Skocz do zawartości

Nowa książka "Pełna kontrola" Lee Parks


Altair64
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kliknąłem, coś jeszcze mam zrobić ? :P

 

Wydać u mnie kasę :icon_mrgreen: :icon_razz: ja ją wydam na powiedzmy gazetki motocyklowe które oddam hurtem po kilku latach. I tak stworzymy obieg zamknięty :wink: .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... ja się orientuję też mocno na to: :)

 

http://www.bukrower.pl/index.php?m=324

 

Pozdro serdeczne,

 

&REW.:)

 

Kilka dni temu, idąc do pracy zajrzałem na wystawę księgarni którą zawsze mijam. I widzę tam ową księgę właśnie. A że idzie nudna jesień i mam zwyczaj wtedy kupować cokolwiek do czytania co ma związek z motocyklami to się pokusiłem na "Doskonałego". W promocyjnej cenie 38-coś tam, bo zwykle 49.95 kosztuje ale jakaś promocja była. No wziąłem, poczytałem i co? Fajno się czyta, info konkretne i lekko podane, ale czytałem to wcześniej po ang. na komputerze. Teraz z papierową w dłoni można usiąść na kibel i poczytać jeszcze raz, po swojemu tym razem. :biggrin:

 

Powiem tak - zanim jeszcze przeczytałem pierwszy raz angielską wersje to już wiedziałem 80% tego czego uczy ta książka. Wiedziałem bo na kurierce wiele się nauczyłem, a tu tylko potwierdziłem teorię i kilka ciekawostek się dowiedziałem, głównie nt. fizyki motocykla w ruchu. Ale...dla mało doświadczonego motocyklisty ze stażem kilu sezonów czy np. poniżej 50 tys km "na karku" jest to świetna pozycja. Może uratować dupsko nie raz, a także uczy rzeczy których nie wiemy a są bardzo przydatne, pomogą w podniesieniu jakości jazdy, przyjemności z jazdy i pewności podczas jazdy, bo jak wiadomo niepewność powoduje stres a ten z kolei jest gwoździem do trumny.Książka uświadomi co robimy źle, jakie mamy nawyki i jak one wpływają na Nasze bezpieczeństwo. Polecam. Zamiast chlać browar lepiej odłozyc kilka groszy i kupić. Może znajdziecie ją też w księgarniach w swojej okolicy.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Szczerze nie polecam książki "Pełna kontrola. Techniki jazdy dla motocyklistów" Lee Parks.

Występują błędy w przekładzie. Natknąłem się także na kilka nieprawdziwych pod względem zasad fizyki zdań (być może to wina nieudolnego przekładu). Osie niektórych wykresów są bez jednostek, a linie na wykresach nieopisane, co czyni je bezwartościowymi. Tłumaczenia zasad zachowania motocykla i jego fizyki pisane są nieudolnie i nieprzejrzyście. Specjalista wiedzy nie pogłębi,a początkujący niewiele zrozumieją i praktycznie niczego wartościowego się nie dowiedzą. Autor rzuca specjalistycznymi pojęciami, a wydaje mi się, że nie do końca rozumie fizyczne przyczyny ich wpływu na zachowanie motocykla.

Po przeczytaniu książki odniosłem wrażenie, że żonglerka słownictwem ma na celu zaimponowanie czytelnikowi, a nie przekazanie rzetelnej wiedzy. Typowa książka wydana wyłącznie z chęci zrobienia pieniędzy.

 

Kolejną pozycją, której nie polecam jest "A Twist of the Wrist / Przyspieszenie " Keith Code. Tutaj także nie ma za dużo wartościowej wiedzy. Dało by się ją skrócić do 20 kartek nie pomniejszając wartości merytorycznej.

 

Szukam dalej wartościowej literatury...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[bKolejną pozycją, której nie polecam jest "A Twist of the Wrist / Przyspieszenie " Keith Code. Tutaj także nie ma za dużo wartościowej wiedzy. Dało by się ją skrócić do 20 kartek nie pomniejszając wartości merytorycznej.

 

Szukam dalej wartościowej literatury...

mam dokładnie takie same odczucia.

http://ducatisti.pl/ PORTAL POŚWIĘCONY MARCE DUCATI
http://motomaniax.pl/ jedyny 100% serwis ducati w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie polecam książki "Pełna kontrola. Techniki jazdy dla motocyklistów" Lee Parks.

Występują błędy w przekładzie. Natknąłem się także na kilka nieprawdziwych pod względem zasad fizyki zdań (być może to wina nieudolnego przekładu). Osie niektórych wykresów są bez jednostek, a linie na wykresach nieopisane, co czyni je bezwartościowymi. Tłumaczenia zasad zachowania motocykla i jego fizyki pisane są nieudolnie i nieprzejrzyście. Specjalista wiedzy nie pogłębi,a początkujący niewiele zrozumieją i praktycznie niczego wartościowego się nie dowiedzą. Autor rzuca specjalistycznymi pojęciami, a wydaje mi się, że nie do końca rozumie fizyczne przyczyny ich wpływu na zachowanie motocykla.

Po przeczytaniu książki odniosłem wrażenie, że żonglerka słownictwem ma na celu zaimponowanie czytelnikowi, a nie przekazanie rzetelnej wiedzy. Typowa książka wydana wyłącznie z chęci zrobienia pieniędzy.

 

Kolejną pozycją, której nie polecam jest "A Twist of the Wrist / Przyspieszenie " Keith Code. Tutaj także nie ma za dużo wartościowej wiedzy. Dało by się ją skrócić do 20 kartek nie pomniejszając wartości merytorycznej.

 

Szukam dalej wartościowej literatury...

 

 

coś w tym jest jednak do końca się nie zgodzę

błędy w przekładzie książki Lee Parksa najbardziej widoczne są w rozdziale traktującym o zawieszeniu jednak generalnie jest tam wiele praktycznych porad dla (zwłaszcza początkujących) motocyklistów napisanych w przejrzysty sposób

jeśli chodzi o książkę Code'a to także masz po części rację - w większości lanie wody ale te 20 stron, do których wg Ciebie można by było ją streścić to na prawdę przydatne sprawy

wg mnie przeciętny motocyklista chcący się dokształcać teoretycznie nie musi się zagłębiać w fizykę na poziomie politechnicznym - on potrzebuje prostej recepty podanej w przejrzysty sposób, czyli wiedzy co ma zrobić aby osiągnąć konkretne cele

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram zdanie przedmówców :icon_biggrin:

dość dużo wody

czakam DVD

czasami wytłumaczenie pozycji może być problematyczne

pokazać---obejżeć, może być bardziej przyswajalne :icon_mrgreen:

Edytowane przez mod-ek

http://www.bikepics.com/members/modek/
w sprawie pochówku, to zaczynam mieć zdanie zbliżone do koncepcji qurim`a

a być może nawet zacznę chodzić z gołą dupą, żeby mogli całować za życia

http://rpmauto.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie polecam książki "Pełna kontrola. Techniki jazdy dla motocyklistów" Lee Parks.

Występują błędy w przekładzie. Natknąłem się także na kilka nieprawdziwych pod względem zasad fizyki zdań (być może to wina nieudolnego przekładu). Osie niektórych wykresów są bez jednostek, a linie na wykresach nieopisane, co czyni je bezwartościowymi. Tłumaczenia zasad zachowania motocykla i jego fizyki pisane są nieudolnie i nieprzejrzyście. Specjalista wiedzy nie pogłębi,a początkujący niewiele zrozumieją i praktycznie niczego wartościowego się nie dowiedzą. Autor rzuca specjalistycznymi pojęciami, a wydaje mi się, że nie do końca rozumie fizyczne przyczyny ich wpływu na zachowanie motocykla.

Po przeczytaniu książki odniosłem wrażenie, że żonglerka słownictwem ma na celu zaimponowanie czytelnikowi, a nie przekazanie rzetelnej wiedzy. Typowa książka wydana wyłącznie z chęci zrobienia pieniędzy.

No więc co do fizyki, to myślę, że akurat zapierniczając na moto i np. składając się w zakręcie ważne jest m.in. to, gdzie i jak się patrzyć, a nie analizować prawa fizyki i wektory sił...(Chyba że ktoś ma wtedy na to czas :icon_mrgreen:)Ta książka akurat ma świetne ilustracje (choćby pozycja na motocyklu czy patrzenie w zakręcie- że podam dla przykładu) Więc jak dla świeżaków jest dobra. Słownictwo, przekład (jak zwał, tak zwał) może faktycznie czasami pozostawia trochę do życzenia, ale moim zdaniem nie dyskwalifikuje tej książki. :biggrin:

Edytowane przez Agnich

...Gott weiss ich will kein Engel sein...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie Lee Parks pisze bardziej przystępnie niż David (w zimie przeczytalem książki jednego i drugiego), i pomimo wskazanych niedociągnięć/braków/pomyłek uważam że Świeżakom dobrze taka lektura zrobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...