Skocz do zawartości

Kufer Givi V46 odczepił się podczas jazdy.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Po zapoznaniu za wszystkimi za i przeciw chyba zdecyduje sie na Givi V46, tak czy inaczej potrzebuje jakiegos kufra. I tu mam pytanie do uzytkownikow Givi V46, czy zmieszcza mi sie w nim 2 kaski szczekowce. Potrzebuje czegos glownie na kask, a przydaloby sie i na 2 zeby z nimi nie chodzic. No chyba ze mozecie mi zaproponowac cos innego, lepszego do Fazera.

 

Dzieki za odpowiedz

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 integrale sredniej wielkosci sie mieszcza, ale szczekowce raczej nie. Musialbys przymierzyc pod konkretne kaski bo np u mnie 2 uvexy L mieszcza sie spokojnie, a uvex + HJC ktory ma wieksza skorupe juz nie, jesli chcesz miec pewnosc to powinienes wziac wiekszy np maxie, pzdr

Edytowane przez kacper1r6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kufry dla louisa czyli motodetail robi Kappa. centralke mam z kappy i zero zastrzezen podobnie z bocznymi kuframi givi, ale tak jak mowie czesto problemem sa błędnie zamocowane stelaże.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że kufer MotoDetail 44L jest zadziwiająco dobrze wykonany, jak za swoją cenę. Do tego solidna płyta SHADA. Po prostu wart swojej ceny. Co do odpadających Givi mi tez się raz zdarzyło, ale na 100% było to nieprawidłowe zamocowanie kufra z mojej winy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po zapoznaniu za wszystkimi za i przeciw chyba zdecyduje sie na Givi V46, tak czy inaczej potrzebuje jakiegos kufra. I tu mam pytanie do uzytkownikow Givi V46, czy zmieszcza mi sie w nim 2 kaski szczekowce. Potrzebuje czegos glownie na kask, a przydaloby sie i na 2 zeby z nimi nie chodzic. No chyba ze mozecie mi zaproponowac cos innego, lepszego do Fazera.

 

Dzieki za odpowiedz

Piotr

 

 

 

2 szczekowe nolany :icon_rolleyes: givi maxia :lalag:

jezdziłem kilofazerem z maxią

w FJRce zminiłem fabryczny centralny na maxie

teraz w FZ1 tez mam centralną maxie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że kufer MotoDetail 44L jest zadziwiająco dobrze wykonany, jak za swoją cenę. Do tego solidna płyta SHADA. Po prostu wart swojej ceny. Co do odpadających Givi mi tez się raz zdarzyło, ale na 100% było to nieprawidłowe zamocowanie kufra z mojej winy.

 

faktycznie ten mniejszy robi SHAD ale wiekszy robi kappa

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co patrze to Maxia ma 55 ltr, a V46 jak sama nazwa wskazuje 46. Musze znalezc jakiegos dilera i podjechac z kaskami.

 

Z tego co piszecie to mozna miec inny stalaz i inny box, czy mam racje. Czy aby na pewno bedzie to do siebie pasowalo. Bylem w Yamasze i za podobne pieniadze sa firmowe boxy, ale facet w motoakcesoriach mi powiedzial ze wowczas mam tylko do tego motoru, a jak zmienie motor to pozbede sie kufra i tu jest plus Givi, czy moglbym w zwiazku z tym zalozyc stalaz firmowy i do tego kufer Givi lub Kapa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po zapoznaniu za wszystkimi za i przeciw chyba zdecyduje sie na Givi V46, tak czy inaczej potrzebuje jakiegos kufra. I tu mam pytanie do uzytkownikow Givi V46, czy zmieszcza mi sie w nim 2 kaski szczekowce. Potrzebuje czegos glownie na kask, a przydaloby sie i na 2 zeby z nimi nie chodzic. No chyba ze mozecie mi zaproponowac cos innego, lepszego do Fazera.

 

Dzieki za odpowiedz

Piotr

 

Jeżdziłem z takim kufrem. Kaski trzeba w nim poukładać ale się mieściły.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszecie to mozna miec inny stalaz i inny box, czy mam racje. Czy aby na pewno bedzie to do siebie pasowalo.

 

wpisz sobie w wyszukiwarkę hasła monokey, monolock - było wyjaśniane czym się różnią, które do czego pasują, jakie firmy stosują kompatybilne systemy mocowania

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdziłem z takim kufrem. Kaski trzeba w nim poukładać ale się mieściły.

2 szczekowce w V46? Nie uwierze jak nie zobacze, chyba ze oba byly w rozmiarze xs. http://allegro.pl/motobagaz-kufer-givi-v46...1313743426.html Wg. mnie przy zmianie moto zostawiasz kufer i plyte a zmieniasz stelaz, ale zadzwon sobie np do motobagazu to Ci wszystko dokladnie powiedza. jest jeszcze maxia 52 ltr. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 szczekowce w V46? Nie uwierze jak nie zobacze, chyba ze oba byly w rozmiarze xs. http://allegro.pl/motobagaz-kufer-givi-v46...1313743426.html Wg. mnie przy zmianie moto zostawiasz kufer i plyte a zmieniasz stelaz, ale zadzwon sobie np do motobagazu to Ci wszystko dokladnie powiedza. jest jeszcze maxia 52 ltr. pzdr

No mój błąd. Mieściły się dwa integrale, jeden M drugi L.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Odgrzeję pulpeta.

Otóż mam givi V46 i mi się skubany na większych wybojach odpina. Kupiłem używkę i przez 2 miesiące było dobrze. Zamek trzyma dobrze, tylko ta plastikowa część się odpina.
Można ten element który się dociska dokupić?
... albo jakoś naprawić?
PS. A co do pojemności V46 to wchodzi mi Caberg Vox w rozmiarze M i Seca Falcon w rozm. S, z tym że ten drugi na leżąco. Jak wkładam tylko Caberga to kurtkę też upchnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku pomogło lekkie odsunięcie płaszczyzny kufra od stelaża, żeby nie "fruwał" - prowizorycznie nawinąłem sznurówkę, zostało na zawsze...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się ostatnio zastanawiałem bo czasami jeżdżę z kompletem kufrów (a z centralnym to zawsze) i jak by nie patrzyć to fabryczne mocowanie jest takie nie do końca pewne. Widać to zwłaszcza po ogłoszeniach, że ktoś zgubił kufer. Ja sam znalazłem w tym roku na poboczu odczepioną Maxię E55 ale właściciel się odnalazł po ogłoszeniu na lokalnej grupie motocyklowej - ja bym się ostro zdenerwował gdybym zgubił kufer za 8 stówek. Właściciel twierdził, że kufer ma nowy od 5 miesięcy i jechał około 100 - 120 km/h.

 

Czy dorabiał ktoś jakieś dodatkowe zabezpieczenie mocowania kufra do płyty? Niby można na stałe przykręcić ale potem jak chcę je wypiąć to by trzeba machać kluczem no i dochodzi jeszcze kwestia podziurawienia kufra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...