Skocz do zawartości

wyposazenie auta jadac poza granice


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Za 2 dni będę mieć do pokonania trasę wiodącą przez Słowacje, Czechy, Austrie i Włochy. Z tego co patrzylem wyposażenie auta w tych krajach jest bardziej obszerne niż nasze i niestety dużo rzeczy nie posiadam. Powiedzcie czy patrole w tamtejszych krajach faktycznie przywiązują do tego uwagę i czy łatwo dostać mandat za złe wyposazenie? Częstotliwość wyjazdu autem za granice u mnei wynosi raz na 100 lat więc nie wiem czy opłaca mi się teraz latac i kompletować wszystkie smieci ktore w Polsce potem mi sie po prostu nie przydadza czy zaryzykować mandat (jesli nie jest jakis duzy btw moze ktos sie orientuje ile taka przyjemnosck kosztuje) i tyle. Ma ktos doswiadczenie w tej materii??

 

Wiem wiem jestem leniwy ;)

Edytowane przez fabi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co patrzylem wyposażenie auta w tych krajach jest bardziej obszerne niż nasze i niestety dużo rzeczy nie posiadam. Powiedzcie czy patrole w tamtejszych krajach faktycznie przywiązują do tego uwagę i czy łatwo dostać mandat za złe wyposazenie?

Wyposażenie samochodu w UE musi być takie, jakiego wymagają przepisy w kraju zarejestrowania. Tyle mówią przepisy. Policja w Słowacji nie ma prawa nałożyć na Ciebie mandatu za brak kompletu zapasowych żarówek, ale zastanów się - będziesz się z nimi kłócił? ;)

Natomiast kamizelka na autostradzie przydaje się. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy.

 

pozdr

Edytowane przez jurjuszi

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyposażenie samochodu w UE musi być takie, jakiego wymagają przepisy w kraju zarejestrowania.

pozdr

 

jestes tego pewien? to po co tyle artykulow na temat wyposazenia auta jadac do innych krajow i pisanie o mandatach za brak 'czegos' . Np kamizelki na autostradzie? W polsce kamizelka nie jest obowiazkowa

Edytowane przez fabi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestes tego pewien? to po co tyle artykulow na temat wyposazenia auta jadac do innych krajow i pisanie o mandatach za brak 'czegos' . Np kamizelki na autostradzie? W polsce kamizelka nie jest obowiazkowa

Jestem tego na 100% pewien wynika to z Konwencji Wiedeńskiej z sześćdziesiątego któregoś. Te artykuły są wynikiem niewiedzy i powielania utartych mitów i dorabiania do zagranicznych wojaży Polaków jakiejś bezsensownej aury niezwykłości. Policja w Niemczech nie strzeli Ci mandatu za brak apteczki (w PL nie jest obowiązkowa) a policja w Polsce nie zrobi nic Niemcowi który nie ma gaśnicy. Z kamizelką na autostradzie jest trochę inaczej - ona wynika ze szczególnych przepisów dotyczących autostrad i przepis ten obowiązuje tylko na autostradzie. To nie jest wyposażenie samochodu tylko jakby wyposażenie kierowcy przebywającego na autostradzie. Nie wiem jednak w których krajach jest taki obowiązek przyznam. W Austrii na pewno (oni to chyba pierwsi wprowadzili). Nie wiem, jak w Niemczech. Ja zresztą wożę zawsze w sakwie. W razie awarii na ciemnej drodze, niekoniecznie nawet autostradzie, może się przydać.

 

pozdr

Edytowane przez jurjuszi

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to całe wyposażenie nie jest takie duże ani drogie. Warto je wozić, żeby zgodnie z prawami Murphy'ego się nie przydało ;)

Niestety w tą stronę nie zawsze działa. Od kiedy musiałem skorzystać z gaśnicy wożę dwie.

Kiedy żona zarekwirowała jeden z samochodów natychmiast w nim posprzątała wynosząc klucze do domu. Efekt jest taki, że już dwa razy dowoziłem klucze do klem jak zostawiła auto na światłach ;)

Apteczkę, żarówki, bezpieczniki, kamizelkę i inne duperele poza gaśnicą możesz upchnąć w skrzynce narzędziowej, a ta jak wiadomo dodaje męskości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście. Ja mówię tylko o stanie prawnym. Żarówki do Czech wożę. Po co mam się użerać z jakimś Pepickim gliniarzem gdzieś w nocy pomiędzy dwoma małymi miasteczkami. Co z tego, że nie ma on prawa mnie ukarać? Ano nic. Będę się musiał tłumaczyć jak przyjdzie mandat do PL. Warto?

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w zeszłym roku strzelali takie mandaty

Nieznajomość prawa szkodzi. Jeśli chcesz wiedzieć, to u nas też potrafią strzelić takie mandaty. Ale znów wracamy do tego - czy warto się użerać z Niemcami? Zresztą apteczkę to już naprawdę warto mieć.

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieznajomość prawa szkodzi. Jeśli chcesz wiedzieć, to u nas też potrafią strzelić takie mandaty. Ale znów wracamy do tego - czy warto się użerać z Niemcami? Zresztą apteczkę to już naprawdę warto mieć.

 

pozdr

juszi

wiec jest pytanie: co trzeba miec extra: piszesz ze nic, bo konwencja

ale: ja zawsze mam bo sie nie chce uzerac ;)

 

wiec co sprawia ze policja za granica nie zna przepisow?

moze zamiast dodatkowego sprzetu (owszem- potrzebnego i sam mam wiecej niz musze) lepiej zabrac fragmenty przepisow w ichnich jezykach?

kto jest w stanie znalezc ten przepis po niemiecku, czesku i hgw jakiemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juszi

wiec jest pytanie: co trzeba miec extra: piszesz ze nic, bo konwencja

ale: ja zawsze mam bo sie nie chce uzerac ;)

 

wiec co sprawia ze policja za granica nie zna przepisow?

moze zamiast dodatkowego sprzetu (owszem- potrzebnego i sam mam wiecej niz musze) lepiej zabrac fragmenty przepisow w ichnich jezykach?

kto jest w stanie znalezc ten przepis po niemiecku, czesku i hgw jakiemu?

Oj daj spokój. Te mandaty zostały ludziom przecież zwracane więc jak widać Polizei nie miała racji. Tak to w życiu bywa. Wożenie apteczki i żarówek nie szkodzi nikomu, a po co się kłócić. Zresztą mi nigdy nikt niczego nie sprawdzał.

 

pozdr

 

edit: skasowałem to co było bez sensu.

Edytowane przez jurjuszi

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bede sobie musial druknac ta konwencje we wszystkich jezykach i bede pokazywac policmajstrom ;). czyli teoretycznie majac osprzet obowiazujacy w polsce moga mi nagwizdac. w praktyce wlepiaja mandaty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bede sobie musial druknac ta konwencje we wszystkich jezykach i bede pokazywac policmajstrom ;). czyli teoretycznie majac osprzet obowiazujacy w polsce moga mi nagwizdac. w praktyce wlepiaja mandaty :)

Tak, ale w praktyce raczej nikt Ci niczego nie sprawdzi. Ba mało prawdopodobne, że w ogóle Cię ktokolwiek zatrzyma do kontroli.

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...