Skocz do zawartości

Zatarcie ;/


Kamil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz' date=' co to jest zatarcie, że tak tytułujesz temat?

Jakby ci się zatarł silnik to potem nie mógłbyś ruszyć, więc trochę uściślijmy!!!

 

 

Pozdrawiam[/quote']

 

Tu sie myslisz...

 

Ice, jak już zauważasz jakąs nieprawidłową informacje ;)

To moze ja wyjaśnie:

Otóż jeżeli zatrzesz silnik to możliwe, ze dojedziesz na nim do domu, lecz będa Ci dokuczały stuki i nierównomierna praca. Często jezeli silnik się zatrze, dobrze jest wlać trochę oleju przez otwór na świece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skonczmy temat Ogar sie niezatarł :(:( i chodzi taksamo jak przed przytarciem tłoka ;) a mam pytanie wiecie ile trzeba lać oleju 1:30 a ile to wychodzi w Mililitrach to chce sobie odmierzać na szczykawce i niewiel ile wychodzi np na 1 litr benzyny ;/jak wiecie to napiszcie ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz' date=' co to jest zatarcie, że tak tytułujesz temat?

Jakby ci się zatarł silnik to potem nie mógłbyś ruszyć, więc trochę uściślijmy!!!

 

 

Pozdrawiam[/quote']

 

Tu sie myslisz...

 

Ice, jak już zauważasz jakąs nieprawidłową informacje ;)

To moze ja wyjaśnie:

Otóż jeżeli zatrzesz silnik to możliwe, ze dojedziesz na nim do domu, lecz będa Ci dokuczały stuki i nierównomierna praca. Często jezeli silnik się zatrze, dobrze jest wlać trochę oleju przez otwór na świece.

Dzięki od dziś nie będę żył w niepewności :mrgreen:

 

A co do dokładnego napełniania olejem to dobry patent z tą strzykawką, trzeba tylko pomnożyć ilość benzyny przez 0.03 lub 0.05 jak kto leje i nie trzeba żadnych dozowników :smile2:

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz' date=' co to jest zatarcie, że tak tytułujesz temat?

Jakby ci się zatarł silnik to potem nie mógłbyś ruszyć, więc trochę uściślijmy!!!

 

 

Pozdrawiam[/quote']

 

Tu sie myslisz...

 

Ice, jak już zauważasz jakąs nieprawidłową informacje ;)

To moze ja wyjaśnie:

Otóż jeżeli zatrzesz silnik to możliwe, ze dojedziesz na nim do domu, lecz będa Ci dokuczały stuki i nierównomierna praca. Często jezeli silnik się zatrze, dobrze jest wlać trochę oleju przez otwór na świece.

Dzięki od dziś nie będę żył w niepewności :mrgreen:

 

A co do dokładnego napełniania olejem to dobry patent z tą strzykawką, trzeba tylko pomnożyć ilość benzyny przez 0.03 lub 0.05 jak kto leje i nie trzeba żadnych dozowników :smile2:

 

 

Pozdrawiam

 

dozownik = kalkulator :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz moze 80 pojedziesz ale jak tlok wylatuje z silnika, zawieszenie pizga na wszystkie strony i kola odpadaja, a do tego wskazowka od licznika, od wibracji chodzi miedzy 40 a 80 i jeszcze z gorki jak popchasz z kopyta to mozliwe.

 

Co do obliczania ile potrzebne jest oleju jak mamy iles tam benzyny, to napisalem programik w Delphi ktory nazwalem olejownik. Jesli komus sie przyda to zapodam linka na forum, tylko ktos musi mi go wrzucic na serwer bo ja nie mam gdzie. ( zajmuje kilkaset kilobajtow)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Skonczmy temat Ogar sie niezatarł :D:D i chodzi taksamo jak przed przytarciem tłoka :buttrock: a mam pytanie wiecie ile trzeba lać oleju 1:30 a ile to wychodzi w Mililitrach to chce sobie odmierzać na szczykawce i niewiel ile wychodzi np na 1 litr benzyny ;/jak wiecie to napiszcie ;d

 

Gotowe przeliczenia "stosunek" paliwa z olejem.    1:30 - na 30 litrów paliwa lejemy 1 litr oleju

:arrow: 1 litr paliwa = 0,0333333333333333 litra oleju

:arrow: 2 litry paliwa = 0,0666666666666667 litra oleju

:arrow: 3 litry paliwa = 0,1 litra oleju

:arrow: 4 litry paliwa = 0,133333333333333 litra oleju

:arrow: 5 litrów paliwa = 0,166666666666667 litra oleju

:arrow: 6 litrów paliwa = 0,2 litra oleju

:arrow: 7 litrów paliwa = 0,233333333333333 litra oleju

:arrow: 8 litrów paliwa = 0,266666666666667 litra oleju

:arrow: 9 litrów paliwa = 0,3 litra oleju 

Honda CBR F4 99

 

http://www.cbrf4.blogspot.com - moja przygoda z motocyklem Honda CBR F4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

nom to wysoko skomplikowane - ale hyba dla ludzi co podstawówki nie skończyli - ,miałem takeigo jednego kumpla co wwlewał wszystko do baku - paliwo od kosiarki , z samohodu przez rurke .... a skonczyło sie na płynie hłodnicowym:D pozdro - dla prawdziwych tumkuw - kupujcie sobie olej w małyh buteleczkach - moze i drozszy ale liczyc nie trzeba - jedna buteleczka oleju - 3 litry paliwa ..do jawki polecam husqwarne :D pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...