Skocz do zawartości

kawasaki el 250 rok 91 bierze olej


paput_2007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W grudniu kupilem moto. Sprawdzilem olej odkrecajac korek-bylo widac olej. Zrobilem nim niecaly tysiac km i dzisiaj patrze a tam pusto... az mnie zatkalo. Fatk, ze udalo mi sie go we wtorek rozbujac do 140 :buttrock: ale to chyba nie powod zeby mi olej bral.

Czy ktos moze zna przyczyne?

prosz o pomoc bo slonce wychodzi zza chmur a ja bede chyba rowerem jezdzil...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dymi na niebiesko jak mocniej odkręcisz? albo przy schodzeniu z obrotów? nie wyciekł ci może ten olej? Zmierz kompresje z próbą olejową.

Par montaignes et par valees

Et par forez longues et lees

Par leus estranges et sauvages

Et passa mainz felonz passages

Et maint peril et maint destroit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez korek to sobie możesz patrzyć ale wiesz na co?...

 

masz okienko z prawej strony silnika-po jeździe odstaw go na kilka minut, niech olej spłynie-postaw na wprost i popatrz w okienko na jakim jest poziomie.

OT- EL250 nie bierze oleju! Żaden :)

 

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez korek to sobie możesz patrzyć ale wiesz na co?...

 

Jak Ci znikl to zajrzyj do filtru powietrza. Czeka na Ciebie niespodzianka :D

 

Do sprawdzania poziomu oleju sluzy Okienko o ktorym napisal Ernest i nie moze byc poziom wyzszy - sprawdzajac na prostej nawierzchni i na wyprostowanym motocyklu.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez korek to sobie możesz patrzyć ale wiesz na co?...

 

Jak Ci znikl to zajrzyj do filtru powietrza. Czeka na Ciebie niespodzianka :D

 

Do sprawdzania poziomu oleju sluzy Okienko o ktorym napisal Ernest i nie moze byc poziom wyzszy - sprawdzajac na prostej nawierzchni i na wyprostowanym motocyklu.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja lałem 10w40 pół syntetyk

 

zrób tak-idź do garażu, wyprostuj motocykl, sprawdź w okienku jaki jest poziom-jak ok to jazda, jak nie to to dolej oleju pod górną kreskę i ogień.

 

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja lałem 10w40 pół syntetyk

 

zrób tak-idź do garażu, wyprostuj motocykl, sprawdź w okienku jaki jest poziom-jak ok to jazda, jak nie to to dolej oleju pod górną kreskę i ogień.

 

jutro po pracy ide do niego i zobacze co jest 5 :bigrazz:

mam nadzieje ze bedzie tak jak mowisz :crossy:

dzieki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli tak. Odpale, rozgrzeje, zrobie jak mowi ernestZL

a potem doleje oleju.

 

Tylko poczekaj az splynie. Nie jestem pewny czy tam nie ma mokrej miski olejowej - wtedy sprawdzasz poziom oleju na zimnym silniku.

Jesli nie wiesz jaki masz tam olej to zmien na nowy razem z filtrem oleju, albo zapytaj poprzedniego wlasciciela kiedy byl wymieniany i jaki. Wazne zebys nie pomieszal polsyntetyka z mineralnym lub syntetykiem.

Zobacz tez pod kanapa, deklem czy nie ma kartki serwisowej z wymiany oleju.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko poczekaj az splynie. Nie jestem pewny czy tam nie ma mokrej miski olejowej - wtedy sprawdzasz poziom oleju na zimnym silniku.

Jesli nie wiesz jaki masz tam olej to zmien na nowy razem z filtrem oleju, albo zapytaj poprzedniego wlasciciela kiedy byl wymieniany i jaki. Wazne zebys nie pomieszal polsyntetyka z mineralnym lub syntetykiem.

Zobacz tez pod kanapa, deklem czy nie ma kartki serwisowej z wymiany oleju.

Pozdro

tez bym najpierw wymienil olej tak jak to sie nalezy i potem sprawdzil jaki jest stan.(wychodzimy z zalozenia,ze wiesz jak sie sprawdza poziom oleju.Nie baw sie w dolewki!Nowy olej!

Harleyluja

Edytowane przez BSAmaikel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...