Skocz do zawartości

Problem z HONDA CBR 125 - nie odpala


mauy22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam następujący problem i nie wiem co zrobić, mianowicie:

Wczoraj po zimie chciałem odpalić mój motor nie dało rady. A więc sprawdziłem świecę i akumulator wszystko OK. Następnie odpaliłem go na "po pych" zapalił lecz na dużych obrotach musiałem go trzymać przez chwilę. Przejechałem około 2km i motor poprostu mi zgasł, nie kręciłem go więcej tylko wykręciłem świece która była cała zalana, przedmuchałem go i dojechałem do domu. Dzisiaj już motoru nie mogłem odpalić, jak chciałem go odpalić na rozrusznik to mi gasły światła i słyszane było takie pykanie gdy przyciskałem starter.

 

Nie mam pojęcia w czym może tkwić problem, czy mógł by mi ktoś jakoś pomóc.?

Byłbym bardzo wdzięczny

Edytowane przez mauy22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam następujący problem i nie wiem co zrobić, mianowicie:

Wczoraj po zimie chciałem odpalić mój motor nie dało rady. A więc sprawdziłem świecę i akumulator wszystko OK. Następnie odpaliłem go na "po pych" zapalił lecz na dużych obrotach musiałem go trzymać przez chwilę. Przejechałem około 2km i motor poprostu mi zgasł, nie kręciłem go więcej tylko wykręciłem świece która była cała zalana, przedmuchałem go i dojechałem do domu. Dzisiaj już motoru nie mogłem odpalić, jak chciałem go odpalić na rozrusznik to mi gasły światła i słyszane było takie pykanie gdy przyciskałem starter.

 

Nie mam pojęcia w czym może tkwić problem, czy mógł by mi ktoś jakoś pomóc.?

Byłbym bardzo wdzięczny

sprawdź (i ewentualnie przeczyść drucianą szczotką) styki i klemy akumulatora.

 

pzdr

KAPD Klub Anonimowych Piratów Drogowych
"Człowiek zbyt poważny jest strasznie śmieszny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przetarłem drucianą wczoraj już i dalej to samo...

 

Nic to nie da bo musisz nacierać tą szczotką przy pełni księżyca albo kupić nową świecę i w międzyczasie porządnie naładować akumulator.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe no jak mogę coś kręcić, skoro proszę o pomoc.?!

 

Normalnie przekręcam kluczyk przyciskam starter i lekko zakręci przy tym gasną światła ale motor nie zapala. Lecz słychać takie tykanie gdy próbuję go zapalić.

Prostownik mi tak wykazał że akumulator jest w pełni naładowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...