Skocz do zawartości

Wytłumienie tłumika


morel_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Cześć, zastanawiam się czy możliwe jest wyciszenie wydechów. Z rozgłośnieniem to banał, bo rozwiercenie przegród załatwia sprawę, ale czy da się wyciszyć wydechy bez ich wymiany? Czy istnieją "wstawialne" przegrody lub jakieś cuda które pozwolą nieco wyciszyć moto?

Pod jaką nazwą/hasłem takich rzeczy szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem swoją GS to ktoś wywalił wszystko wczesniej ze srodka, była tylko pusta puszka. Ja wziałem i wspawałem do srodka na nowo przegrody, połączone rurami tak jak to w wydechu jest fabrycznie. I moto wyciszyłem spowrotem do nrmalnego poziomu.

Jednak pozniej pojawił sie przelot ale to juz inna historia :bigrazz:

 

Jak Cie to interesuje, mam fotorelacje z tej roboty, moze coś podpatrzysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zastanawiam się czy możliwe jest wyciszenie wydechów. Z rozgłośnieniem to banał, bo rozwiercenie przegród załatwia sprawę, ale czy da się wyciszyć wydechy bez ich wymiany? Czy istnieją "wstawialne" przegrody lub jakieś cuda które pozwolą nieco wyciszyć moto?

Pod jaką nazwą/hasłem takich rzeczy szukać?

 

Poczytaj ten wątek a znajdziesz na ten temat większość odpowiedzi:

 

http://forum.motocyklistow.pl/TUNING-UKLAD...GO-t106189.html

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zastanawiam się czy możliwe jest wyciszenie wydechów. Z rozgłośnieniem to banał, bo rozwiercenie przegród załatwia sprawę, ale czy da się wyciszyć wydechy bez ich wymiany? Czy istnieją "wstawialne" przegrody lub jakieś cuda które pozwolą nieco wyciszyć moto?

Pod jaką nazwą/hasłem takich rzeczy szukać?

podchodzac do sprawy od strony praktyki, to nie warto raczej nad tym pracowac. Latwo natomiast o uzywane tlumiki seryjne ktorych wiele znajdziesz m.in. na allegro poniewaz z reguly ktos kto zmienia wydechy wymienia seryjne na glosniejsze, wiec takie mozna kupic naprawde za korzystna cene bo nie ciesza sie popularnoscia...

pozdr

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chcę wyciszyć wydech w Suzuki Marauder '97. Sumienie mnie gryzie, kiedy w nocy przejeżdżam po osiedlu :)

 

Czy demontowalne DB killery przyniosą zauważalny efekt? Edzio, czy podjąłbyś się wykonania czegoś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jesteś z Warszawy więc przyjedź któregoś dnia do mnie do Modlina motocyklem oblukamy co go boli i co trzeba ci zrobić .Będziesz chciał wpaść dzwoń -506436737

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 lata później...

Odkopuje bo osiągnąłem efekt, który chciałem w kwestii wyciszenia ale nie "uduszenia" wydechu.

Dzięki pomocy Edzia, który zrobił mi stożki oraz kilku doświadczeń wyszło to co miało wyjść.

Mam przeloty ale poprzedni właściciel wstawił przegrody w postaci podziurkowanych talerzy (na fotach).

Wyciąłem je z wydechu i okazało się mocno ściszały ten szatański dzwięk jaki był bez nich.

Po wsunięciu stożków dużej różnicy nie było między przegrodami a stożkami ale przyszło mi do głowy aby połączyć te dwa elementy. Postanowiłem też zrobić ten mój DB killer wyjmowany i dospawałem na boku taleza nakrętkę (foty przed przyspawaniem nakretek) a wydech od dołu i od strony koła przewierciłem co pozwoliło mi przykręcać i wykręcac db kilera.

Edzio uprzedzał, że dzwięk może zmarnieć jednak jest bardzo dobrze, jest wyraźny i rasowy ale nie "jadowity".

Wyszło mi coś takiego a poziom wyciszenia na filmiku:

08F4A535-B153-411A-BF8B-AE251293401E-136

A6B5DD76-6EDF-4E39-8473-010898917697-136

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Monter, tak tylko zapytam, te tłumiki u Ciebie to zwykłe rury bez żadnego wytłumienia w środku w postaci waty szklanej, czy coś takiego, tak? I same te stożki robią taką różnicę? A mógłbyś się podzielić jakimś patentem jak uzyskać taki kształt stożka z kawałka blachy perforowanej? Byłbym wdzięczny :)

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycinasz z takowej blachy trójkąty np o podstawie 16cm .Zwijasz w rulon i spawasz krawędzie Tigiem lub Migiem .Wyjdzie ci z tego stożek o średnicy podstawy 50-52mm.Tym sposobem każdy możesz wykonać .Jeśli nie masz blachy perforowanej to zgłoś się,wpadnij to Ci odstąpię dowolny kawałek.

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Edziu. Właśnie mam kawałek takiej blachy perforowanej ale dość grubej, chyba 1mm na oko, to nie wygnę jej w rękach, musiałbym próbować młotkiem nadać jej taki kształt, ale bez jakiejś "formy" to chyba niewykonalne.

 

Teraz mam problem z transportem bo nie mam samochodu, ale i tak do projektu przystąpię na wiosnę, teraz tylko układam plan działania. Dzięki w każdym razie :)

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monter, tak tylko zapytam, te tłumiki u Ciebie to zwykłe rury bez żadnego wytłumienia w środku w postaci waty szklanej, czy coś takiego, tak? I same te stożki robią taką różnicę? A mógłbyś się podzielić jakimś patentem jak uzyskać taki kształt stożka z kawałka blachy perforowanej? Byłbym wdzięczny :)

Dokładnie same rury z nierdzewki.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...