Skocz do zawartości

Co zrobić po utopieniu moto??


Rekomendowane odpowiedzi

Siema!Dzisiaj utopiłem swojego EXC 200 cały silnik, filtr wody do połowy baku.Po wyciagnięciu wylałem wode z filtra przekopałem żeby wyleciała z cylindra i próbowałem go odpalic, oczywiście nie odpalił bo wody był cały tłumik.Przyjechałem do domu na holu i teraz jak to wszystko wyczyścic żeby po odpaleniu nie zatrzec odrazu korby??Nalałem juz benzyny przez swiece i WD 40, wylałem wode z wydechu.Wlałem oleju z paliwem przez membrane żeby zaciągnał do korby.Wszystko to przedmuchalem pchajac go na 1 bryza paliwa była ładna :P Co jeszcze moge zrobic aha i nie znalazłem śrubki od spustu na dole silnika i nie wiem czy w KTM jest cos takiego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucze w dłoń i do rosołu rozbieraj.

Napewno nie utopiłeś go w destylowanej wodzie i piachu i mułu ma wszędzie do bólu.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dwusów, ludzie bez przesady....

 

wyczyść filtr, postaw go do góry nogami żeby wszystko wyleciało,na tylnym kole, pokop trochę, woda nie miała prawa dostać się do skrzyni, ale olej sprawdź , załóż nową świecę, filtr, rura i chodzi ;]

wątpię żeby błoto dostało się przez filtr...ale kto wie

na motoxie był gdzieś temat co zrobić po utopieniu klocka....

 

Jak byś na miejscu miał filtr i świecę to byś wracał na kołach :P

I to jest kolejna zaleta 2T!! Topić ile wlezie :D

Edytowane przez lionix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez paniki,mysle ze do silnika nie dostała sie woda , na pewno wyczyść gaźnik bo na pewno zaciągnoł wode z syfem,już kilka razy utopiłem swoje mot i tragedii nie było, spuść olej z silnika i zobacz czy woda jest w oleju

zapraszam serwis motocyklowy www.motor-garage.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez paniki,mysle ze do silnika nie dostała sie woda , na pewno wyczyść gaźnik bo na pewno zaciągnoł wode z syfem,już kilka razy utopiłem swoje mot i tragedii nie było, spuść olej z silnika i zobacz czy woda jest w oleju

No do silnika sie dostała własnie woda i to dużo jak go kopałem na odkręconej swiecy to fontanna była :P.Poczytałem troche w necie i jak jest zalany 2T to mowia zeby sie nie przejmować:P I tak juz zrobiłem wiecej niz potrzeba przemywajac go olejami i paliwem.Na tłoku macałem to piachu nie ma takze w korbie tez nie powinno być.A woda w skrzyni to nie pbolem zaleje nowy olej i będzie ok gorzej jesli byłby to 4T :/

Edytowane przez nowytzrdt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fota troche rozmazana bo wycieta z filmiku http://xrally.eu/images/morfeoshow/wielkie...ig/MOV06839.jpg

http://xrally.eu/images/morfeoshow/wielkie...ig/MOV06840.jpg

 

Ogólnie to na tej trasie jest rajd co roku i był miesiac temu i mieszkancy dla wiekszego fanu wykopali tam dół koparka i musiałem sie właśnie w niego wje***ć :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic mu nie będzie,

swojego podobnie kiedyś utopiłem to tylko na pion żeby woda z gaźnika i wydechu wyszła , chwile poczekałem , ssanie, ostre przekopanie i dalej jazda :icon_mrgreen:

 

odpowietrzenie skrzyni jest pod zbiornikiem ale sprawdź czy poszła woda do środka

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzmnac i powiesic na lince coby wysechl :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ludzie nie ma nic do tego czy 2t czy 4. Jeśli woda dostała się do skrzyni biegów ( bardzo możliwe ) I do układu korbowego to dają o sobie znać wszystkie łożyska w silniku ale to po jakimś czasie ;) Ale skoro lepiej przy następnym remoncie wymieniać wszystkie łożyska,niż rozebrać silnik i dokładnie oczyścić inwestując tylko w uszczelkę to robta co chceta :bigrazz: pozdro

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...