Skocz do zawartości

Yamaha fz6 Zalana olejem samochodowym


krzychu-985
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Kupiłem yamahe fz6 z 2004. Właściciel wynienił olej. Dal mi butelke po nim i okazało się że to Mobil do samochodów osobowych o taki http://www.nokaut.pl/oleje-napedowe/mobil-...s-10w40-1l.html

Moje pytanie jest takie. Wiem że musze zmienić olej na motocyklowy. Juz zamówiłem olej i filtr, ale będę miał go na Poniedziałek. Na weekend zapowiada sie ładna pogoda. Moge tym motocyklem zrobić traske ok. 250 km bez obaw ze nic sie nie stanie silnikowi , skrzyni biegów itd?? Olej napewno zmienie ale jednak chetnie bym pojezdzil w weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zadnego problemu z jazda w weekend.

Ja na oleju samochodowym ( Mobil1 SAE 15W50 ) przejezdzilem wiele lat w moim Suzuki bez zadnych zlych skutkow.

Olej samochodowy nowych generacji w teorii nie chroni tak dobrze jak samochodowy powierzchni krzywek walkow rozrzadu i wspolpracujacych z nimi szklanek zaworow, a oprocz tego moze spowodowac poslizg sprzegla, jako ze ma wiecej dodatkow "slizgowych".

Z moich doswiadczen nic takiego sie nie stalo, a jezeli sie dzieje to swiadczy ze sprzeglo i tak bylo na wylocie.

Cokolwiek by jednak nie mowic to zadne z tych "awarii" nie zdazy sie w ciagu jednego weekendu - trzeba nad tym dluzej popracowac :)

Kolega szparag jest tutaj troszke w zbyt goracej wodzie kapany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...