Skocz do zawartości

gsx 1400 silny wyciek z kanału powrotnego oleju z silnika


zefirek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak napisałem. W przednią część cylindrów "wpisano" dwie rurki powrotne oleju chłodzącego silnik. Były mocno zardzewiałe. Wyczyściłem je i pomalowałem. Dziś przy odpaleniu lewa od dołu wytrysnęła olejem. Pytanie. Muszę zdjąć głowicę by ją wymienić? Czy może jest inna pocja? Pozdrawiam. Zefir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuję się do tematu - bandit 1200, 2001r., silniki pokrewne. U mnie zaczęło ciec przy kanale powrotnym, nad rurką natryskującą olej na denka tłoka, raczej spod uszczelki pod głowicą. Stało się to wczoraj, w trakcie pierwszego odpalenia moto od listopada. Kapie z częstotliwością ok. 1 kropli na 2 sek. Co ciekawe, wcześniej tego nie było na 1000% - pierwsze odpalenie i ZONK. Obawiam sie, ze trzeba bedzie zwalic glowice

Edytowane przez mkoch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa tam o-ringi wiec pewnie któryś puscił. do wymiany niestety potrzebny jest demontaż głowicy.

 

A jeszcze pytanie - czy jest konieczność planowania głowicy, czy "tylko" wymiana uszczelki??

Edytowane przez mkoch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyj silnik. zdiagnozuj poprawnie, miejsce wycieku. Może faktycznie, rurka przerdzewiała i można ją zaspawać

 

Sprawdzone. Najpierw zaczyna się pocić na górze blaszki uszczelki (troszkę wystaje poza obręb głowicy), a później zaczyna kapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze odtłuścić wszystkie zakamarki , następnie zapodać silikon . Tam nie ma ciśnienia . Wystarczy conajmniej na 10 lat . Ja zapodałem właśnie wtedy Elastosil E43 , silicone rubber , trzyma do dziś .

 

Dariusz L - sorry za 2 wątki w jednym temacie, ale komu odpowiadałeś - mi, czy Zefirkowi? Skąd Tobie ciekło - z uszczelki pod głowicą (jak u mnie), czy z kanału powrotnego, tego grubszego na środku silnika (jak Zefirkowi)? Uszczelka pod głowicą chyba uszczelnia też kanały wewnątrz głowicy i cylindrów i z tego u mnie cieknie. Może ciśnienia dużego nie ma, ale z drugiej strony pocenie to też nie jest - 1 kropla na ok. 2 sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że jednak ciśnienie oleju tam jest. Nie cieknie z uszczelki pod klawiaturą, wyżej jest sucho. Dokładnie cieknie na łączeniu głowicy z cylindrami nad przewodem olejowym, którym natryskiwany jest olej na denko tłoka nr 2 - ten przewód (cienka rurka) przykręcony jest poniżej głowicy dwoma śrubami na klucz 10, obok zaraz jest ten gruby przewód powrotny oleju do miski. Mówimy o przodzie silnika.

Edytowane przez mkoch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Widzę, że filozofia staje się nauką dla wszystkich. Może jest ciśnienie, może morze. W magistrali powrotnej jest od 300 do 600 kPa przy 3000 obr./min. (3-6 Bar). U mnie się leje z częstotliwością litr na 10s.

Ale miło, że tak wielu wskoczyło by coś dopisać.

Szkoda tylko, że tak wielu bladego pojęcia nie ma o czym i ...silikon.

Paru mechaników już poznałem kilku chciało pozbawić mnie życia a kilku tylko pieniędzy.

(przepraszam za sarkazm ale to trochę wina stanu w jakim dziś jestem)

Jeśli ktoś zna temat, to proszę o poradę a resztę zapraszam na piwo (ja nie stawiam). Na gazie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demontaz glowicy zdaje sie nie unikniony, nastepni esprawdzenie np. na plycie traserskiej stanu powierzchni glowicy i ewentualnie planowanie, ale tylko niezbedne. Nowa uszczelka i uszczelniacze, dociagnac wlasciwym momentem i cieszyc sie sezonem. Polsrodki sa takie ze siadaja w najmniej oczekiwanym momencie i wez wybierz sie takim motonem w dalsza trase...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...