Skocz do zawartości

Spóźniony z wypowiedzeniem OC


bosy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, że zakładam temat, jednak nie znalazłem topicu z podobnym problemem. Otóż mam problem z OC. Mianowicie kupiłem moto i zarejestrowałem je na ojca, ja jestem współwłaścicielem, Poprzedni właściciel podpisał umowe na ubezpieczenie do końca tego roku w Generali i opłacił pierwszą rate. No ale teraz zaczyna sie pod górkę. Moto już przerejestrowałem, jednak od daty kupna (na umowie) minął ponad miesiąc i powiedzieli mi, że minął czas na wypowiedzenie wymowy, więc musze bulić u nich dalej. Ojciec ma zniżek 60%, jednak ja wg. ich taryfikatora jako kierowca poniżej 27lat mam tam zwyżki 200%. Do raty, którą wykupił poprzedni właściciel musze dopłacic 127zł, a w czerwcu zapłacić drugą rate w wysokości ok. 200zł. Czy moge coś jeszcze zrobić? Jeżeli nie da się wypowiedzieć, to czy jest możliwość, żeby ubezpieczenie objęło teoretycznie tylko 1 osobe - żeby nie dowalili mi zwyżki? Czy ktoś siedzi w tym temacie? Byłbym wdzięczny za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuacje z autem kupiłem przerejestrowałem ubezpieczyłem w innej firmie ale nie wypowiedziałem umowy w PZU polisy poprzedniego własciciela i po jakimś czasie dostałem wezwanie do zapłaty OC żadne oficjalne argumentu nie skutkowały aby anulować składkę OC (przecież auto już ma OC opłacone )Użyłem szantazu mam kilka pojazdów ubezpieczonych w PZU i powiedziałem że jesli tego OC nie anulują to wycofam 3 ubezpieczenia (2 autocasko)z PZU do konkurencji .Ktoś rozgarnięty w PZU policzył że to im sie nie opłaca i anulowali mi to OC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam troszke inne pytanie o OC , niedlugo kupuje moto , ktore nie ma oplaconego OC przez pare ostatnich lat , czy jak je przerejestruje to bede musial zaplacic zalegle oc bylego wlasciciela ? motocykl jest zarejestrowany w polsce.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech... kolejny raz: odpowiadasz za oc od dnia, w którym staniesz się jego właścicielem. jeśli przez parę lat było niepłacone, to i tak w międzyczasie polisa wygasła

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze - to nie wina ubezpieczycieli tylko waszego - mowiac bardzo delikatnie - gapiostwa :rolleyes:

 

po drugie ubezpieczyciele nie maja z tym nic wspolnego bo to nie ich fanaberie,ze nie mozna wymowic wstecznie OC - proponuje lekture ustawy o obowiazkowych ubezpieczeniach komunikacyjnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mialem taka sama sytuacje . nie doswiadczony wykuplem polise w innej ubezpieczalni lecz nie zerwalem z tamta (dluga historia) zakonczyla sie w ten sposob ze musialem zaplacic ta i stara polise. czyli okolo 750 zl , mam nauczke . 30 dni od podpisania umowy. to jest swiete. ;/

 

tego przepisu nie da sie obejsc. probowalem ale ubezpieczalnie na ten wypadek sie zabezpieczyli 'swoim; prawem. I w sadzie tego nie wygrasz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest na powyzsze rada,bardzo prosta i wypróbowana. Zmieniasz,ustawiasz datę na fax-ie wstecz. Wysyłasz do firmy ubezpieczeniowej pustą kartkę,drukujesz potwierdzenie i ....tym samym masz potwierdzenie wypowiedzenia umowy. A problem leży po stronie firmy,niech szukają. Ty masz potwierdzenie,ze swoje zrobiłeś.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na powyzsze rada,bardzo prosta i wypróbowana. Zmieniasz,ustawiasz datę na fax-ie wstecz. Wysyłasz do firmy ubezpieczeniowej pustą kartkę,drukujesz potwierdzenie i ....tym samym masz potwierdzenie wypowiedzenia umowy. A problem leży po stronie firmy,niech szukają. Ty masz potwierdzenie,ze swoje zrobiłeś.

Pozdrawiam

 

 

wyprobowana? czyalem regulamin jakiejs z firm ubezpieczeniowych i tam maja wyraznie napisane ze to moj interes zeby mieli to na czas. wiec data wyslania ich wogole nie interesuje..

 

a sorry.. myslalem tu w formie listu czyli poczta polska. a jesli chodzi o faks to nie korzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na powyzsze rada,bardzo prosta i wypróbowana. Zmieniasz,ustawiasz datę na fax-ie wstecz. Wysyłasz do firmy ubezpieczeniowej pustą kartkę,drukujesz potwierdzenie i ....tym samym masz potwierdzenie wypowiedzenia umowy. A problem leży po stronie firmy,niech szukają. Ty masz potwierdzenie,ze swoje zrobiłeś.

Pozdrawiam

O ile pamiętam to przepisy wyraźnie mówią iż takie dokumenty muszą mieć formę pisma poleconego lub za potwierdzeniem odbioru. Lub doręczenie osobiste of course.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Chri$ ta lektura jest potrzebna ubezpieczycielom, agentom i brokerom

2. Oc najlepiej wypowiedzieć osobiście na dzień przed jego zakończeniem

3. Allianz był najtańszy teraz podwyższył składki x 2 i cenowo przegrywa z kilkoma innymi towarzystwami

 

Wszystkim proponuję nie zwracać uwagi na brak NNW przy OC, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest indywidualne NNW które nie ogranicza się tylko i wyłącznie do zdarzeń związanych z motocyklem

Edytowane przez marcmerc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...