Skocz do zawartości

Jaki samochod? Co byscie polecili...


zipfer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

musze Cię zmartwić, colty od 2004 są produkowane w europie, chyba holandia.

do 90tys km jest ok, a później się sypią , zaczynając od zawieszenia , przez elektrykę i kończywszy na silniku :D

info jest prosto od ASO :lalag:

 

 

piszesz że auto na trasę, 1.4 nie jest rozsądnym wyborem

potrzeba autka 100km+ do bezstresowej jazdy

ja bym szukał czegoś z klasy średniej ale żeby kupić ładny egzemplarz nie starszy od cytryny to trzeba wydać min 25tys

diesel/benzyna ok 2L, może 1.8T ?

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, wsumie sie najbardziej na Colta nastawialem w swoich planach, wiec mnie troche zmartwiles.

Dla mnie samochod pokroju cytryny z silnikiem 1.4 jest rozsadnym wyborem na trase...malo pali i jak dla mnie dynamike ma wystarczajaca, nie jestem jakims demonem predkosci.

Potrzebuje samochodu, ktory nie bedzie sie psul i malo palil. Jak wczesniej pisalem woze powietrze, wiec audi A4 odpada i passat tez, jak cos to sie nad A3 zastanawialem, ale raczej sie nie wyrobie z pieniedzmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu kupiłbym jakiegoś japońca sprzed 2000 roku.

 

Japońce z lat 90 na pewno przeżyją nasze wnuki, a teraz to juz nikt nie buduje niezawodnych samochodow (moze poza koreanczykami).

 

U mnie w rodzinie:

Subaru Justy 90' - nic sie nie dzialo

Honda Civic 97' - nic sie nie dzialo

Honda Accord 95' - nic sie nie dzieje

Suzuki Swift 92' - nic sie nie dzieje

Renault Laguna 02' - tragedia, i na dodatek nikt nie chce tego kupic

 

 

Ja sam chyba nigdy nie kupie juz nowszego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z autek spełniających Twoje warunki, to niestety troszkę starsze od c2 ale honda civic po 2001r czyli ver VII, skoro wozisz powietrze to może Ci wystarczy nawet wersja 3d, z silniczkiem 1.4 90 KM np

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11924491

 

albo 5d z silniczkiem 1.6 110 KM

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11604900

 

Mam właśnie teraz golfa IV tdi i wracam spowrotem do hondy, miałem wcześniej dwie, szóstą i 7 właśnie generację, którą sprzedałem z racji rodzinki i 3 drzwiowego nadwozia.

Potrzebuję poprostu spowrotem pozwolić sobie na komfort NIE myślenia o samochodzie.

 

Albo poprostu totalny loooz i kupujesz hondę jazz, troszkę mniejsza od civica, ale zaj... przemyslane auto, silniki 1,2 78KM i 1,3 83KM więc nie jest wulkanem mocy :), Przy tym samochodzie po zakupie (zakładając że auto normalnie eksploatowane) wymieniasz olej, filtry i zapominasz o nim na kolejne 15 tys km (rozrząd na łańcuchu) np.

http://moto.allegro.pl/item957838247_honda...kowy_klima.html

Edytowane przez maxiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, podłącze się pod temat. Jaki samochód byście polecili też za około 20- 25 tys? Interesują mnie w miarę świeże roczniki, najlepiej coś trochę większego np: w sedanie.

 

Co myślicie o takim mondeo mk3 np: coś takiego: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11366670

Edytowane przez Wymiatacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te mondeo to dobre, niezawodne auta, tylko czesto byly autami flotowymi, przez co bywaja duze przebiegi. Jak znajdziesz pewny egzemplarz to raczej sie nie zawiedziesz.

 

Obczaj sobie tez ostatni odcinek Zakupu Kontrolowanego. Kobieta szukala czegos takiego jak ty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej coś trochę większego np: w sedanie.

Zastanów się, po ch... Ci sedan? Ja wiem, że wygląda. Ale porównaj sobie przestrzeń załadunkową w sedanie i hatchbacku. Na przykład pralkę do sedana załadować ciężko, a do hatchbacka - wchodzi nawet do Tico.

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się, po ch... Ci sedan? Ja wiem, że wygląda. Ale porównaj sobie przestrzeń załadunkową w sedanie i hatchbacku. Na przykład pralkę do sedana załadować ciężko, a do hatchbacka - wchodzi nawet do Tico.

 

Ja się połasiłem na sedana, bo niby taki elegancki i proporcjonalny z wyglądu. I przy rodzinie 2+2 taki samochód się nie sprawdza. Więc jak zdarza Ci się wkładać coś do bagażnika to odpuść sobie takie nadwozie, bo będziesz przeklinał jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie z tym że powiedziałem że sedan chodziło mi o tą klasę samochodu, to znaczy że chcę coś większego typu mondeo nie mniejszego typu focus. Jeśli chodzi o takie mondeo może być też w hatchbacku. :icon_razz:

 

Zakup oglądałem i powiem szczerze że te samochody to nic szczególnego. Z toyoty to ta corolla odpada, wole coś typu avensis ale II, a w tym przedziale cenowym nie kupie :icon_rolleyes: Taki mini van mitsubishi odpada, jedynie to subaru w miarę .

 

Z tym że napisałem że interesuje mnie rocznik w miarę świeży to chodzi mi o to że można sobie kupić tanio jakieś wygodne auto typu np bmw e39, ale co z tego jak to będzie miało prawie 10 lat, nie wiadomo jaki przelot i ilu właścicieli :icon_rolleyes: Miałem japończyka koło 10 lat i to samo robiony z każdej strony, nie wiadomo jaki przebieg i ja byłem już czwartym właścicielem :lapad:

 

Powiem szczerze że nigdy jakoś za fordem nie przepadałem, wolał bym sobie kupić jakąś honde accord VII gen lub toyote avensis II, ale nie mam tyle gotówki :evil: Takiego forda można w miarę tanio kupić w stosunku do japończyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mondek to w kombiaku

zawias na oryginalnych częściach bez problemu wytrzymuje ponad 200tys km , co 60tys kontrola geometrii

w hatchabak/sedanie szybciej się sypie i lubi zjeść opony

 

w tdci czasem strzeli jakiś czujnik hala , koszt 60-150zł , co 100tys koło 2masowe no i fochy z wtryskami jak zalejesz trefne paliwo , przypadku żeby nie dojechał do celu w znajomym serwisie nie było

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie powyzej 8 litrow nie wchodzi w gre, a najlepiej zeby bylo ponizej 7.

 

Dzieki wielkie maxiek za pomysl... Honda Civic 3 drzwiowa, bardzo mi sie spodobala. Honda Jazz rowniez bedzie brana pod uwage.

 

Mam zamiar kupowac samochod przez dlugi czas wiec napewno, bede jezdzil i ogladal wlasnie te modele. Przejade sie ocenie sam i napewno cos wybiore. Dziekuje za wszystkie propozycje.

Pozdrawiam zipfer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, z tym że diesel jest wrażliwy na jakość paliwa to też coś słyszałem dlatego celuje bardziej w benzynę 1.8 , 2.0

 

 

2.0, 1.8 to straszny muł i pali tyle samo

tddi są dużo mniej wrażliwe na paliwo

 

Zipfer, to spalanie to na trasie czy miasto ?

 

jak trasa to ja bym 1.6-2.0 w benzynie szukał

 

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...