyjazdu ja w sobotę jechałem w Bieszczady a dzisiaj wróciłem, jakieś 850km pękło :)

 

Na moto byłeś w Bieszczadach? Nieźle nawinąłeś na koła. Ja tam dzisiaj pojeżdziłem z młodszym synem po okolicach, pogoda fajna, ale mnie podkusiło do jazy polną drogą. Dojechałem do miejsca gdzie były mokre wgłębienia i żadnego miejsca by zawrócic tą stodołą. Raz czy dwa dałem radę polem, ale na kolejnym znalazłem miejsce z jedynym wąskim suchym przesmykiem środkiem i niestety - ściągnęło mnie na bok i zaliczyłem pierwszą małą glebę Ventką. Położyłem maszynę w bagnie na lewo przy wolnej jeździe. Straty niewielkie, lekko skrzywiony przedni gmol i kupa błota na lewych rurkach ale nauczka spora by sie nie pchać w taki teren tym sprzętem.

Wyjeżdżałem z bagna na dwójce stojąc obok. Dobrze że nie było głęboko bo by traktor trzeba było wzywać. Uwierzcie, przy temperaturze na dworze ok 10 st C zrobiło mi sie ciepło. Po tych 5 minutach manewrów byłem mokry ale syn był dumny z taty że taki paker :)

Na foto sprzęt jeszcze czysty, przed wyjazdem i przygodą ... (ten mały gościu to nie ja, tylko młodszy syn żeby nie było wątpliwości :))

post-61167-0-32686100-1380487602_thumb.jpg

Edytowane przez bobi71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zakończyłem sezon, rozwartwiła się tylna opona, powód narazie nie wiem jak zdejmę koło będę szukał przyczyny

 

Maciejka, wszystko OK?

Poradziłeś sobie z powrotem do garażu? Czy zostawiłeś motor i trzeba go przywieźć?

Jestem już w domu.

Jak będziesz potrzebował pomocy, to śmiało dzwoń.

 

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobi autem w Bieszczady by mi się nie chciało jechac ale na motorze ........... zawsze :) ale widzę że ty też z przygodami troche innymi ale takie też czasami się zdarzają, dobrze że udało Ci sie wyjechac, też miałem już przygody na trawie ale nie zaliczyłem gleby udało mi się wyprowadzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...