Skocz do zawartości

Tekstylna kurtka dla motocyklisty turystycznego, 500-700 zł


Rekomendowane odpowiedzi

A ja miałem brać Modekę Quentin ale po przeczytaniu wielu wielu opinii odpuściłem sobie tą markę.I po ponownych poszukiwaniach mam:

 

SECA Motaro

SECA Astari

Buse Trento

Buse Sunday EVO

 

I tutaj już nie wiem na co się zdecydować więc jeśli ktoś może cokolwiek pomóc to poproszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś mierzyłem Sece. Jakoś dziwnie leżała na mnie :-( Ale reklamuje się w gazetach, necie, coraz bardziej się rozpycha na naszym rynku :)

Na buese to looknij na sputnik-team.pl, dobre ceny tam mają i wybór, a jak nie ma w liście produktów to warto do nich napisać o dostępność.

 

Z mojego smutnego doświadczenia jazdy w upale Wawa-Nowy Sącz, w tym roku, początek lipca stwierdzam, że jak kurtka to koniecznie wypinana membrana i możliwość odsłonięcia większych obszarów (jakieś sprytne kieszenie, panele po odpięciu ukazujące siateczkę mesh i wpychające wręcz powietrze na zmęczone upałem ciało). Albo rzeczywiście 2 kurtki - normalna i upalna. Tyle co się namęczyłem wtedy podczas tej podróży to nikomu nie życzę :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zobacz sobie kurtkę Revit Sirocco, mam taką i jest naprawdę na 3 sezony. Polecam obejrzec jej test na revzilla.com i poszukac w niemieckich sklepach, bo sa teraz super wyprzedaże tych modeli :)

Użytkowane:

Garnek Shoei Multitec. Łachy letnie.RS Taichi: RSJ26, RSY243, RSS003, RSJ407. Łachy całoroczne: Revit Sirocco/Cayenne PRO, Freestar street fighter unit jeans. Daytona Spirit, Held Satu. Kapoki na deszcz: Revit Nitric H20 HiViz. Berghaus Deluge Overtrser. Bezrękawnik: hit-air MLV-YC Mugen-Denko. Ochrona słuchu: Alpine MotoSafe. Intercom: R4 Easy Talkie z pilotem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Moglibyscie cos polecic/odradzic, w temacie zakupu kurtki tekstylnej, powiedzmy w kwocie do ok.500 zł ?

Na sezon wiosenno-letni.(przewaznie w kolo komina wiec bez wiekszych wymagan)

Cos co przypasi na sporta i streeta/turystyka, z w miare dobra wentylacja.

 

Moj typ to Rebelhorn Dynamic.

Moze Seca Ronin?

Ozone Neo?

Adrenaline Devil (skóra)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglibyscie cos polecic/odradzic, w temacie zakupu kurtki tekstylnej, powiedzmy w kwocie do ok.500 zł ?

Na sezon wiosenno-letni.(przewaznie w kolo komina wiec bez wiekszych wymagan)

Cos co przypasi na sporta i streeta/turystyka, z w miare dobra wentylacja.

 

Jak bardzo ma być wentylowana? Ja mam do sprzedania wentylowaną kurtkę, opis w podpisie.

Ogólnie to wg mnie dziwne są wentylacje w kurtkach z niewyjmowaną membraną, nie rozumiem jak ma działać wentylacja, skoro membrana zatrzymuje również, poza wodą, powiew wiatru... Stąd też proponuję bez membrany lub z wyjmowaną.

Ostatnio wyczaiłem też koszulkę na gorące dni, f-my Leatt Brace co się ją w wodzie tapla i powoli oddaje ten chłód podczas jazdy, więc to można też jako dodatek na gorące dni do kurtki dorzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglibyscie cos polecic/odradzic, w temacie zakupu kurtki tekstylnej, powiedzmy w kwocie do ok.500 zł ?

Na sezon wiosenno-letni.(przewaznie w kolo komina wiec bez wiekszych wymagan)

Cos co przypasi na sporta i streeta/turystyka, z w miare dobra wentylacja.

 

Moj typ to Rebelhorn Dynamic.

Moze Seca Ronin?

Ozone Neo?

Adrenaline Devil (skóra)?

 

Jeżdżę w komplecie Rebelhorn. Kurtka Evolution, spodnie Multi.

 

Opinia? Kurtka bardzo dobra, wygląd bardzo ok. Wentylacja bardziej niż poprawna, jeszcze nie zdażyło mi się zdychać z gorąca. Zamki się nie zacinają, nie psują, sporo kieszeni. Protektory również zdają się być solidne, przy niewielkim szlifie gdzie przywaliłem łokciem w asfalt obyło się bez ofiar :) Gdybym miał ją kupić drugi raz, zrobiłby to napewno.

 

PS: Dynamic ma ten duży śliniak przeciwietrzny, który niestety nie jest odpinany i trochę to "dynda" i wkurza kiedy chcesz się przejść w rozpiętej kurtce.

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Która z tych kurtek będzie najlepsza na lato/wiosnę ? Z naciskiem na bezpieczeństwo przy szlifie.

Wydaje mi się że Vanucci ze względu na materiał - Coradurę 500 i atesty na szwy, gdzie Alpinestars ma Coradurę 450 i "szwy klejone", no i nie ma wentylacji , Macna też ma Coradurę, ale nie wiem jakiej gramatury ?

Ale chciałem poznać Waszą opinie ?

 

http://allegro.pl/verona-kurtka-tekstylna-alpinestars-szara-l-54-i3190557444.html

http://www.moto-akcesoria.pl/kurtka-tekstylna-vanucci-competizione,p,3650#!prettyPhoto

http://motograty.pl/p1835,macna-field-kurtka-motocyklowa.html

http://www.e-riders.pl/akcesoriamotocyklowe/kurtki_tekstylne/kurtki_meskie/kurtka_tekstylna_macna_chili_rozne_kolory,15173,1,0.html

 

PS. Vanucci tylko w ostateczności jeśli jest definitywnie najlepsza jakościowo - znalazłem wyprzedaż, ale nie jestem pewien co do rozmiaru, także wolałbym uniknąć ew. odsyłania i wybrać Alpinestars Verone, Macne Chili lub Field.

Edytowane przez blazkowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem Vanucci pod względem wyglądu i jakości wykonania :wink:



w takiej sytuacji wybierz Alpinestars , ma najlepszą wętylacje i jest w miare tania

Łatwo jest sie rozpędzić , ale zatrzymać sie już możesz nie mieć okazji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takiej sytuacji wybierz Alpinestars , ma najlepszą wętylacje i jest w miare tania

Powiedz mi, gdzie Verona ma "wętylacje"? Myśl co piszesz. Pomińmy już to, że bez znaczka Alpinestars nikt nie zapłaciłby za to truchło nawet połowy tych pieniędzy.

 

Vanucci Competizione to niekoniecznie to, czego szukasz - jakość ma najlepszą, ale jeśli ma być coś na lato, to właśnie Macna Field. Z innych letnich szczerze polecam Richa Dry Wind albo Breeze (pierwsza z kompletem ochraniaczy, również na plecach) albo Vanucci właśnie, ale model Fadex, albo Ventus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety materiał to nylon, a szukam raczej czegoś z Cordury 500+, jako że podobno jest to najmocniejszy poliamid.

Zaryzykuję chyba tą Vanucciego, albo kupię coś z firmy 4biker, (widziałem na forum coś takiego, robi kurtki z Cordury 600, wydają się być przyzwoite) lub FLM (ktoś miał styczność z FLM?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Z racji że mam bardzo wrażliwą szyję której nie mogę dopuścić do przewiania bo zaraz jestem chory poszukuje kurtki z bardzo wysokim kołnierzem najlepiej doczepianym. Standardowo jeżdże w kominiarce do tego kołnierz na szyje a przy zimniejszej pogodzie jeszcze szalik na wierzch. Jest to bardzo kłopotliwe i dlatego szukam odpowiedniej kurteczki. Jak najbardziej może być używka w granicach 500-600 zł. Membrana najlepiej gdyby była wypinana ale nie koniecznie bo jestem raczej zmarźlakiem i nawet latem bym w niej jeździł. Jakaś super nie przemakalna nie musi być bo w razie deszczu i tak lepiej mieć przeciwdeszczówkę. Spodnie mam Modeki Qubec Pro fajnie by było żeby zamki były kompatyilne i można było by się spiąć.

Najbardziej zastanawiam się nad Modeką Extremadura bo ma najwyższy kołnierz sięgający aż do nosa tyle że problem z używkami.

W tej kasie widziałem również nówke: Rebelhorn Aviator z wyczytanych opini jest OK, ma doczepiany kołnierz ale sięga do kasku.

Znacie może jeszcze jakieś kurteczki z wysokim kołnierzem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...