Skocz do zawartości

Nowa książka "Pełna kontrola" Lee Parks


Altair64
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście uważam że wazniejsze jest wytłumaczenie dlaczego i dopiero na podstawie tego jak. Bez uzasadnienia w kwestiach fizyki ruchu motocykla tłumaczenie dlaczego tak cos nalezy robić, jest mało przekonywujące. Umiejętność zrozumiałego wyjasnienia praw rządzących motocyklem, umożliwia zrozumienie prawidłowej techniki jazdy i wprowadzanie w życie zasad które dopiero po fizycznym uzasadnieniu są logiczne i nie powodują obawy w stosowaniu. Bez względu na to jakim by autor autorytetem nie był, to sam fakt stwierdzenia przez niego ze "tak bo tak" nie załatwia sprawy.

http://ducatisti.pl/ PORTAL POŚWIĘCONY MARCE DUCATI
http://motomaniax.pl/ jedyny 100% serwis ducati w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz jestem w trakcie czytania "A Twist of the Wrist / Przyspieszenie " Keitha Code-a i powiem szczerze, że większość rzeczy, które tam pisze albo są dla mnie oczywiste, chociażby z podstawowych praw fizyki albo nie wiem dlaczego tak się dzieje, tylko wiem co trzeba wtedy robić :X Choć jest też sporo przydatnych i użytecznych rzeczy, jak chociażby to odnośnie wyznaczania sobie 'targetów' na torze, dzięki którym można sobie uświadomić, w której części się jest i co zaraz będzie trzeba zrobić. Niby o tym wiedziałem i miałem takie coś, ale jednak nigdy na to nie zwracałem aż takiej uwagi. A dodam, że dopiero jestem w trakcie nauki praktyki jazdy na motorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że wazniejsze jest wytłumaczenie dlaczego i dopiero na podstawie tego jak. Bez uzasadnienia w kwestiach fizyki ruchu motocykla tłumaczenie dlaczego tak cos nalezy robić, jest mało przekonywujące. Umiejętność zrozumiałego wyjasnienia praw rządzących motocyklem, umożliwia zrozumienie prawidłowej techniki jazdy i wprowadzanie w życie zasad które dopiero po fizycznym uzasadnieniu są logiczne i nie powodują obawy w stosowaniu. Bez względu na to jakim by autor autorytetem nie był, to sam fakt stwierdzenia przez niego ze "tak bo tak" nie załatwia sprawy.

Dokładnie tak uważam.

 

Każdy ma swój sposób na przyswajanie umiejętności. Ja uczę się dużo szybciej i efektywniej jak rozumiem co robię. Nie podoba mi się jak autor zakłada, że czytelnik jest mało rozgarnięty. Zwięzły, przejrzysty i merytoryczny tekst (w książkach poradnikach) jest oznaką szacunku dla naszego czasu. Usprawiedliwieniem dla autora niech będzie fakt, że książka była pisana na rynek amerykański :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...