Skocz do zawartości

opony w moto!!!


Domieniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja znalazłem gościa który sprzedaje używane od japończyków, różne wymiary, i cena w zależności od stanu (najwyżej 50 zł)

 

:clap:

Chciałbym pogratulować inteligencji i zmysłu do interesów. A pomyślałeś chociaż przez chwilę dlaczego te opony sa takie tanie?

Może chcesz kupić używany kask? Lekko pęknięty ale pasujący do japońca.

Ciekawe czy ten "gość" jeżdzi na tym g.. które sprzedaje....

 

A tak swoją drogą 200zł to chyba nie tak znowu dużo jak za dobrą oponę. Na oponach naprawde nie warto oszczędzać.

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem jak wy ale ja nie oszczedzaM na oponaci i nie bede oszczedzał!!!

Wole kupic nowa (i wtedy bede smigal i smigał)!!!!!!

 

Pozdrawiam Veteranos!!!! :clap: !

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam je tak tanio bo to mój znajomy (fakt że od niedawna ale zawsze), i on jeździ na tym "gównie".

 

Cześć NAZI,

nie chcę żebyś pomyślał, że się jakoś na Ciebie uwziąłem (i dlatego znowu Cię cytuję). Obawiam się, że ten twój znajomy robi Cię w balona. Po wymianie , opony są wywalane. I to nie do zwykłego śmietnika, tylko trzeba je oddać jako odpad(tak jak zużyty olej) i za to się płaci. Są cwaniaczki, które biorą to ścierwo i jeszcze na tym zarabiają. Podejrzewam, że gdybyś podszedł do jakiegoś serwisu to byś dostał taką starą opone za darmo.. (chyba, że mają układ z Twoim znajomym i tylko jemu dają śmieci). Ale oczywiście tego nie rób !! :clap:

 

Główną rolą opony nie jest wygląd. Opona ma zapewnić przyczepność.

Radzę Ci jak kumplowi (nie jak znajomemu) kup nową oponę. Nawet nie używane opony, które mają więcej niż 5 lat nie powinny być używane bo guma się starzeje. Dlatego przy kupnie trzeba zwracać uwagę na datę produkcji.

 

Jestem ciekawy czy ktoś z Was kupiłby do swojego moto używany olej albo płyn hamulcowy? Przecież też by było taniej... Gdyby byli chętni to mam na zbyciu pare litrów :)

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

tak tak, Pioter ma calkowita racje, w zadnym razie nie mozna oszczedzac na oponach i kupowac uzywane gumy, przeciez tu chodzi o nasze bezpieczenstwo!!! dwa dni temu gladalem na tvn turbo program o oponach, przestrzegali przed kupowaniem uzywanych opon, opny sie starzeja i traca przyczpnosc... dowiedzialem sie tez ze zmieniajac tylna opone nalezy rowniez wymienic przednia nawet wtedy gdy przednia nie jest jeszcze czalkowicie zuzyta

pozdro

Motorynka - Komar 50 - Jawa TS 350 x2 - Mz Etz 251e - Kawasaki zx6r 636

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre piotrze! widac ze masz pojecie o sprawe ale pamietaj ze wiekrzosc z nas nigdzie nie pracuje itylko chodzi do budy a np. moi starzy niechcom miec z motocyklami nic wspolnego....

 

Popieram YAGO on ma racje skąd wziąć tyle siana na nówki opony. Moim zdaniem jak ktoś ma wyczucie w jeżdżeniu na tych swoich używanych oponach to wie z jaką prędkością wchodzić w zakręty itd. Trochę więcej trzeba uważać i nic więcej :clap: (mnie już kilka razy ściągało z lekka na łukach ale to z nadmiaru prędkości i przez te nasze gównianiane drogi) a tak to nie ma za wielkiej różnicy (Mz przecież nie osiąga niewiadomo jakich prędkości bo mało która wyciągnie pow. 140)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy zrobi jak sam uważa :D

Wg mnie to tylko jest tylko Mz i nie trzeba super opon, a te używane niekiedy wcale nie są gorsze od nowych i można na nich długo jeździć. Druga sprawa to cena :clap: Chyba kożystniej kupić ładną używke.

NAZI jeśli mozesz to daj namiary na tego gościa na gg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioter dzięki za ostrzeżenie. Ale mam taką opone w Jawce (fakt że nie w MZ) , i sie zbytnio nie martwie bo skoro gościu ją wymienił bo już mógł jeździć tylko 160 a nie 240 km/h to przy 60 nic raczej sien ie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Nie będę dorabiał ideologii czy warto wybulić na nową oponę czy kupić używaną, bo jeszcze niechcący dojdę do wniosku, żeby nie oszczędzać i kupić lepszy motor (nowy oczywiście).

 

Co do rozmiarów, to jeżdżę na używanej 130 z tylu, fajnie się trzyma drogi, jeszcze fajniej wygląda no i spokojnie się mieści. Moim zdaniem nie jest to przesada. Wcześniej miałem 100 i troszkę to śmiesznie wyglądało...

 

Szerokiej... drogi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale scigacz pedzacy 250 to nie etka lecaca 120 w porywach mysle ze kapcia w dobrym stanie nie starszego jak 5 lat mozna spoko ladowac do eci ale takowego znalesc moze byc problem bo albo za duze albo za szerokie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:!: Naprawdę :!: można kupić używaną oponkę za 40-70 zł w b dobrym stanie. Ja kupiłem za 45zł do tyłu 130-kę i jak już pisałem świetnie się sprawdza. Polecam używane, tylko dobrze oglądajcie przed zakupem, i nie bierzcie, jak są jakieś nawet najmniejsze wady. O bieżniku nie muszę chyba pisać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...