Skocz do zawartości

Ciągnik, Quad, Czy może coś innego :D


Rekomendowane odpowiedzi

Mój dziadek 74letni emeryt mieszkający we wsi nieopodal Częstochowy ostatniozadał mi zadanie abym wymyślił sprzęt jeżący, coś na styl ciągnika którym można by było:

-pojechać do lasu (z wozem badz przyczepą) po drzewo

-pojechać po węgiel, piasek

-wykonać proste rolnicze prace na bardzo malą skalę tylko przygotować babci ogródek itp. (dziadek niemam jakiś chektarów ziemi ;))

 

Ja zastanawiałem się nad wykonaniem czegoś na styl "quada". Zastosował bym silnika od malucha (najlepiej bylo by kupic calego złomowego malacza). Rame wykonało by się z kształtownika.Silnik umieścić centralnie. Zastosować jakąś skrzynie biegów razem z tylnim mechanizmem różnicowym. Cały pojazd upodobnił bym wyglądem do kłada (oczywiście ten pojazd niewybiera się na żadną wystawę). Oczywiście kupno nowego ciągnika nie wchodzi w grę! Byłbym bardzo wdzięczny gdybyście podzielili sie swoim "wizjami" itp jak i z czego można by najprościej wykonać taki pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas na osiedlu jest klient, który od ponad 30stu lat rozwozi wegiel i takie tam pojazdem własnej konstrukcji. Zrobiłem prowizoryczny rysunek jak to wygląda ;) Z przodu silnik, dwa koła(skrętne) i do wszystkiego przymocowana kierownica. Skręt przednich kół nastepuje poprzez przesunięcie rączek kierownicy w lewo lub w prawo. Konstrukcja prosta ale spełnia swoje zadanie w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

O tu jest silniczek od mojego rometa :mrgreen:

Po tuningu na 50 koni :mrgreen: ;)

 

jeszcze coś w tym stylu jak poprzedni :arrow: http://www.simplicityva.com/photopage-1.html

a tu taka ciekawostka :arrow: http://www.oardc.ohio-state.edu/fabe/FABE%...ASAE%20TEAM.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh......Ja kiedys miałem Takiego ( mini Ciagniczka) Do poszarrzowania!!!!

 

Mówie wam frajda jak cholera!!! :(

 

Pozdrawiam Veteranos! ;)

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o tego quada z allegro na bazie malucha to mam foty, sprzęt fajny, sam myślałęm żeby coś takiego zrobić, ale moża kiedyś, teraz to się etką zajmuje

 

jak chcesz reszte fotek tego cuda to daj znac

 

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o tego quada z allegro na bazie malucha to mam foty, sprzęt fajny, sam myślałęm żeby coś takiego zrobić, ale moża kiedyś, teraz to się etką zajmuje

 

jak chcesz reszte fotek tego cuda to daj znac

 

Pozdrawiam

Grzesiek

Czy mógłbyś zapodać jeszcze kilka fotek w tym poscie ? Podoba mi się ta maszyna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem  

Skoro chcesz budować quada, to proszę umieszczaj tematy w odpowiednich działach, a nie w Przy Piwie.  

Dzięki i przenoszę.  

pzdr

 

Uznalem ten temat odpowiedni do dzialu przy piwie bo jest on szerzej odwiedzany i więcej ludzi moglo by się wypowiedzieć na temat takich pojazdów!

 

 

Nieno to się zupełnie nienadaje ten sprzęt jest robiony przedewszystkim do pracy w lesie to musi mieć cztery koła ;)

 

jeśli chodzi o tego quada z allegro na bazie malucha to mam foty, sprzęt fajny, sam myślałęm żeby coś takiego zrobić, ale moża kiedyś, teraz to się etką zajmuje

 

Nom i mi wlasnie chodzi o takie coś ale jak to zrobić? Może robił ktoś coś podobnego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...