Skocz do zawartości

Musi nie musi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.panowie ziomal kupił motorek od hadlarza i ma wystawiona fakturę.Ale motor mu sie odwidział i chce go sprzedać,Musi czy nie go rejestrować,czy może go tak sprzedać sporządzić nową umowę kupna-sprzedaży.Podpowie ktoś?pozdrawiam

Edytowane przez brachu10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedać może ale zapłaci podatek od tego.

 

Aż taka mina że sprzedaje zanim zarejestrował? :biggrin:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sprzeda go w czasie krótszym niż 30 dni od dnia nabycia, to nie musi.

 

 

Ale dochód ze sprzedaży motąga musi umieścić w PIT-ie rocznym i zsumować z innymi dochodami a potem zapłacić podatek dochodowy. :wink:

Edytowane przez wojtek-rr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nowy nabywca bedzie miał problem z zarejestrowaniem.p"

 

nic nie będzie miał. Dajesz mu dwie umowy. Tą pierwszą "bez rejestracji" miedzy starym właścicielem a kumplem i i umowę między nim a nowym nabywcą. Podatek i tak kumpla nie minie

Edytowane przez żunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nowy nabywca bedzie miał problem z zarejestrowaniem.p"

 

nic nie będzie miał. Dajesz mu dwie umowy. Tą pierwszą "bez rejestracji" miedzy starym właścicielem a kumplem i i umowę między nim a nowym nabywcą. Podatek i tak kumpla nie minie

 

dokładnie tak jak mówi kolega. Kiedyś dzwoniłem z takim samym pytaniem do wydziału komunikacji (z tym że chodziło tutaj o auto) i powiedzieli, że nie będę miał problemów z zarejestrowaniem. Muszę tylko do nich przyjść z dwoma umowami kupna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalecam lekturę działu przepisów pod kątem haseł: ciągłość umów, podatek dochodowy (jak sama nazwa wskazuje: od dochodu, nie przychodu)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...