Skocz do zawartości

Yamaha Royal Venture, wątek użytkowników


maciejka 750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tarczami używanymi nie ma problemu,wystarczy kupić od zaufanego sprzedawcy,ważne żeby dał jakąś gwarancję.Do Ventury pasują od Wild,Road Stara i pewnie od Drag Stara.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt . "Z tarczami używanymi nie ma problemu,wystarczy kupić od zaufanego sprzedawcy"... dodam coś gwoli sprostowania przedmówcy... jeśli ktoś sprzedaje tarcze używane to z jakiegoś powodu i tu trzeba się mocno zastanowić... albo są krzywe i kupił sobie nowe , albo są zużyte tz. przekroczyły minimalną grubość i należało je wymienić, albo rozbił moto i opycha części ... no cóż ja bym się nie decydował w każdym z tych przypadków bo gdzieś jest pies pogrzebany, jak wydzwonił to ślizgiem (istnieje ryzyko uderzenia tarczą o asfalt lub krawęznik) albo miał dzwona od czoła to jeszcze gorzej... no i jeszcze istnieje możliwość ze dał do prostowania i mu się udało ... tylko pytanie dlaczego sprzedaje .. a no dlatego że prostowane za chwilę wrócą do krzywizny Ty kupisz a potem będziesz żałował.Ale twoja decyzja... A co do akumulatorów to zawsze ten temat powraca właśnie na wiosnę... ja kupiłem w 2009 r Vartę i padła w 2011 przejechałem łącznie w tym okresie 16.857 mil tj. 27129 km ale prawie w ogóle jej nie ładowałem podczas zimowania tylko wtedy jak już rozrusznik nie kręcił...błąd... teraz kupiłem najtańszy i ładuje go odpowiednim prostownikiem do rodzaju akum. a mam tzw.AGM pewnie jak większość z was a te akumulatory wymagają prądu impulsowego ... no i co? drugi sezon idzie a moja bateryjka jak nowa :) zresztą tak na koniec ... i tak wszystkie mają tylko 12 miesięcy gwarancji wiec po co przepłacać z jedną Vartę będę miał co roku dwie nówki np. MCN lub Power-bat... a zresztą tutaj mądrze piszą o akumulatorach to sobie poczytajcie :buttrock: http://www.sklepcentra.pl/centra/centrum-wiedzy/149-roznica-pomiedzy-akumulatorem-zelowym-a-agm.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... w zasadzie to jest tak że najlepiej zalać olej jak podaje producent w przypadku Ventury zawieszenie jest opracowane dla wysokiego komfortu i olej jest "miękki" natomiast możliwość dobicia powietrza utwardza amortyzatory w płynny i łatwy sposób, co w rezultacie eliminuje konieczność wymiany oleju na twardszy lub b. twardy , wlejesz 10-tkę to już nie zejdziesz poniżej tej twardości i Twój komfort zacznie się od 10 w wzwyż ,wlejesz 5-tkę to będziesz miał pełny zakres regulacji . Możesz eksperymentować ale szkoda roboty.Twardością (gęstością) oleju eksperymentują ci którzy w swoich maszynach nie mają możliwości regulacji powietrznej i twardość regulują w zależności od stylu jazdy właśnie przez zmianę oleju . Ja u siebie drogą prób wy testowałem mieszankę na poziomie 7.5 (oleje są mieszalne) i to mi pasuje 10 była zalecana przez producenta, dla mnie z twarda i tłukło na nawet małych nierównościach a 5 za miękka i nosiło na zakrętach a 7.5 jest ok.

 

... a i jeszcze taka dygresja jak chcesz żeby było na max twarde to dobij 8 barów albo wymień na widelec od roweru np. Wigry...żartowałem :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...sie macie ludzie..."

 

Witam wszystkich "zawodników wagi ciężkiej".Myśle że na początku wypadałoby sie jakoś przedstawić .

A więc na chrzcie dali mi Robert i o dziwo od tego czasu wszyscy tak do mnie mówią.

Z motocyklami związany jestem od.....nie pamiętam od kiedy ale pamiętam ze w tv leciały ruskie filmy ,w poniedziałek teatr a w sobote western:)

Na japonie wsiadłem chyba w 2006 i tak już zostało.

Moja lokomotywe zakupiłem w zeszłym roku od kolegi z forum którego pewnie wszyscy znaja a mianowicie od Artura z Legnicy.

Przy okazji Artur serdecznie Cie pozdrawiam i mam nadzieje ze za pomocą forum bedziemy mogli sobie pogadać o naszym motocyklu.

Myślę że na początek tyle o sobie bo co to można jeszcze więcej dodać,no maszyna za*eb...i tyle... pozdrawiam wszystkich twardzieli(bo kobiet przy tej wadze to się tu raczej nie spodziewam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy i zapraszamy do czynnego udziału w życiu forum ;) a właściwie forumowych zakładek dotyczących Venturek ;)

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie witamy nowego kolegę oraz jego venturkę (Artur wyszykował Ci sprzęt naprawdę znakomicie) :crossy: :clap: :buttrock:

 

 

panowie kolejne pytanie czy ktoś z was ma w lagach olej 10 a nie jak w instrukcji 5

pytam ponieważ zawsze mam problem jak dobić ciśnienie w lagach tak aby było twardsze a przy oleju 10 myślę że będzie ok

 

Ja we wszystkich swoich moto zmieniam olej w lagach na 10. Dla mnie 5 jest znakomita na idealne równe asfalty a na to co jest u nas to jeszcze troszkę czasu minie zanim przestanę zmieniać na twardszy. W moim przekonaniu twardsze zawieszenie z przodu znacznie poprawia prowadzenie i stabilność motocykla (bezpieczeństwo) szczególnie w zakrętach o kiepskiej nawierzchni. Czy wlać 7,5 czy 10 to jak pisał joinery trzeba indywidualnie dopasować do moto i motocyklisty.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Mam na imię Zbigniew . Od stycznia 2013r przesiadlem się na Wenture.Motor jest super ,udało mi sie juz w tym roku przejeć kilka kilometrów.Nie mam doswiadczenia w jej uzytkowaniu.Mam więc pytanie -jak włączyć tempomat czy brak w tej sprawie umiejetności czy wiedzy może narazic motocykl na uszkodzenie.Będę wdzięczny za wszelki podpowiedzi. W czerwcu mamy zaplanowany/ w grupie/ wyjazd w Alpy ,wszelkie wasze rady napewno sie przydadzą .Będę więc was od dzis ,,męczył ,,pytaniami.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam nowych posiadaczy ventek skoro nas przybywa to co ze zlotem jakoś małe zainteresowanie http://forum.motocyklistow.pl/index.php?/topic/152403-i-ogolnopolski-zlot-yamaha-royal-star-venture-%26-8211%3B-%26-8222%3Bdobieszkow-2012%26-8221%3B/page__st__160 może ktoś jeszcze nie czytał tych postów

 

 

co do oleju to zakupiłem 10 zobaczymy co i jak narazie moto rozebrane czekam na fachowca i pogodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbysio a ten uchwyt na kubek to zakupiłeś czy dostałes z maszyną?Tęż mam zamiar dokupic coś w tym stylu tyle ze nie moge sie zdecydowac na miejsce zamontowania , a u Ciebie tam z tyłu jest ok?

 

Powiem tak ja do niego nie sięgam ale plecaczek jest zadowolony :) kupiłem go wraz z motorem jest duży flaszka rodzinna się zmieści.Na wszelki wypadek zamontowałem swój na gmolu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...