Skocz do zawartości

Nowe zawory- wydechowe


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z kolegą składamy silnik suzuki GS-500E tzn. troche mu pomagam. Dzisiaj dostał nowe zawory wydechowe i wszystko ładnie pasuje, ale moją uwage zwróciła masa tych zaworów, bo są cieższe od starych. Nowe zawory są ciut grubsze w miejscu gdzie trzonek przechodzi w grzybek. W związku z tym czy mogą pojawić się jakieś komplikacje w pracy rozrządu po zamontowaniu tych zaworów, mam na myśli coś takiego jak czasy zamknięcia zaworów. Jakie jest wasze zdanie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przy większej masie bezwładność będzie też inna w związku z czym może być problem na wyższych obrotach... w skrajnym przypadku wygięcie zaworów i rozwalenie głowicy... należało by też pomyśleć o wymianie sprężyn zaworowych bo wiadomo że nowe będą silniejsze niż stare przez co zmniejszy się ryzyko zniszczenia silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć te zawory na wagę jeśli masz dostęp do dokładnej elektronicznej wagi, lub poproś miłą panią w aptece czy mogłaby je zważyć dla Ciebie, i wtedy oblicz ile % więcej masy mają. Bez tej wiedzy można tylko gdybać co może się stać.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej jakości są nowe zawory? Kupiłeś najtańsze zamienniki, najdroższe czy oryginały? Tak jak pisał Qurim podaj ile procent wagi starych mają nowe a co do sprężyn zmierz ich długość sufmiarką i porównaj z limitem serwisowym z serwisówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do różnicy w wadze to będę wiedział jutro, a jeśli chodzi o pochodzenie zaworów, to są to zawory firmy VESRAH, ale nie wiem jakiej jakości produkują części, może wy wiecie więcej?. Kosztowały znajomego

70 zl za sztukę x 4 280 zl, oryginalne są droższe 190 zl za sztuke. Ja ze swojej strony powiem że skoro jest taka przepaść miedzy cenami, to musi to świadczyć o jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więć dzisiaj byłem w aptece ładnie poprosiłem miłą Panią i zważyła mi te zawory, i tak stary zawór oryginalny waży 40,07, a nowy 43,38, i co o tym sądzicie ?

 

PS. za przysługe oczywiście zapłaciłem..... tabliczką czekolady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazda są git, poprawione zostały tylko delikatnie frezem 45 stopni do czystego metalu, wysokośc osadzenia zaworów bardzo zadowalająca, więc sama głowica jeszcze bardzo dłuuuuugo posłuży, test szczelności wzorowy. Zdecydowaliśmy się na wymianę zaworów wydechowych, ponieważ stare były już troche wyklepane, a koncepcja ich przeszlifowania nie miała uzasadnienia, ponieważ po pierwsze, po tym zabiegu dolna krawędż grzybka zaworu zmniejszyła by sie poniżej 0,5mm co według książki taki zawór kwalifikuje się tylko do wymiany, po drugie sam dystans regulacji luzu zaworowego uległ by skróceniu. Teraz zostaje tylko złożyć do kupy całość, wyregulować i cieszyć się sezonem.

 

PS. Wy także byście wyczuli na ręke, że te zawory delikatnie się różnią masą od siebie, ale waga powie dokładnie o ile ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazda są git, poprawione zostały tylko delikatnie frezem 45 stopni do czystego metalu, wysokośc osadzenia zaworów bardzo zadowalająca, więc sama głowica jeszcze bardzo dłuuuuugo posłuży, test szczelności wzorowy. Zdecydowaliśmy się na wymianę zaworów wydechowych, ponieważ stare były już troche wyklepane, a koncepcja ich przeszlifowania nie miała uzasadnienia, ponieważ po pierwsze, po tym zabiegu dolna krawędż grzybka zaworu zmniejszyła by sie poniżej 0,5mm co według książki taki zawór kwalifikuje się tylko do wymiany, po drugie sam dystans regulacji luzu zaworowego uległ by skróceniu. Teraz zostaje tylko złożyć do kupy całość, wyregulować i cieszyć się sezonem.

 

PS. Wy także byście wyczuli na ręke, że te zawory delikatnie się różnią masą od siebie, ale waga powie dokładnie o ile ;)

nie mam więcej pytań...dobra robota Panowie~~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...