Skocz do zawartości

Łańcuszek napędu rozrusznika Kawasaki er-5


ural2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ jestem nauczycielem w szkole samochodowej to na naszych warsztatach samochodowych do osłuchiwania silników używa się stetoskopów elektronicznych(gdzie ludzkie ucho nie bierze udziału w rozpoznaniu) których za parę groszy się nie kupi. No chyba ,że 4000zl to parę groszy.

Zapytałem na forum bo myślałem że ktoś miał taki przypadek bo chyba po to takie fora są???

Nie ma nic bardziej rozbrajającego jak porada "jedz do mechanika" i zapłać kasę, a on dokręci jedną śrubkę i weźmie kupę forsy.

 

Tym tekstem przybiłeś gwoździa. Nie dziwi mnie fakt coraz większej ilości matołów po samochodówce nie znających suwmiarki jeżeli uczą ich ludzie Twojego pokroju.

Masz rację w jednym przypadku - Szkoda słów!

Kolorowych snów!

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz moto i lecisz na warsztaty badasz silnik swoim magicznym narzedziem z warsztatow, ...

 

Dokładnie to samo pomyślałem.

 

Swoją drogą, Panie Nauczycielu Ze Szkoły Samochodowej, nie przyznawał bym się do wykonywanego zawodu na Pana miejscu :banghead:

Poza tym trochę więcej luzu człowieku!!! Dostałeś co najmniej trzy dobre rady. Zamiast podziękować i się do nich zastosować, pienisz się sam chyba nie wiesz o co. Masz gorszy dzień, to wyżyj się gdzieś indziej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim GPZcie takie objawy dawał napinacz łańcucha rozrządu. Nie wiem czy masz zapadkowy[jest lepszy] czy ze sprężyną skrętną, łańcuch był wymieniony a napinacz ''nie dawał rady''. Co jakiś czas wyjmowałem napinacz, naciągałem sprężynę i na 300 - 500 km. był spokój. Może sprawdź To na początek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym tekstem przybiłeś gwoździa. Nie dziwi mnie fakt coraz większej ilości matołów po samochodówce nie znających suwmiarki jeżeli uczą ich ludzie Twojego pokroju.

Masz rację w jednym przypadku - Szkoda słów!

Kolorowych snów!

 

No widzisz "Panie po samochodówce" Czytanie ze zrozumieniem to nie taka prosta sprawa. To ,że ktoś uczy w samochodówce nie oznacza od razu uczenia przedmiotów samochodowych i mechanicznych bo ja takich nie uczę. Za szybko oceniasz ludzi nie mając podstaw do tego i tym ich obrażasz.

Sam stwierdziłeś "matołów jest coraz więcej", a ja dodam byli zawsze nawet 60lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Ural2, niepotrzebnie sie pienisz bo dostales kilka dobrych rad, ale z mojej strony powiem ci ze mialem podobny przypadek przy tym motocyklu, i okazalo sie ze odkrecila sie jedna z trzech srub "wolnego kola" od wewnetrznej strony kola magnesowego. Zdejmij lewa pokrywe to dowiesz sie wszystkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Ural2, niepotrzebnie sie pienisz bo dostales kilka dobrych rad, ale z mojej strony powiem ci ze mialem podobny przypadek przy tym motocyklu, i okazalo sie ze odkrecila sie jedna z trzech srub "wolnego kola" od wewnetrznej strony kola magnesowego. Zdejmij lewa pokrywe to dowiesz sie wszystkiego

 

Dzięki bardzo dzisiaj będę się dobierał do silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz "Panie po samochodówce" Czytanie ze zrozumieniem to nie taka prosta sprawa. To ,że ktoś uczy w samochodówce nie oznacza od razu uczenia przedmiotów samochodowych i mechanicznych bo ja takich nie uczę. Za szybko oceniasz ludzi nie mając podstaw do tego i tym ich obrażasz.

Sam stwierdziłeś "matołów jest coraz więcej", a ja dodam byli zawsze nawet 60lat temu.

 

Drugi raz`czepiasz`się mojej osoby. Napisałeś poprzednio:"To że ktoś ma siwą brodę nie oznacza że wszystkie rozumy pozjadał co "widać" po poradach.

Żegnam."

A teraz ponownie wieku.

Czyżbyś nie czytał regulaminu?

Bez względu na to czego tam uczysz nie powinieneś mieć kontaktu z młodzieżą.

Twoje podejście do życia kwalifikuje Cię na stanowisko młodszego tresera psów nierasowych bo dobry jesteś tylko w odszczekiwaniu. Wypada mieć nadzieję, że Twoi uczniowie już czytali wypociny swojego "pedagoga" i teraz będą mieli wiele powodów aby z Ciebie polewać na każdym kroku a może nawet zobaczymy krótki filmik w necie jak oprawiają Ci kosz na głowę.

Celowo nie usuwam Twoich postów aby młodzi adepci mechaniki mogli przekonać się z jakimi pedagogami będą musieli przebywać w szkole przez kilka lat.

Forum zostało założone w celu propagowania kultury mechanicznej, pomocy potrzebującym motocyklistom chcącym poznawać zakamarki mechaniki.

Niestety nie ma tutaj miejsca dla bezczelnych i przemądrzałych malkontentów chcących swoim sprytem i przebiegłością naprawiać wszystko własnoręcznie od butów po prom kosmiczny.

Z Twoich postów wynika żądanie napisania dokładnej instrukcji jak usunąć uszkodzenie silnika bez konieczności wcześniejszego zlokalizowania niepokojących stuków.

Dostałeś kilka porad i mam nadzieję, że zamiast się pienić kolejny raz w tym dziale opiszesz nam co znalazłeś po odkręceniu lewej pokrywy silnika.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi raz`czepiasz`się mojej osoby. Napisałeś poprzednio:"To że ktoś ma siwą brodę nie oznacza że wszystkie rozumy pozjadał co "widać" po poradach.

Żegnam."

A teraz ponownie wieku.

Czyżbyś nie czytał regulaminu?

Bez względu na to czego tam uczysz nie powinieneś mieć kontaktu z młodzieżą.

Twoje podejście do życia kwalifikuje Cię na stanowisko młodszego tresera psów nierasowych bo dobry jesteś tylko w odszczekiwaniu. Wypada mieć nadzieję, że Twoi uczniowie już czytali wypociny swojego "pedagoga" i teraz będą mieli wiele powodów aby z Ciebie polewać na każdym kroku a może nawet zobaczymy krótki filmik w necie jak oprawiają Ci kosz na głowę.

Celowo nie usuwam Twoich postów aby młodzi adepci mechaniki mogli przekonać się z jakimi pedagogami będą musieli przebywać w szkole przez kilka lat.

Forum zostało założone w celu propagowania kultury mechanicznej, pomocy potrzebującym motocyklistom chcącym poznawać zakamarki mechaniki.

Niestety nie ma tutaj miejsca dla bezczelnych i przemądrzałych malkontentów chcących swoim sprytem i przebiegłością naprawiać wszystko własnoręcznie od butów po prom kosmiczny.

Z Twoich postów wynika żądanie napisania dokładnej instrukcji jak usunąć uszkodzenie silnika bez konieczności wcześniejszego zlokalizowania niepokojących stuków.

Dostałeś kilka porad i mam nadzieję, że zamiast się pienić kolejny raz w tym dziale opiszesz nam co znalazłeś po odkręceniu lewej pokrywy silnika.

 

Mam głęboko w poważaniu co zrobisz z tym tematem i moim profilem.

Nie potrafię znaleźć słowa którym można by Cię określić. Nie zniżę się do Pana poziomu.

Jak bym wiedział, że taki zwierzak (bez obrazy dla psów nierasowych) jest moderatorem to bym się tu nie zapisywał.

A co do "kosza" to wsadź głowę w imadło, ściśnij mocno to może półkule mózgowe zbliżą się do siebie i zaczną pracować poprawnie,a nie przewodzić impulsy z układy współczulnego.

Jest to moja ostatnia wypowiedz na tym forum.

Dziękuje tym którzy zachcieli mi pomagać w rozwiązywaniu problemów, a nie wysyłali mnie do warsztatu.

Miło się rozmawiało z Wami.

Bezpiecznego i długiego sezonu życzę.

Czasami znajdzie się taki "moderator" co krew zagotuje ale mam szacunek dla starszych panów choć do tego mieć nie powinienem.

Życzę moderatorowi powodzenia w swojej walce i naganianiu klienteli do swojego warsztatu.

Kilka postów mogło by się fajnie potoczyć gdyby nie Pana wcinka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieralem sie xx razy do posta zeby go napisac, naszczescie ciesze sie ze nie mam takiego nauczyciela w swoim technikum a dokladnie kierunku technik mechanik.

A w sumie Piotr Dudek opisal wszystko zwiezle i na temat.

 

Wyzej sra... niz du.. masz, oczywiescie bez obrazy, ale do zycia trzeba podchodzic pozytywnie.

 

Powiem Ci kolego zwiezle i na temat, masz 29 lat prawda? piszesz jak bys mial lat 15 i chcial bys zawojowac caly swiat, niestety nie ma takiej opcji, jestes nauczycielem popelniasz bledy gorsze niz uczen, a Ty masz prawo uczyc?! Moim zdaniem Twoja praca polega na uczeniu a nie wyzywaniu sie na uczniach, masz na mysli cos innego? napisz nam to?! jesli zle to odbieram to szacunek dla Ciebie, ale z takim podejsciem daleko nie dojdziesz. Powiem ci ze nie mialem do Piotra szacunku, dostalem raz po dupie przemyslalem sobie wszystko i wreszcie doszedlem do wniosku, Piotrowi nie trzeba przyznawac racji ale trzeba go sluchac ze zrozumieniem! Tacy "nauczyciele, moderatorzy" jako On powinni uczyc we wszyskich szkolach, Zastanow sie nad soba, bo bedizesz mial wiecej wrogow niz przyjaciol.

 

Jestem dziwny typem czlowieka, mozna powiedziec ze jestem samoukiem, od malego uczylem glownie sie sam (forum, doswiadczenie) Mam problemy z nauka potrzebuje, duzo posiwecenia i czasu zeby cos zrozumiec. Znalazlo sie paru nauczycieli ktorych uczniowie ich nie lubili, lecz mialem z nimi bardzo dobry kontakt, potrafili mnie nauczyc, poswiecic nademna pare godzin, ale przekazywali mi swoja wiedze ze zrozumieniem, gdzie ja na poczatku nic nie rozumialem, Pierwszy rok praktyk, starszy nauczyciel, kazdy z moich rowiesnikow Go nie rozumial, mozna powiedziec ze tylo On potrafil przekazac mi krok po kroku, z cierpliwoscia swoje doswiadczenie, nie rozumialem co i jak, bez nerwow i z checia mnie uczyl. Nastepny rok praktyk dowiaduje sie iz juz mnie nie bedzie uczyl, poniewaz mial swoje lata i odszedl na inny swiat, od tego czasu przepisalem sie na praktyki do innego warsztatu i tam uczylem sie sam, Wiec Panowie spieszym sie kochac ludzi...

 

 

Moim zdaniem bardzo przesadzasz z swoimi slowami!!

Edytowane przez pikus91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...